clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
15 Temmuz Gazisi Muharrem Kaşıtoğlu'ndan "ONURLU İSTİFA"
15 Temmuz Gazisi Muharrem Kaşıtoğlu'ndan
SİYASET / 3 Ekim 2017
İşte tüm detaylar...

"Şerefli" ve "Onurlu" duruşuyla herkesin tanıdığı, Türk siyasetine ismini kanıyla yazdıran Muharrem Kaşıtoğlu, "davasına" ve "liderine" hiç bir zaman ihanet etmeden kendisine verilen görevleri hakkıyla yerine getirdi. NAME HABER sitemizin güzide yazarlarından da olan Muharrem Kaşıtoğlu bugün birilerinin yapamadığını yaparak davasına olan sadakatinden "Şerefli" bir şekilde Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı, Beykoz Kent Konseyi Başkanlığı, Beykoz Belediye Spor Kulübü Başkanlıkları görevlerinden istifa etti. Bu karakter, şeref, haysiyet ve onurlu duruşundan ve hareketinden dolayı Muharrem Kaşıtoğlu'nu tebrik ediyoruz. Türk Siyasetinde hakettiği ve hakkını vereceği büyük noktalara geleceğinden zerre şüphemizin olmadığı 15 Temmuz Gazisi Muharrem Kaşıtoğlu'nun, tüm yaşamı boyunca başarılı olmasını diliyoruz. Bu istifa ile Türk Siyasi tarihine not düşülmüş oldu. NAME MEDYA & NAME HABER Ailesi olarak kendisine olan desteğimiz ve duamız her daim devam edecektir.

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Ahmet Mithat’ın 100 yıl önce “Dünyanın en güzel şehri İstanbul, İstanbul’un en güzel yeri Boğaziçi, buranın da en güzel yeri Beykoz.” diye tanımladığı Boğazın incisi Beykoz’un ağırlıklı olarak dar gelirli ailelerin yaşadığı benim de yuvam olan Yenimahalle’de ömrüm geçti.

Yaşamımın hiçbir döneminde, hiçbir siyasi partide görev almadım. Ta ki; İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızken haksız bir şekilde cezaevine gönderilen Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süre sonra “Ülkemizin geleceği adına yepyeni ve güçlü bir umudun kazandırılmasını, Türk Siyasetine Adalet ve Kalkınma Partisini müjdeliyorum” dediği  AK Parti’ye başkaları gibi 2 YIL beklemeden, “bu parti kapatılacak, siz neyin peşindesiniz” söylemlerine de aldırış etmeden tereddütsüz ve hesapsızca, sadece lider olarak gördüğümüz Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğumuz güven ve sevgi ile hemen mahalle teşkilatımızı kurarak AK Parti trenine “bu raylar beni nereye götürür” diye düşünmeden ilk binenlerdenim.

O günden bugüne, eşimden, evlatlarımdan ve iş hayatımdan fedakarlıklar yaparak bu davada; İlçe yöneticiliği, ilçe başkan yardımcılığı, Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği, Beykoz Kent Konseyi başkanlığı, Beykoz Belediye Spor Kulübü başkanlığı, Beykoz İlim Yayma Cemiyeti başkan yardımcılığı, TürkKızılayı Avrasya Şubesi başkan vekilliği ve büyük bir onurla yürüttüğüm Beykoz Belediye başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere pek çok görevi büyük bir özveri ile yapmaya çalıştım.

Bu görevlerimde, özellikle belediye başkan yardımcılığı dönemimde Beykoz ve İstanbul halkı ile büyük bir gönül birlikteliği kurmayı başardığıma inanıyorum.

Ayrıca; Beykoz halkı ve teşkilatlarımızla pek çok platformda defalarca bir araya gelerek güzel hizmetlere imza attık. Tüm bu hizmetlerin taçlanma anı ise, Sayın Cumhurbaşkanımızın “bir sözü ile” Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde tankların ve namluların karşısına tereddütsüz ve hesapsızca çıktığım ve “Gazilik Beratını” teşkilatımızın ve Beykozluların şahitliğinde aldığım andır. 

15 Temmuz gecesi, nerede olduklarını izah edemeyenlerin, içi boş açıklamalarla geçiştirenlerin aksine; şahsım, teşkilatımız ve Beykoz halkıyla omuz omuza mücadele ederken şerefine nail olduğum gazilik unvanı torunlarıma bırakacağım en büyük mirasımdır.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde bir büyükşehir belediye başkanına attığım ve içeriğinde hiçbir hakaret, aşağılama olmayan bir twit, medyada haber olmuş ve ülke gündemine taşınmıştır.

Akabinde; bahsi geçen başkan şahsımı her türlü platformda hedef almış ve pek çok girişimde bulunarak şahsımı haksız söylemleri ile itham altında bırakmaya çalışmıştır. Bu ithamlarının hepsinin asılsız olduğu kendisine, görüştüğü kişiler tarafından söylenmiştir.

AK Parti’nin bir neferi ve Beykoz Belediye başkan yardımcısı olarak attığım twit’in, parti hiyerarşisine uygun olmadığı gerekçesiyle savunmamın alınmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte davama olan sadakatim ve inancım gereği belediye başkan yardımcılığı görevimden ayrılmaya karar verdim.

Gazilik ile şereflendiğimiz 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi, bundan sonra da milletimize hizmet davasında tereddütsüz ve hesapsızca  tüm varlığımla Beykoz ve İstanbul halkına hizmet etmeye devam edeceğim.

Partimizin 2023 ve 2071 millete hizmet vizyonları aynı zamanda şahsımın da misyonu olarak her daim şiarım olacaktır.

Bu süreçte şahsıma ve davama olan sadakatimi, varlıkları ve söylemleri ile ikrar eden AK Parti Beykoz ilçe teşkilatından İstanbul İl Başkanlığına, Genel Merkez Yöneticilerimize ve Beykoz halkına müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Muharrem KAŞITOĞLU   

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.