clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: İnanıyorsanız ve doğru yoldaysanız mutlaka kazanan siz olursunuz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: İnanıyorsanız ve doğru yoldaysanız mutlaka kazanan siz olursunuz
SİYASET / 2 Ekim 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, AK Parti Şişli İlçe Başkanlığının düzenlediği "Ehl-i Beyt'e Muhabbet ve Muharrem Ayı Programına" katıldı.
Hz. Hüseyin'in şahadetinin yıldönümü münasebetiyle düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Muharrem ayında bütün Müslümanların yüreklerinin, Hz. Hüseyin efendimizin acısıyla kavrulduğunu belirtti.
HÜSEYİN EFENDİMİZ, ALLAH'A VE RESULÜNE İCABET ETMENİN ADIDIR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerine şöyle devam etti:
 
"Mübarek bir aydayız. Şehidi şüheda Hz. Hüseyin ve yol arkadaşlarının şahadetini her zaman yüreklerimizde hissetmeliyiz. Peygamberimiz (s.a.v) Hasan ve Hüseyin'e bakar ve ‘Allah'ım ben bunları seviyorum sende sev‘ derdi.  Hüseyin efendimiz Allah'a ve resulüne icabet etmenin adıdır. Bunun içindir ki; kılıç ile zillet arasında tercih yapılması istenen Hz. Hüseyin 'Heyhat minez zille' diyerek zulme baş kaldırmıştır. Onlar Peygamberimizin torunuydu ve ciğer paresiydi. Kerbela bir hüznün, dinmeyen bir acının adıdır. Kerbela bu milletin acısının da aynı olduğunu gösteren elim bir olaydır. Alevi kardeşlerimizle de bu acıyı paylaştığımızda, bize Kerbelanın mesajlar verdiğini görmekteyiz. Hz. Hüseyin zillete ve zulme karşı dik duruşun simgesidir. Az sayıda olmasına rağmen yezidin karşısına çıkmıştır. Çünkü zafer Allah'ındır inancını taşımaktadır. Çünkü inanıyorsanız ve doğru yoldaysanız mutlaka kazanan siz olursunuz. Bizler sıratı müstakime inananlar olarak, kaybetsek bile; Allah'ın yolunda olduğumuz için daime muzafferizdir. Hz. Hüseyin efendimiz bizlere gerçek galibiyetin hak ve hakikat yolunda olmaktan geçtiğini göstermiştir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadisinde 'en büyük cihadın zalimlerle hak ve hakikat yolunda mücadele etmektir' buyuruyor."
Marriott Hotel'de düzenlenen programa, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday, Sivil toplum kuruluşlarından dernek ve federasyon temsilcileri katıldı.(Kaynak: AK BÜLTEN)
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.