clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bizler aynı duada buluşmalıyız
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bizler aynı duada buluşmalıyız
SİYASET / 2 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, “Aynı Duada Buluşalım” ismiyle düzenlenen bayramlaşma programında İstanbullularla ve teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.
AK Parti İstanbul teşkilatının düzenlediği ve İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin ev sahipliğindeki bayramlaşma programı, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.
 
Coşkulu ve yoğun katılımın olduğu bayramlaşma programına; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakanlar, İstanbul Milletvekilleri, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, İl Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarıyla birlikte, STK Temsilcileri, her kademeden teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Açılış konuşmasında Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı büyük İstanbul ailesiyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “Rabbimize şükürler olsun bizleri bir Kurban Bayramına daha eriştirdi. Kardeşler topluluğu olarak bizleri buluşturan Mevla’ya şükürler olsun. Bayramınızı en kalbi duygularla tebrik ediyorum. Dualarınız Mekke’de, Arafat’ta edilen dualar gibi kabul olsun inşallah. Kurbanlarınız Hz. İbrahim’in kestiği ilk kurban gibi makbul olsun inşallah. Bu kucaklaşmaya, bayramlaşmaya gelen binlerce İstanbullu kardeşime ve teşkilat mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim nice bayramları bu çatı altında birlikte kucaklaşarak yaşamayı bizlere nasip etsin. Kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımızla ve Başbakanımızla birlikte olmanın mutluluğu içindeyiz” dedi.
 
KAN VE GÖZYAŞI MEDENİYET COĞRAFYAMIZI ISLATMAYA DEVAM EDİYOR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bayramlar ümmetin sevinç ve paylaşma günüdür. Maalesef bu sevinç günlerinde bile kan ve gözyaşı medeniyet coğrafyamızı ıslatmaya devam ediyor. Umudu Türkiye olan kardeşlerimiz için mücadele bilincimizi hep diri tutuyoruz. Bizler aynı duada buluşmalıyız. Çünkü müminin silahı duadır. Dualarımızda şunu demeliyiz. ‘Rabbim bayram gibi bayramları ümmeti Muhammed’e nasip et’. Buradan Gazze’ye, Halep’e, Arakan’a, Şam’a tüm mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize selamlarımızı iletiyoruz. Bayramınızı Allah hayırlı kılsın. Bu coğrafyalarda kan ve gözyaşı dursun diye dualar ediyoruz.”
MİLLET LİDERİYLE COĞRAFYANIN KADERİNİ YENİDEN YAZIYOR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Çağımızın Nemrutlarıyla göğsümüzdeki imanla mücadele edeceğiz. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur. Türkiye bu imanla 15 Temmuz’da çok büyük bir zafere imza attı. Millet lideriyle bu coğrafyanın kaderini adeta yeniden yazıyor. Bizler tarih yazanlarla birlikte yol yürüyen kardeşler topluluğuyuz. İnşallah bu zulümler bitecek ve milletimiz bunun öncüsü olacaktır. İstanbul teşkilatları olarak bu sürece her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti, milletin makus talihini değiştirdi. Türkiye’nin kaderini değiştirdik. Büyük işler yapıldı. Milletin yükselişini durdurmak isteyenlere, kirli odaklara buradan sesleniyoruz. Asla başaramayacaksınız. Çünkü liderine inanın bir millet var. Türkiye’yi milletin seçtikleri yönetmeye devam edecek. İstanbul olarak önümüzdeki süreçte çok daha fazla çalışarak, milletçe verdiğimiz mücadelede ön safta yer almaya devam edeceğiz inşallah.”
Programda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da bir selamlama konuşması yaptı.
TÜRKİYE REFAH ÜLKESİ OLACAK
 
Daha sonra kürsüye gelen Başbakan Binali Yıldırım, tüm İslam aleminin bayramını tebrik ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Bayramlar sevinçlerin olduğu kadar ahirete intikal edenlerin de hatırlandığı müstesna günlerdendir. Bu nedenle cümle şehitlerimizi de rahmet ve saygıyla yad ediyorum. Bayramlar kardeşlik olgularımızı arttıran en önemli değerlerimizdendir. Türkiye artık geleceğini karartmak isteyenlerin cirit atacağı ülke olmaktan kurtulmuştur. Türkiye, adaletin, hukukun, özgürlüklerin ve refahın ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Biz bu vizyonla, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 hedeflerimiz; 2053, 2071 vizyonumuza tüm gücümüzle hazırlanmaya devam ediyoruz. Son günlerde Arakan'da yaşanan vahşet, 21. yüzyıl dünyasında büyük bir insanlık suçu olarak tarihe geçiyor. Sadece Müslüman oldukları için savunmasız insanları böyle bir kasıtla öldürmenin adı, açıkça ifade ediyorum, bir soykırımdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın İslam dünyası liderleriyle yaptığı çağrıyla,  Arakan meselesinde olumlu gelişmeler olacağını ve oradaki vahşetin bir an önce sonlandırılacağını ümit ediyoruz."
15 TEMMUZ’DA BAĞIMSIZLIK DESTANI YAZILMIŞTIR
 
