clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Teşkilatıyla buluştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Teşkilatıyla buluştu
SİYASET / 20 Ağustos 2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatıyla buluştu.
Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin ev sahipliğinde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisine,Cumhurbaşkanı ERdoğan'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakanlar, Milletvekilleri, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ve teşkilatın her kademesinden çok sayıda partili katıldı.
 
Divan Başkanlığını İl Mali İşler Başkanı Cihan Öztunç’un yaptığı Danışma Meclisi toplantısında, İl Sekretarya Başkanı Özlem Öztekin Vural; İl Birim Başkanlıklarının faaliyetlerinin anlatıldığı bir sunum gerçekleştirdi.
 
Açılış konuşmasını yapan Dr. Selim Temurci, “Cumhurbaşkanımızın onurlandırdığı,böylesine güzide bir topluluğun bir parçası olduğum için mutluyuz ve şükrediyoruz. Bu buluşmalarımızın temeli kardeşliğimizdir. Buluşmalarımızın temeli ahdimizi yenileyerek kucaklaşmaktır. Bir ve beraber olmaktır. Bir dava uğruna bir araya gelen, Mevla’nın rızasını en büyük kazanç bilen, milletin duasına talip olan, adaletle, hizmetle yol yürüyen bir teşkilatın ferdi olduğum için Rabbime sonsuz şükürler ediyorum. Allah bizleri bir ve beraber kılsın inşallah” dedi.
 
MİLLET LİDERİYLE BİRLİKTE BÜYÜK BİR DESTAN YAZDI
 
Dr. Selim Temurci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Coğrafyamızı tarumar etmeye gelenlere karşı büyük bir mücadele veriyoruz. Hamd olsun devletimiz ‘bu coğrafyada artık ben de varım’ diyerek politikalar üretiyor. Zincirlerimizden kurtuldukça başımıza türlü belalar açtılar. 15 Temmuz’u yaşadık. O karanlık gecede milletimiz yüz yıllık makus talihini kırdı. Hainlerin, vesayetçilerin planlarını, hesaplarını sizler bozdunuz. Millet lideriyle birlikte büyük bir destan yazdı. Sonrasında 16 Nisan’da milletimiz bu destanı taçlandırdı. Unutmayın ki 15 Temmuz’da başarısız olanlar, niyetlerinden planlarından vazgeçmiş değiller. Onlar 2019’u kendi kirli planları için fırsat görüyorlar. Kirli ittifaklar peşindeler. İstanbul teşkilatları olarak 2019 hedeflerine doğru durmadan, yorulmadan yürüyoruz. Devletimiz üzerine planlanan, oynanan kirli hesapların da farkındayız. Her AK Partili kardeşim biliyor ki, gelinen noktada biz, sadece ülkemize ve milletimize değil, tarihe karşı da önemli bir sorumluluk altındayız. Sorumluluğumuz büyük ama bu sorumluluğu yerine getirecek imanımız da büyük. Yolumuzu kesmek isteyenler, Türkiye’yi önce tökezletip sonra durdurmak isteyenler çok ama bizim de birliğimiz, kardeşliğimiz, davamız, liderimiz ve milletimiz çok büyük.”
 
Dr. Selim Temurci, sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Türkiye’de büyüdükçe, pırangalarından kurtuldukça teşkilatlarımızın da sorumluluğu artmıştır. Bir dava ahlakıyla, aşkla, şevkle yüzde 50+1 almak için çok daha fazla çalışmalıyız. Her AK Partili kardeşim kendini vicdan muhasebesine çekmelidir. AK siyasette yorulmanın sebebi bizi biz yapan değerlerden kopmakla olur. Milletimizle kurduğumuz sıcak gönül bağına halel getirirsek yeniliriz. Değerlerimize sırtımızı dönersek yeniliriz. Kibre kapılıp geçici makamlar bizleri ele geçirirse yeniliriz. Şimarırsak, bozulursak, kirlenirsek, çürürsek yeniliriz. Birbirimizin hukukuna riayet etmezsek, kardeşler topluluğu olduğumuzu unutursak yeniliriz. Vefa duygumuz azalırsa yeniliriz. Sayın Cumhurbaşkanım metal yorgunlukla yaptığınız bu mücadelede en güçlü desteği İstanbul verecektir. İstanbul Türkiye’nin kalbidir. İstanbul, AK Parti davasının en sembol şehridir. İstanbul’un kaderi, Türkiye’nin kaderidir. 2019’da yeni bir sistemle, yeni Türkiye’ye en güçlü selamı İstanbul verecektir. Kapı kapı dolaşarak davamız için mücadele edeceğiz. Bu ruh bizde var. Bu inanç bizde var. Terimizin son damlasına kadar çalışma azmi bizde var.Türkiye’yi eski günlerine döndürmek için hesap yapanları derin uykularından uyandırmak, İstanbul teşkilatı olarak bizim boynumuzun borcudur.”
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, İl Danışma Meclisi Toplantımızda, İstanbul’un ülkemiz ve dünya siyaseti için önemine vurgu yaptığı konuşmasında Türkiye ve dünya gündemindeki olayları değerlendirdi.
 
