clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Bingöl'ün en değerli varlığı, Bingöllülerdir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Bingöl'ün en değerli varlığı, Bingöllülerdir
SİYASET / 12 Ekim 2017
Cevdet Yılmaz, Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen "Bingöl Tanıtım Günleri"nin açılış töreninde konuştu.
Bingöl doğumlu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul'un kendilerinin ikinci vatanları olduğunu söyledi. Bingöl'ü hiç bilmeyen ve hiç gitmeyen kişilere burada kenti tanıtma imkanının sunulduğunu belirten Yılmaz, bu etkinliğin Bingöl'ü ziyaret eden kişi sayısının artırılmasına katkı sağlamasını diledi.
Doğuda yaşayan vatandaşların iş, askerlik veya başka vesilelerle batıyı tanıma imkanı bulduğuna değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, şöyle konuştu:
 
"Batıda yaşayan insanlar ise doğuyu medyadaki algı üzerinden biliyorlar. Bu algı çok çarpık ve yanlış bir algı. Terör olaylarından dolayı bütün bölge için olumsuz bir yargı oluşuyor. İşte bu tanıtım günleri vesilesiyle doğuya yapılacak ziyaretler, önyargıların kırılmasında ve kardeşliğin pekiştirilmesinde çok büyük önem taşıyor. Bana (Bingöl'ün en değerli varlığı nedir?) diye sorarsanız, ne güneşin doğuşu ne yaylalar ne termal kaynaklar ne de kayak tesisleri derim. Bingöl'ün en değerli varlığı, Bingöllülerdir, insanımızdır."
Bingöl'e özgü yöresel ürünlerin satışının yapıldığı ve konserlerin düzenleneceği etkinlik, 15 Ekim'de sona erecek.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.