clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'den Zafer Bayramı mesajı
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'den Zafer Bayramı mesajı
SİYASET / 29 Ağustos 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajı...
İl Başkanı Dr. Selim Temurci, 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıldönümü ve Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 
30 Ağustos’un tıpkı Malazgirt gibi Anadolu’yu milletimize vatan yapan en önemli zaferlerden biri olduğunu söyleyen İl Başkanı Zafer Haftası mesajı şöyle:
 
“İstiklal Savaşımızın en önemli halkasını oluşturan Büyük Zafer, bütün maddi imkansızlıklara rağmen, bir milletin yaslandığı medeniyet değerlerinin ne kadar büyük bir imkan ve güç olduğunu göstermek bakımından son derece önemli ve değerlidir.
 
30 Ağustos, yedi düvelin gelişmiş silahlarına karşı, imanın, vatan, bayrak ve bağımsızlık ruhunun galip gelmesidir.
 
30 Ağustos 1922’de, milletimiz ve başta Başkomutan Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman ordumuzla el ele vererek bu topraklarda onurumuzdan, ezanımızdan ve şanlı bayrağımızdan hiçbir kayıt ve şart altında vazgeçemeyeceğimizi bütün dünyaya ilan etmiştir.
 
30 Ağustos dar etnik anlayışların üstüne çıkarak bütün farklılıklarıyla “millet” olmanın, kardeş olmanın, bir ve beraber olmanın ne kadar güçlü bir hazine olduğunu dost düşman herkese en güzel şekilde kanıtlayan bir tarihi gündür.
 
30 Ağustos Zaferi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle kurulan Cumhuriyetimizin de ilk habercisi olmuştur.
 
Büyük zaferin 95. Yılında geleceğe azim, inanç ve umutla yürürken, ülkemiz üzerinde emperyalistlerin karanlık emellerinden hiçbir zaman vazgeçmediklerini, sürekli yeni oyun ve planlar peşinde koştuklarını biliyoruz.
 
Türkiye’yi sürekli istikrarsızlık içinde çalkalanan zayıf ve güdülmeye muhtaç bir ülke gibi görmek isteyenlerin, bölgemizde yürürlüğe koymak istedikleri bütün senaryoların farkındayız.
 
Ancak onlar da şunu iyi bilsinler ki, Türkiye hiçbir tehdide boyun eğmez, her türlü sindirme, diz çöktürme ve kuşatma arayışlarını inancından, medeniyetinden, tarihinden ve milletinden aldığı ruhla yok edecek bir gücün sahibidir.
 
Nitekim milletimiz bunu, 15 Temmuz 2016’da bir kere daha göstermiştir.
 
Bugün de 30 Ağustos’tan aldığımız ruhla ve milletimizle el ele, Türkiyemizi demokrasi, insan hakları, özgürlükler, milli egemenlik, hukuk devleti, kalkınma ve refah kriterleri açısından muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefimize büyük bir azim, çaba ve kararlılıkla yürüyoruz.
 
İftiharla kaydetmeliyiz ki, son yıllarda savunma sanayinde kat ettiğimiz büyük gelişmelerle artık kendi silahını kendi üreterek dışarıya bağımlılığı iyice azalmış ordumuz, hem ülkemizin terörle mücadelesinde hem de emperyalist planlar karşısında en büyük güvencemiz ve caydırıcı gücümüzdür.
 
Ordumuz hem sınırlarımızda, hem de gerektiğinde sınır ötesinde, vatanımıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf etmek için görevini her zaman büyük bir başarıyla yerine getirmektedir.
 
Türkiye Cumhurbaşkanıyla, Meclisiyle, askeriyle, polisiyle, işçisiyle, memuruyla, Türküyle Kürdüyle, Lazıyla Çerkeziyle, Alevisiyle Sünnisiyle, kısacası her renk ve tondaki vatandaşlarıyla bir bütündür ve bu bütünü nifak girişimleriyle bozmaya çalışan tüm kirli oyun ve ittifakları boşa çıkaracak güçtedir.
 
Bu vesile ile Malazgirt’ten Çanakkale’ye, İstiklal Savaşımızdan 15 Temmuz’a, bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta İstanbullular olmak üzere milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyorum.”
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.