AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Türkiye aleyhtarlığı yapanlara karşı tek vücut olarak hep birlikte karşı koyacağız
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Türkiye aleyhtarlığı yapanlara karşı tek vücut olarak hep birlikte karşı koyacağız
SİYASET / 23 Ekim 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Beylikdüzü 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda düzenlenen Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri’ne katıldı.
KAISİAD tarafından İstanbul'da 2.’si düzenlenen Kars-Ardahan-Iğdır Günleri’ne AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci’nin yanı sıra İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Muharrem Ödemiş, İlçe Başkanları ile binlerce vatandaş katıldı.
Programda yaptığı konuşmada Kars, Ardahan ve Iğdır’ın tanıtımı için önem arz ettiğini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci şu ifadelere yer verdi:
 
“Dedeleri Sarıkamış’ta şehit olmuş bir ailenin ferdi olarak bugün burada olmak benim için ayrı bir anlam ve önem ifade ediyor. Kars, Ardahan ve Iğdır’da yaşayanlar kadar İstanbul’da Kars, Ardahan ve Iğdırlı kardeşlerimiz var. Bizler bir bütünüz. İstanbul Türkiye’nin bir özetidir. İstanbul’da yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdırlı hemşehrilerimiz bizim için çok müstesna bir yeri teşkil ediyorlar. Kars, Ardahan ve Iğdır’ın son 15 yılda Üniversitesiyle, yollarıyla, havalimanlarıyla, hastaneleriyle ve onlarca tesisiyle adeta çağ atlayan şehirler olduğunu biliyorsunuz. Sizler her zaman sağlam iradenin milletin adamı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında oldunuz. Sizlere yürekten teşekkür ediyor Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletiyorum.”
Türkiye’nin bölgesel anlamda ciddi bir sınavdan geçtiğini ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerine şöyle devam etti:
 
“Serhat şehirler olarak bugün bölgemizi kuşatmaya çalışanlara karşı şunları söylemek zorundayız. Birileri Kuzey Irak’ta Yahudi mahalleleri kurarken benim Kürt kardeşlerimi Truva atı gibi kullanmamalı. Yapılan gayrimeşru bir referandumla bölge üzerinde planlar yapılıyor. Bölge etnik ve mezhepsel çatışmalara çekilmek isteniyor. Binlerce yıldır bu topraklarda kardeşçe bir ve beraber olarak yaşıyoruz. Ülkemiz en başından beri coğrafyamızdaki ülkelerin toprak bütünlüğünü savunmuş ve yapıcı olmuştur. Bölgemizde oynanmak istenen oyunları görüyoruz. Türkiye aleyhtarlığı yapanlara karşı tek vücut olarak hep birlikte karşı koyacağız.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.