clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz: Çok değil 15-20 sene sonra Almanya yine bize muhtaç olacak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz: Çok değil 15-20 sene sonra Almanya yine bize muhtaç olacak
SİYASET / 14 Eylül 2017
Vedat Demiröz, Aziziye Kongresine katıldı.
Kongre’de konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Türkiye eski Türkiye değil. Merkel'in yaptıklarını görüyorsunuz. 16 Nisan'da yapmadığı kalmadı. Gezi olaylarında yapmadığı kalmadı. Şimdi kendi seçimi var, her şeyi bırakmış Türkiye ile uğraşıyor. Sen işine bak, sen git orada politikanı yap. Biz senin işine karışıyor muyuz? Sen niye bizim işimize karışıyorsun. Avrupa Birliği'ne almazlarmış. Fasılları açmazlarmış. Görüşmeleri sona erdirirmiş. Ne haliniz varsa yapın." ifadelerini kullandı.
 
"Çok değil 15-20 sene sonra Almanya yine bize muhtaç olacak"
 
IMF borcunun kapandığını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz sözlerine şöyle devam etti: 
 
"54 yıl oldu. Alacak adam alır, taahhütlerini yerine getirmediysen. İşte Yunanistan'ı almışlar. Biz IMF'ye borcumuzu ödedik, başımız dik. Yunanistan ne yaptı, gitti Merkel'in dizinin dibine çöktü. Yalvar yakar 150 milyar Euro borç aldı. Şu anda Yunanistan'ın borcu 450 milyar Euro özel sektör ile beraber. 50 sene çalışsalar ödeyemezler. Bize de aynı şeyi yapmaya çalıştılar. Bizim onlara ihtiyacımız yok. Çok değil 15-20 sene sonra Almanya yine bize muhtaç olacak. Bir tanesinin yüreği, gücü, kuvveti, bizim bir kişiye bedel değil. Bizim insanımız tankın altına yatar kalkar. Merkel geldi Büyük Millet Meclisi'ne. Orada Meclis'e düşen füzenin yerini gösteriyoruz. Gelip 'vah vah vah' diye tepki gösteriyor. E vicdansız, senin gazeten mi yok, basının mı yok? Biz iki ay, üç ay bağırıyoruz böyle diye, vay efendim anlaşmalı bir şeymiş de neymiş."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.