15 Temmuz’da milletin büyük bir bağımsızlık destanı yazdığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “15 Temmuz gecesi FETÖ denilen hain terör örgütü mensupları, ülkeyi bir işgal girişimine tabi tutarak millete ihanet etmeye çalıştılar. Ruhunu ve aklını Pensilvanya'daki terör elebaşısına 1 dolara satan bu alçaklar o gece meydanlarda zulüm ve şiddet kustular. 250 vatandaşımız şehit oldu, 2 bin 194 kardeşimizin gazi olduğu 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız, selalarımız dinmedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, Hükümetimizin kararlı duruşu, milletimizin cesareti ve ferasetiyle büyük bir bağımsızlık destanı yazıldı. Millet, iradesine, Hükümetine, demokrasiye ve kendi oylarıyla seçtiği Cumhurbaşkanına sahip çıktı. İyi bilinmelidir ki Türkiye, istikrarlı siyasi yapısı, sağlam ekonomisi ile bundan böyle de benzer vesayet girişimlerine maruz kalacak bir ülke olmayacak. 16 Nisan'da milletimizin 'evet' oylarıyla son sözü söylediği halk oylamasında ortaya konan irade açık ve nettir. Artık, karar milletindir, yetki milletindir, mühür de milletin elindedir" diye konuştu.
 
ÜLKEMİZİN, MİLLETİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYORUZ
 
Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti:
 
"Sınırımızın ötesinde bulunan PYD, YPG, DEAŞ'a karşı her an müteyakkuz olarak gereken, ülkemizin, milletimizin güvenliği için selameti için çalışmaları sürdürüyoruz. Gerektiği zaman buralarda da Fırat Kalkanı'yla sınırlarımızı ve milletimizin can güvenliğini, mal güvenliğini teminat altına aldığımız gibi icap ederse başka bölgelerde de aynısını yapmaktan zerre kadar tereddüt etmeyiz. 80 milyon vatandaşımızın birinin kılına zarar gelecek dahi olsa, bunu hissedecek olsak, uluslararası hukuktan kaynaklanan bütün haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Kardeşliğe sınırsız kucak açıyor ama teröre sıfır müsamaha diyoruz."
AYRIMCILIK FİTNESİ ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORLAR
 
“Aynı Duada Buluşalım” programında kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise milletimizin ve tüm Müslümanların bayramını tebrik ederek başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
 
