clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: FETÖ hainleri, ifadelerinde yalan söyleme yarışına girdi
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: FETÖ hainleri, ifadelerinde yalan söyleme yarışına girdi
SİYASET / 24 Ağustos 2017
"15 Temmuz davalarının takipçisiyiz"
AK Parti İstanbul teşkilatları millettin egemenliğine zincir vurmak isteyen FETÖ hainlerinin yargılandıkları davaların takipçisi olmaya devam ediyor.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İstanbul İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte 15 Temmuz FETÖ hainlerinin yargılandığı Silivri Ceza İnfaz Kurumundaki duruşmayı takip ederek sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
BU DAVANIN SAHİBİ 80 MİLYONDUR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Biz millet olarak şehitler verdik. Gazilerimiz canlarını ortaya koydular. Bu acıyı millet olarak yüreğimizde hissediyoruz. Birileri içeride ve dışarıda FETÖ davalarını itibarsızlaştırmanın gayreti içindedir. İstanbul teşkilatı olarak buradayız. Dava neticelenip, hainler ceza alıncaya kadar tüm Milletvekillerimizle, İlçe Başkanlarımızla ve İstanbullularla burada olmaya devam edeceğiz. Davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu davanın sahibi 80 milyon vatandaşımızdır. Komplocu devlet dediler. Şehitlerimizin katilinin devlet olduğunu söylediler. Milletimiz bu hainlere gereken cevabı zamanı geldiğinde verecektir. Millet burada ve burada olmaya devam edecek.”
HAİNLER YALAN SÖYLEME YARIŞINA GİRMİŞLER
 
FETÖ hainlerinin ifadelerinde yalan söyleme yarışına girdiklerini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “Büyük bir algı yönetimiyle karşı karşıyayız. Sözbirliği etmiş bir halde yalanı kullanıyorlar. Menfezlerde yakalanan hainler, suçüstü elinde silahla yakalanan alçaklar suçlarını inkar ediyor. Şehit ve gazilerimize olan vefa borcumuz var. Bu davanın sahiplenip, toplumsallaştırmak bizim ve medyanın görevidir. O akşam sergilediğiniz dik duruşun arkasında olmak vaktidir. Kirli algı yönetimine birlikte dur diyelim. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, bütün İstanbullu kardeşlerimi buraya davet ediyorum. Bizler milletin verdiği kahramanlık mücadelesini unutmadık ve unutturmayacağız. Bu dava sadece AK Parti teşkilatlarının davası değil, tüm Türkiye’nin ve milletimizin davasıdır” diye konuştu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.