hilmisol
hilmisag
hilmiust
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: AK Parti, 'ben' diyenlerin partisi değildir, 'biz' diyenlerin partisidir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: AK Parti, 'ben' diyenlerin partisi değildir, 'biz' diyenlerin partisidir
SİYASET / 23 Ekim 2017
Cevdet Yılmaz, Bingöl 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi'nde konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti'nin omurgası olarak gördüğü teşkilatların önemli olduğunu dile getirdi.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aydın Çeçen'in 3 dönem kuralı nedeniyle görevi devredeceğine işaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bir makama gelmek maharet değil, o makamın hakkını vermek ve o makamdan alnının akıyla ayrılmak önemli." diye konuştu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti'nin son 15 yılda çok iyi kadrolar yetiştirdiğini anlatarak, AK Parti'nin gücünü milleten aldığını söyledi.
 
"AK Parti, 'ben' diyenlerin partisi değildir, 'biz' diyenlerin partisidir." diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, şöyle devam etti:
 
"AK Parti geçmiş ile gelecek arasında köprü kuranların partisi. Milletin değerlerine tepeden bakanların partisi değildir. Milletin değerlerini benimseyen, o değerlerle geleceğe yürüyenlerin partisidir. AK Parti bir bölgenin bir kesimin partisi de değildir. AK Parti Türkiye partisidir, 80 milyonun partisidir."
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, birilerinin Türkiye'yi ayrıştırmaya çalıştığını kaydederek, şöyle konuştu:
 
"Birileri bizi ayrıştırmaya çalışıyor. Etnik ve mezhebi temelde birtakım çatışmalara bizi sevk etmeye uğraşıyorlar. Ortadoğu'da da Türkiye'de de yapmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar. Bizim millet anlayışımız ırkçı bir anlayış değil. Bizim millet anlayışımız geçmişte kader birliği yapmış, bugün bir arada yaşama iradesi gösteren, geleceğe de ortak bir şekilde kader birliği içinde yürüyenlerin anlayışıdır. Bizim ortak değerlerimiz var."
 
Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde Feyzi Kızıl, AK Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.