clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, Melih Gökçek için yeni yorum: Partinin şerefi daha önemli
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, Melih Gökçek için yeni yorum: Partinin şerefi daha önemli
SİYASET / 5 Ekim 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran dönüşünde uçakta konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Melik Gökçek'in istifası istendi" haberlerine ilişkin bu kez Tahran dönüşünde uçakta konuştu.
Erdoğan "Davaya inananlar gerekirse istifa ederler. Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltması istenirken niye yadırganıyor. 'Şerefim var' dersen, partinin şerefi var kusura bakma. Partinin şerefi daha önemli." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tahran ziyareti sırasında uçakta gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiğine ilişkin iddiaları da yorumlayan Erdoğan; “Belediyelerde iyi niyet içerisinde mesele çözülür. Davaya inananlar gerekirse istifa ederler. Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltması istenirken niye yadırganıyor. ‘Şerefim var’ dersen, partinin şerefi var kusura bakma. Partinin şerefi daha önemli. Yerel seçime hazırlık yapmalıyız.” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün gazetecilere meclis kulisinde yaptığı açıklamada ise Melih Gökçek ve ‘istifa listesi’nde ismi geçen diğer başkanlar için “Şu an yok ancak olmayacağı anlamına gelmez” demişti.

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.