AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'tan kongrelerle ilgili çok önemli açıklama
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'tan kongrelerle ilgili çok önemli açıklama
SİYASET / 23 Ekim 2017
Mustafa Ataş, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, AK Parti'nin il ve ilçe kongre süreçlerine ilişkin bilgi verdi. 
 
Parti olarak, görev değişikliği yapılan il başkanlarını, milletvekili listelerinde yer almayanları "kenara koymak, dışlamak" gibi bir yaklaşım içinde olmadıklarını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, "Şu ana kadar il başkanlıkları konusunda önceki dönem milletvekilliği yapmış iki arkadaşımızı il başkanı yaptık, birisi Kırşehir birisi Adıyaman... Belki diğer illerde de buna benzer olaylar gerçekleşecek. Hiç kimseyi kenara koymak gibi bir lüksümüz yoktur. Bu anlayışı reddeden bir partiyiz" diye konuştu. 
 
AK Parti Teşkilat Başkanlığında görevli 43 il koordinatörünün 35'inin, başkan yardımcılarından ise 4'ünün önceki dönem milletvekillerinden olduğunu bildiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, parti içinde diğer birimlerde de benzer uygulamaların varlığına işaret etti. 
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, "Bir oy kazanmak için 40 sefer kapısına gittiğimiz bir insana gösterdiğimiz muameleyi kendi tabanımıza da göstermek mecburiyetindeyiz." değerlendirmesinde bulundu. 
 
"Birbirimizi dışlama lüksümüz yok"
 
Hiçbir konuda alınganlık gösterilmediğinin altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, "İl başkanlarımızla sarılırız, helalleşiriz, yaptığı hizmetler konusunda kendisine teşekkür ederiz, göndeririz. Biz diğer partiler gibi kavgayla dövüşle, birbirimize hasımlık yaparak siyaset yapan bir parti değiliz." dedi. 
 
Türkiye'nin AK Parti'ye ihtiyacı olan bir dönemden geçildiğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, "Kesinlikle birbirimize olumsuz bakma, dışlama lüksümüz yok, tam tersine birbirimize kenetlenme döneminden geçen bir süreçteyiz. Biz sıkı sıkıya birbirimize kenetleneceğiz. 2019'a giden bu yolculukta hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kardeş gören bir anlayışla siyaset yapan bir süreçten geçiyoruz ve bu anlayışla siyaset yapmak istiyoruz." şeklinde konuştu. 
 
Son anayasa değişikliğiyle seçilme yaşının 18'e indirildiğini hatırlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, "Bunun sözde kalmaması için bunu uygulamaya çalışan bir partiyiz. Dolayısıyla bütün ilçe, il teşkilatlarımıza 18-25 yaş aralığındaki gençlerimize mutlaka yer verilmesi talimatı verdik. Kongreler bittikten sonra da bunun istatistiğini çıkarıp görmek istiyoruz. Türkiye genelinde ne kadar 18-25 yaş arası gencimize yer vermişiz, bunu da kamuoyuyla paylaşcağız" ifadelerini kullandı.  
 
"Sadece büyükşehirlerin ilçe kongrelerini erteledik"
 
"Recep Tayyip Erdoğan kongreleri iptal etti" iddialarının gerçeği yansıtmadığını vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, bunların hepsinin dezenformasyon olduğunu belirtti.  
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, 469 ilçenin kongresinin yapıldığını, kongre süreçlerinin devam ettiğini bildirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Sadece büyükşehir statüsündeki illerimizin ilçe kongrelerini erteledik. İptal etmedik, erteledik. Genel Başkanımız 'Önce büyükşehir olmayan illerin ilçelerinin kongrelerini bitirelim. Sonra da büyükşehirlerin ilçelerinin kongrelerine başlayalım. İlçe kongreleri bittikten sonra büyükşehir olmayan illerin önce kongrelerini yapalım sonra da 30 büyükşehirimizin il kongresini yapalım' dedi. Biz bir partiyiz, üçüncü dünya ülkesinde yaşayan bir kabile topluluk değiliz. Bu ülkenin en disiplinli partisi AK Parti'dir." şeklinde konuştu. 
 
Kongrelerini yapan teşkilatlara "Derhal sahaya ineceksiniz ve çalışmalara başlayacaksınız. Sahada olduğunuzu biz buradan hissetmek istiyoruz." talimatı verildiğini aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, herkese ulaşacak bir performans beklediklerini ifade etti.
 
"10 milyon 286 bin üyemiz var"
 
AK Parti'nin güncel üye sayısı hakkında da bilgi veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, kongre süreçleri başladığı için AK Parti Bilgi Sistemleri'nin (AKBİS) kapatıldığını, 3,5 aydır üye girişi yapılmadığını anlattı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, 10 milyon 286 bin olan üye sayısının AKBİS açıldığında 10 milyon 500 binin üzerine çıkacağına inandığını dile getirdi.  
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, bu süre içerisinde üyelik kararları alınmadığını ancak üye kayıtlarının devam ettiğini belirterek, "Üye kayıtlarımız devam ediyor ama kararı alınamadığı için resmiyete intikal etmiyor" dedi. 
 
Bütün teşkilatlara "Herkese ulaşacaksınız, AK Parti üye kampanyasını da en hızlı şekilde sürdüreceksiniz" talimatı verdiğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, AK Parti'ye 22 milyonun üzerinde oy veren kitle varken üye sayısının 10 milyon 300 binlerde kalmasını eksiklik olarak gördüğünü, bu eksikliği süratle gidermek gerektiğini kaydetti. 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.