clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için kulislerde ismi geçen siyasiler
İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için kulislerde ismi geçen siyasiler
SİYASET / 23 Eylül 2017
İşte tüm detaylar...
Kadir Topbaş'ın istifası sonrası Belediye yasası gereği 10 gün içinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin toplanarak Mart-2019'a kadarki kalan sürede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapacak Meclis Üyesi'ni seçmesi gerekiyor.
 
10 Günlük sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nı Meclis 1.Başkanvekili Av.Ahmet Selamet yürütecek. İstanbul Valiliği görevi Ahmet Selamet'e tebliğ etti.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul'daki en üst makamında bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'ye İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti İstanbul teşkilatı ile müzakerelerde bulunma talimatı verdi. AK Parti istanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacağı raporlar doğrultusunda nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek ve en geç önümüzdeki hafta yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı belli olmuş olacak.
 
İşte siyasi kulislerde ismi geçen Başkan Adayları:
 
Ahmet Selamet
Ebubekir Taşyürek
Fazlı Kılıç
Göksel Gümüşdağ
Hasan Can
İsmail Hakkı Turunç
Lokman Çağırıcı
Mustafa Demir
Temel Başalan
Tevfik Göksu
Yücel Çelikbilek

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.