clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Türkiye’de bir daha hiç kimse milletin seçtiği meşru iradeye darbe yapamayacak
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Türkiye’de bir daha hiç kimse milletin seçtiği meşru iradeye darbe yapamayacak
SİYASET / 20 Eylül 2017
"Karanlıktan Aydınlığa Medyaların Dili Sergisi" AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin katılımıyla Taksim Metrosu’nda gösterime açıldı.
AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte organize ettiği, Taksim Metrosu Sanat Galerisinde düzenlenen sergiye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ve İsmet Uçma, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Feti Ahmet Balin, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, çeşitli sivil toplum örgütü üyeleri, teşkilat mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, 15 Temmuz'un yıldönümünde milletine kurşun sıkan alçaklara karşı 80 milyonun hep birlikte bir destan yazdığını, 15 Temmuz gecesi yaşananları kare kare gözler önüne seren böyle anlamlı bir serginin düzenlenmesinin önemini belirterek şunları kaydetti:
 
"Bugün burada açılan sergiyi çok anlamlı buluyorum. 15 Temmuz’un üzerinden 14 ay geçti. Dünyada ve Türkiye'de bu milletle ve bu coğrafya ile mücadele edenleri görüyoruz. İçerideki ve dışarıdaki şer odaklarının 15 Temmuz’da 80 milyonun elde etmiş olduğu o büyük zaferi unutturmak için çok büyük bir kirli oyun oynadığını görüyoruz. Adeta bütün kirli ittifaklar Türkiye’ye karşı birleşmiş durumdalar. Bu sebepten ötürü 15 Temmuz geldi geçti diyemeyiz. İstanbul'da belediyelerimizle bu acıyı unutturmamak bunu bir istiklal mücadelesi olarak anlatmak için dergiler, kitaplar, sanat faaliyetleriyle gelecek kuşaklara aktarmak için çalışacağız. Milletin kanıyla yazdığı 15 Temmuz destanının unutulmasına izin vermeyeceğiz.”
 
ARTIK DARBELER TARİHE KARIŞMIŞTIR
 
19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla serginin daha bir anlamlı hale geldiğini ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
 
“15 Temmuz bizim için çok önemli bir geceydi. Milletlerin tarihinde unutulmaması gereken günler, geceler vardır. 15 Temmuz gerçekten bu milletin gönlünde böyle bir gün. Buradaki sergiye baktığımızda bu milletin kahramanlığını, direnişini, ayağa kalkışını ve 'ben de varım' deyişinin adı 15 Temmuz’u görüyoruz. Ruhunu 1 dolara satan alçaklar o gece milletin verdiği silahları millete doğrulttular. Darbecilerin bütün planları hazırdı ama bir gerçeği unuttular. Milletin kendi eliyle seçtiği meşru iradeye sahip çıkacağını hesaba katmadılar. 15 Temmuz, 250 şehidimiz ve binlerce gazilerimizin kanıyla yazılmış bir destandır. 15 Temmuz 80 milyonun destanıdır. Artık darbeler tarihe karışmıştır. Türkiye’de bir daha hiç kimse milletin seçtiği meşru iradeye darbe yapamayacak. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız.” 
 
Programda AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma gerçekleştirdi.
 
GAZİLER HAFTASINDA BU SERGİYİ AÇMAMIZ BU ANILARI DAHA ANLAMLI KILIYOR
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da yaptığı konuşmada "O hain gecede bir tarafta hain terör örgütü bir tarafta bu toprakları bizlere vatan yapan ve vatan kalması için mücadelede veren kahramanlar var. Bütün şehitlerimizi aziz hatıraları önünde bir kez daha anıyoruz. Gazilerimizi de gazi haftamızda, gaziler günümüzde bu özel günde bu serginin açılışını yapmak bizler için de bu günü daha anlamlı kılıyor" dedi.
 
SERGİ 16 EKİM'E KADAR GEZİLEBİLECEK
 
Pankartlar, afişler ve demokrasi nöbetlerinin tutulduğu meydanlarda çekilmiş fotoğrafların yer aldığı sergide ayrıca 15 Temmuz gecesi Şehitler Köprüsünde yaşananların hatırlanması amacıyla VR teknolojisi kullanarak hazırlanan "Sanal Gerçeklik" bölümü yer aldı. Hain darbe girişiminin yaşandığı gece hayatını kaybeden 250 şehidin fotoğraflarından oluşan ay yıldız platform sergi alanında gösterildi. 
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci programda ayrıca “kendi afişini tasarla” bölümünde bir afiş metni yazdı.
 
Programda teşkilat mensupları ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra sergi alanından ayrıldı.
 
Sergi 16 Ekim'e kadar gezilebilecek.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.