“Kurban Bayramı'nın tüm İstanbul, tüm Türkiye, İslam alemi ve tüm insanlık için mübarek olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bizi bir kez daha Kurban Bayramı'nın bereketiyle, neşesiyle, huzuruyla buluşturan Allah'a hamd ediyorum. Bu mübarek günlerin sizlerle birlikte, aileleriniz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için huzura, esenliğe, kurtuluşa, kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. 3 bin kişilik salonu coşkulu bir şekilde dolduran ana kadememize, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza da teşekkür ediyorum. Son günlerde, şehitlerimiz ve gazilerimiz arasında ayrımcılık fitnesi çıkartmaya çalışanların olduğunu görüyorum. Sultan Alparslan'ın Malazgirt'te ordusunun başına geçtiği 26 Ağustos 1071'den bugüne kadar ülkesi ve milleti için bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimizin, bu yolda ölümü göze alan her gazimin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Şehitler, bunlarla ilgili kimlerin ayrım yaptığı, yapacağı bellidir. İşte gördünüz, Çanakkale'de şehitlerimizin yattığı o topraklarda malum ana muhalefet partisinin yaptığı toplantıda nelerin olduğunu gördünüz. Ayrımcılık işte onlarda var. Onlarda şehide saygı yok. Onlarda gaziye saygı yok. Onlar bu ülkede her zaman ne yazık ki bu anlayışla yürüdüler.”
ARAKAN KONUSUNU TÜM DÜNYAYA HAYKIRACAĞIZ
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arakan'da yaşananları Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda gündeme getirileceğini belirterek, "Üç gündür Arakan'la ilgili olarak İslam İşbirliği Teşkilatı'nın dönem başkanı olarak, devlet başkanlarını arıyorum. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'ni aradım, onlarla konuştum ve bütün bu görüşmelerimle birlikte bir duyarlılık istiyorum. İnşallah ayın 19'undan itibaren Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplanıyor. Orada bunları çok daha farklı bir şekilde dile getireceğiz ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndan tüm dünyaya bunu anlatacağız, haykıracağız. İkili görüşmelerde bunları yine konuşacağız. Kimse konuşmasa da biz konuşacağız. Zaman zaman gazetelerde, televizyonlarda, sosyal medyada, 'Arakan'ın bizimle ne ilgisi var, bu işe niye karışıyoruz?' bu tür serzenişlerde bulunanları görüyorum. Bu tür ifadeleri dile getirenler, her şeyden önce tarihlerini bilmiyorlar, ecdatlarını tanımıyorlar. Bu çevreler, bizim Myanmar'da şehitliğimiz olduğunun dahi farkında değiller. Evet, belki bize Arakan coğrafi olarak uzaktır ama tıpkı Pakistan gibi, tıpkı Hindistan gibi, tıpkı bölgedeki pek çok başka yer gibi orası da gönül dünyamızın sınırları içindedir. Bunu böyle bilelim" ifadelerini kullandı.
 
SESSİZ KALMAK OLMAZ
 
Arakan'da sadece Müslümanların değil diğer etnik ve dini grupların da çok ciddi baskı altında olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:
 
"Demokrasi maskesi altında yürütülen bu soykırıma göz yumanların hepsi de yapılan katliama ortaktır. Bu insanlara ormanda yolunu şaşırmış bir ceylan, bahçeye düşmüş kanadı kırık bir kuş, denizde zıpkın yemiş bir balık kadar değer vermeyen, ilgi göstermeyen dünya medyası da yaşanan katliamın ortağıdır. Arakan'da yarım asır önce 4 milyon olan Müslüman sayısını, katliamlar ve baskılarla 3'te birine indiren uygulamalara İslam dünyasının sessiz kalmış olması ise ayrı bir dramdır."
 
SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRDIKÇA, ONLARIN PLANLARI BOZULUYOR
 
Ülkenin ve milletin birliği, beraberliği, güçlü ve büyük olması için verilen kararlı mücadelenin birilerini rahatsız ettiğini belirten Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:
 
“Bizim her fırsatta dile getirdiğimiz millet, bayrak, vatan ve devlet kavramlarını güya enternasyonal yaklaşımlar üzerinden küçümsemeye çalışanların asıl gayesi, ülkemizin ve milletimizin çözülmesini sağlamaktır. Biz bu kavramlar etrafında toplandıkça ve saflarımızı sıklaştırdıkça, onların planları bozuluyor. Dünyanın farklı bölgelerinde hep aynı oyunları oynayıp, ülkeleri böldüler, milletleri parçaladılar ve herkesi kendilerine mahkum ettiler. Türkiye, devleti ve milletiyle bu oyuna düşmeyi reddettiği için ellerindeki tüm imkanlarla üzerimize geliyorlar. Zira biz millet olarak biriz, tek bayrağımız var. 780 bin kilometrekareyle tek vatan ve bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka bir devletimiz söz konusu değildir. İşte onları rahatsız eden budur. Zira, 'paralel devlet' dediler, 'paralel yapı' dediler, 'Anadolu'yu bölmek' dediler, tutmadı, tutmayacak, bunu böyle bilesiniz. Ülkemiz içinde terör örgütleri eliyle kurdukları tuzakları birer birer bozuyoruz, bozacağız. Suriye'de ve Irak'ta sahnelenen senaryoyu çökertmek için elimizden geleni yapıyoruz. Balkanlar'da, Kafkasya'da, Körfez bölgesinde de bu oyunlara rıza göstermeyeceğiz. Hatta Arakan gibi mesafe olarak bize uzak gözükse de aslında benzer bir senaryonun tatbik edilmeye çalışıldığı coğrafyalarda da mücadelemizi sürdüreceğiz"
Program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rabia işareti yaparak katılımcılarla birlikte “Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi söylediğim tüm şarkılarda, bana her şey İstanbul’u hatırlatıyor” dizelerini söylemesiyle sona erdi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.