clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Biz bu mahkemeleri takip edeceğiz, ailelerimiz yalnız değiller
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Biz bu mahkemeleri takip edeceğiz, ailelerimiz yalnız değiller
SİYASET / 10 Ekim 2017
Dr.Ravza Kavakcı Kan, sanıklarının ilk kez hakim karşısına çıkacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasını izlemek üzere Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde açıklamalarda bulundu.
İnsan Haklarından Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, bu davayı diğer davalardan farklı kılan bir yönünün, trafiğe kapatılmak suretiyle ilk olarak sivil vatandaşlara ateş açılan yerin Boğaz Köprüsü olduğunu söyledi.
 
Köprüye yeni ismini veren 34 şehidin 32'sinin sivil olduğunu anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, "Şehitlerimizin hepsi bizim için çok kıymetli ama bu şehitlerimiz arasında en genç şehitlerimizden Abdullah Tayyip Olçok ve babası Erol Olçok da var. Baba oğul şehitler. İçeride gazilerimiz şu anda mahkemenin başlamasını bekliyorlar. Gazilerimiz arasında gencecik kızlarımız ve delikanlılarımız, farklı yaşlarda vatandaşlarımız var. 141 sanık var. Şeffaf bir şekilde mahkemeler devam ediyor. İnşallah adalet tecelli edecek, haklı bir şekilde hukuk içerisinde bütün deliller değerlendirilecek. Biz bu mahkemeleri takip edeceğiz, ailelerimiz yalnız değiller." diye konuştu. 
 
Basın açıklamasına, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, FETÖ mensubu askerlerin Boğaziçi Köprüsü'nde açtığı ateş sonucu şehit düşen Erol Olçok'un kardeşi Cevat Olçok, sanatçı Uğur Işılak da katıldı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.