clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Seçimlere startı şimdiden veriyoruz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Seçimlere startı şimdiden veriyoruz
SİYASET / 5 Ekim 2017
"Çalışmalarımızla AK Parti bayrağını daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışacağız”
Başakşehir Belediye Başkanlığı'na, Başakşehir Belediye Meclis Üyesi ve Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu seçildi.
 
Av.Mevlüt Uysal’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan Başakşehir Belediye Başkanlığı'na AK Parti'nin adayının açıklanması gündemiyle toplanan Başakşehir İlçe Meclisi; AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya ayrıca AK Parti İstanbul İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av.Ahmet Selamet ve Başakşehir Meclis Üyeleri katıldı.
 
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yaptığı açılış konuşmasında Yasin Kartoğulu’nu tebrik ederek, “Vazifeniz milletimizin tamamına hizmet götürmektir. Allah görevinde başarılı etsin inşallah. Bizler hizmet yerelden başlar düsturunu esas alan bir siyasi hareketiz. İnanıyorum ki çalışmalarınızla Başakşehir’de oturan kardeşlerimin gönlünü, sevgisini kazanacaksınız” diye konuştu.
 
2019 SEÇİMLERİNDE ÇITAYI DAHA DA YUKARILARA TAŞIMALIYIZ
 
Toplantıda AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci de bir konuşma gerçekleştirdi. Sözlerine “Başakşehir için nöbet değişiminin yaşanacağı önemli bir günde bir aradayız. Allah hayırlara vesile kılsın” diyerek başlayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci şöyle konuştu:
 
“Başakşehir için, İstanbul için inşallah hayırlı olsun. Mevlüt Uysal Başkanımız artık İBB Başkanlığı görevinde bütün İstanbullulara hizmet edecek. 2008 Yılından bu yana burada yaşadığımız iki seçimde de başarılı olduk. Bu başarının sahibi İBB Başkanımız Mevlüt Uysal’a, İstanbul teşkilatları adına teşekkür ediyorum. Rabbim yardımcısı olsun. Anadolu’daki birçok ilden fazla nüfusu içinde barındıran bir ilçe artık Başakşehir. Bizler bütün gücümüzle seçilen Yasin Kartoğlu kardeşimizin yanında olacağız. Üzerimize görevler düşüyor. 2019 seçimlerinde sizler çıtayı daha da yukarılara taşımalısınız. Çünkü Büyükşehir Belediyesine Başkan seçilen bir ilçeye de bu yakışır. Yasin Kartoğlu kardeşimizin ve ekibinin teşkilatlar olarak bizler de yanında yer alacağız. Bir bütün olarak Başakşehir’den başlamak üzere topyekün bir seferberlik ilan etmeliyiz. Seçimlere startı şimdiden veriyoruz. Çalışmalarımızla AK Parti bayrağını daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışacağız.”
 
DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI
 
AK Parti'li 25 üyenin firesiz oylarıyla 3.turda Başakşehir Belediye Başkanı seçilen Yasin Kartoğlu, Başakşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cüneyt Yılmaz'dan başkanlık mührünü aldı. Başkan Yasin Kartoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Meclis üyelerimize ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bu benim için çok büyük bir onurdur. Üzerimizdeki mesuliyetin bilinciyle var gücümüzle çalışacağız. Bütün gücümle güveninize layık olmaya çalışacağım. Allah beni size ve Başakşehirlilere mahcup etmesin” dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.