clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Üç bin tır silahı teröristlere verenler, sözde müttefiklikten bahsediyorlar
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Üç bin tır silahı teröristlere verenler, sözde müttefiklikten bahsediyorlar
SİYASET / 12 Ekim 2017
İşte tüm detaylar...
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Bingöl’ün tüm lezzetlerinin ve kültürünün sergilendiği “Bingöl Tanıtınım Günleri”, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin katıldığı programla başladı.
Maltepe Etkinlik alanında 15 Ekim Pazar akşamı 22.00'ye kadar sürecek etkinliğe AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İlçe ve Belediye Başkanları, Bin-Genç-Der Başkanı Halit Sanır ve binlerce vatandaş katıldı.
Programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak; FETÖ hainlerinin hak ettikleri cezaya çarptırılmaları için 15 Temmuz davalarının takipçisi olacaklarını vurguladı.
 
KARDEŞLİĞİMİZ BİNLERCE YILLIK GEÇMİŞE DAYANMAKTADIR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bingöl tarihiyle, kültürel geçmişiyle, yöresel yemekleri ve güler yüzlü insanlarıyla ülkemizin önemli şehirlerinden biridir. Bizler bir vücudun azaları gibiyiz. Edirne’den Bingöl’e bir bütünüz ve kardeşiz. Kardeşlik bağlarımız binlerce yıllık geçmişe dayanmaktadır. Bunu 15 Temmuz gecesi dünyaya bir kez daha gösterdik. Birlikte demokrasi destanı yazdığımız aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin davası devam ediyor. Bu davaların yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Milletin iradesini gasp etmeye çalışan FETÖ hainleri Türk adaletinden en ağır cezayı alacaktır. Emperyalist güçler yıllardır maşalarını kullanarak devletimizi parçalamak istiyorlar. 15 Temmuz gecesi başaramadıklarını planlarından vazgeçmiş değiller. Artık düşmanlıklarını doğrudan sergiliyorlar. Güneyimizde terör koridoru oluşturmaya çalışarak, FETÖ elebaşını besleyerek, yeni planların peşindeler. Üç bin tır silahı teröristlere verenler, sözde müttefiklikten bahsediyorlar.”
15 TEMMUZ KAHRAMANLARININ EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ
 
15 Temmuz kahramanlarının asla unutulmayacağının altını çizen AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, konuşmasına şöyle devam etti:
 
“15 Temmuz gecesi ‘milletim, devletim, iradem ve bayrağım için ben de varım’ diyerek sokağa çıkanlara sesleniyorum. O karanlık gece bitmemiştir. Türk’üyle, Kürt’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle, hepimiz çok iyi biliyoruz ki; örülmek istenen çorap, ortak vatanımızın başına örülmek isteniyor. Türkiye’nin önünü kesmek için umulmadık yollarla ve kirli planlarla oyunlar oynanıyor. Mesele, şu bu meselesi değil, Türkiye’nin bekası meselesidir. Gözümüz ve gönlümüz açık olmalıdır. Milletin yazdığı bu destanı, verdiği kahramanca mücadeleyi unutturmayacağız. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle birlikte, işgal girişiminin nasıl engellendiğini anlatacağız. Bu bilinçle bir ve beraber olmalıyız. Milli meselelerde sıkıca kenetlenmeliyiz. Ancak böyle yaparsak, 250 şehidimiz ve binlerce gazimiz rahat uyur.
Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen "Bingöl Tanıtım Günleri"nin açılış töreninde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da konuştu.
Bingöl doğumlu olan Cevdet Yılmaz, İstanbul'un kendilerinin ikinci vatanları olduğunu söyledi. Bingöl'ü hiç bilmeyen ve hiç gitmeyen kişilere burada kenti tanıtma imkanının sunulduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bu etkinliğin Bingöl'ü ziyaret eden kişi sayısının artırılmasına katkı sağlamasını diledi.
Doğuda yaşayan vatandaşların iş, askerlik veya başka vesilelerle batıyı tanıma imkanı bulduğuna değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, şöyle konuştu:
 
"Batıda yaşayan insanlar ise doğuyu medyadaki algı üzerinden biliyorlar. Bu algı çok çarpık ve yanlış bir algı. Terör olaylarından dolayı bütün bölge için olumsuz bir yargı oluşuyor. İşte bu tanıtım günleri vesilesiyle doğuya yapılacak ziyaretler, önyargıların kırılmasında ve kardeşliğin pekiştirilmesinde çok büyük önem taşıyor. Bana (Bingöl'ün en değerli varlığı nedir?) diye sorarsanız, ne güneşin doğuşu ne yaylalar ne termal kaynaklar ne de kayak tesisleri derim. Bingöl'ün en değerli varlığı, Bingöllülerdir, insanımızdır."
 
Bingöl'e özgü yöresel ürünlerin satışının yapıldığı ve konserlerin düzenleneceği etkinlik, 15 Ekim akşamı sona erecek.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.