clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Dr.Selim Temurci: Hem bir ve beraber olacağız, hem hep teyakkuzda
Dr.Selim Temurci: Hem bir ve beraber olacağız, hem hep teyakkuzda
SİYASET / 2 Ekim 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Hem bir ve beraber olacağız, hem hep teyakkuzda" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Önümüzdeki bir kaç ay içinde, inşallah yeniden yapılanmamızı bütün boyutlarıyla tamamlayıp AK Parti’yi 2019’a götürecek kadrolarımızı belirleyeceğiz.
 
İçeri ve dışarıdaki siyaset mühendisi odakların, Türkiye’nin siyasal dengelerini, suni yollarla ve kendi lehlerine değiştirmek adına nasıl büyük bir çaba ve beklenti içinde olduklarını biliyoruz.
 
Diğer yandan uluslararası alanda Türkiye’yi terörle, kurdurulmak istenen yapay devletçik veya uzantısı koridorlarla kuşatma altına alıp bölmeye çalışanların bütün karanlık senaryolarını da biliyoruz.
 
Böyle bir süreçte, bize düşen öncelikli görev, Genel Başkanımız ve liderimizin öncülüğünde birlik ve beraberliğimizi sürekli pekiştirmek, her an derin bir teyakkuz, dikkat ve sorumluluk duygusu içinde olmaktır.
 
Herkes çok iyi biliyor ki, AK Parti, davasına ve liderine sonuna kadar bağlı, bir ve beraber olmayı her şeyden öncelikli gören bir siyasi ahlak ve şuurun her anlamda tezahür ve tebarüz ettiği bir çatının adıdır.
 
Bu özelliğin en güzel yansımasını en son İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın belirlenmesi ve seçilmesi sürecinde gördük.
 
Parti içi istişareler ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızı Genel Başkanımız belirlemiş oldular. Daha sonra AK Parti Grup toplantısında Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımızı meclis üyelerimizle ve kamuoyuyla paylaşmış olduk.
 
Grubumuzda ifade ettiğimiz tek şey; Partimizin, Genel Başkanımızın sözünü İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde güçlü kılmak meclis üyelerimizin en büyük vazifesidir. Tek bir fire bile vermek bize yakışmaz.
 
Tüm meclis üyelerimiz grup toplantısında yapılan bu değerlendirmelerin arkasında kapı gibi, yekvücut durarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı seçmiş oldular.
 
Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen değerli kardeşim Mevlüt Uysal Bey’i AK Parti İstanbul teşkilatları adına tekrar tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin.
 
İşte değerli kardeşlerim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi de göstermiştir ki; AK Parti herhangi bir siyasi parti değildir.
 
AK Parti’de nefisler için yarış yoktur. Burada salt mevki ve makam tutkusuyla rekabet yoktur. Burada yarış sadece hayırdadır.
 
Hayırda yarışanlar arasında da, birilerinin avuç oluşturarak beklediği küskünlük, kırgınlık, kamplaşma ve ayrılık gayrılık asla yaşanmaz.
 
Bu nedenle bütün kalbimle inanarak söylüyorum ki;
 
Bu yeniden yapılanma sürecinden daha çok kenetlenmiş, daha çok güçlenmiş ve daha çok büyümüş olarak çıkacağız inşallah.
 
Çünkü partimiz bunu hak ediyor. Çünkü liderimiz bunu hak ediyor. Çünkü milletimiz bunu hak ediyor.
 
Çünkü Türkiye bunu hak ediyor.
 
TÜRKİYE VARSA BİZ VARIZ
 
Cumhurbaşkanımız ABD’de çok önemli toplantılar ve konuşmalar gerçekleştirip Türkiye’ye döndü. Arkasından da Rusya Devlet Başkanı Putin ülkemize geldi.
 
Onunla da bölgesel sorunlar ve iki ülke arasındaki işbirliğine dair önemli görüşmeler yapıldı. Cumhurbaşkanımızın çeşitli ülke liderleriyle telefon diplomasisi de hız kesmeden sürüyor.
 
Türkiye, hem hiç olmadığı kadar uluslararası gündemin tam merkezinde, hem de bu gündemin belirlenmesine katkı sunan en önemli aktörlerden biri.
 
Kuzey Irak’ta bir oldu bittiye asla müsamahamız yok.
 
Bu arada her fırsatta içeride karışıklık çıkarmaya çalışan birtakım çevreler, Türkiye’nin Kuzey Irak politikasından içerideki Kürt kardeşlerimizi incitecek bir bir istismar ortamı oluşturmaya çalışıyorlar.
 
Avuçlarını yalarlar.
 
Türküyle Kürdüyle hepimiz çok iyi biliyoruz ki, örülmek istenen çorap ortak vatanımızın başına örülmek isteniyor.
 
Mesele, şu bu meselesi değil, Türkiye’nin bekası meselesidir.
 
Ve yine etnik kökenimiz, farklılıklarımız ne olursa olsun, 80 milyon kardeşler olarak hepimiz biliyoruz ki;
 
Türkiye varsa biz varız!
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.