İSTANBUL’UN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ANLAMAYAN AK PARTİ’YE HİZMET EDEMEZ
 
Cumhurbaşkanı, “81 ildeki teşkilatlarımızın tamamı elbette önemlidir ama İstanbul bir başka önemlidir. AB üyesi 28 ülkenin 20’sinden daha büyük konumda olan İstanbul, bölgemiz ve Dünya için de önemlidir. Tüm arkadaşlarımızın çalışmalarını işte bu bilinçle yürüttüklerine inanıyorum. Kardeşlerim İstanbul’un büyüklüğünü anlamayan hiç kimse İstanbul’a ve AK Parti’ye hizmet edemez. Nisan ayında Yenikapı’da yaptığımız mitingimizde İstanbul’u şairlerin diliyle anlatmaya çalışmış ve şöyle demiştim, sade bir semtini sevmenin bile ömre değdiği İstanbul.Şu gerçeği asla unutmamalıyız. Çalışmamızla, fedakarlığımızla bu şehrin insanlarına kendimizi sevdirirsek bu şehir bizi sırtında taşır. İstanbul Türkiye ortalamasının altına düştüğü an buna yanarız. Buna üzülürüz. İstanbul Türkiye ortalamasının altına düşmemeli. Onun üstünde olmalı. Üstünde olduğu zaman çok değişir. İstanbul kıpırdarsa Türkiye şahlanır. Öyleyse bir yerde yanlışımız var. Bilhassa son birkaç seçimde İstanbul’daki oranın, ortalamanın altında kalmasının bize verdiği mesajı çok doğru okumalıyız. Kardeşlerim şu an bizim 12 milyon üyemiz var. Bunu ikiye çarp 24 milyon. Niye ikiyle çarp? Çünkü bizim bunu ikiyle çarparak oya tahvil etmemiz lazım. Hazır mıyız? Öyleyse durmak yok. Mesele bu.Gidilmedik il bırakmayacağız ama İstanbul’da da çalınmadık kapı bırakmayacağız.” diye konuştu.
 
İDEAL SİYASETÇİ OTURDUĞU KOLTUĞA GÜÇ KATANDIR
 
Kibirden ve koltuktan güç alan siyasetin AK Parti’de yeri olmadığını belirtenCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Soruyorum sizlere, bize kibir yakışır mı, bize gurur yakışır mı? Gurur Allah'a yakışır, bize değil. Bize ne oluyor ki afra tafra yapıyoruz. Bize ne oluyor ki koltuklardan güç almanın gayreti içerisine giriyoruz. İdeal siyasetçi oturduğu koltuktan güç alan değildir oraya güç katandır, bunu böyle bilmemiz lazım. Biz kendimizi yenilediğimiz ölçüde ülkemizin siyasetini, ekonomisini, dış politikasını, güvenliğini, yatırımlarını daha da ileriye taşıyabiliriz. Bayrak yarışı olan hizmet nöbetini İstanbul'da da yeni arkadaşlarımızla güçlendirerek sürdürmekte kararlıyız” dedi.
 
KONGRE SÜRECİMİZDEKİ DEĞİŞİM ASLA BİR TASFİYE DEĞİLDİR
 
“Kongre sürecimizde gerçekleştireceğimiz bu değişim asla bir tasfiye değildir. Bizim siyaset terbiyemizde vefa çok önemlidir" diyen Cumhurbaşkanı, "Ülkesine, şehrine, partisine hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızın emeğini, gayretini, fedakarlığını unutmadık, unutmayacağız. Kendisi yolunu şaşırıp başka mecralara yönelmediği sürece her arkadaşımızın bizim gönlümüzde ve yanı başımızda yeri vardır" ifadelerini kullandı.
 
TÜRKİYE DÜŞMANI OLAN PARTİLERE SAKIN HA OY VERMEYİNİZ
 
Konuşmasında, Almanya'daki seçime de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de buradan mesajımızı veriyoruz. Ne diyoruz, ya onlar o kampanyada Türkiye'ye böyle saldırdılar, yüklendiler de ben oradaki vatandaşlarımıza niçin mesaj vermeyeyim? Türkiye'den mesajımı veriyorum, ne diyorum; Türkiye düşmanı olan partilere sakın ha oy vermeyiniz, sakın. Türkiye dostu olanlarla beraber olun. Küçük partiymiş falan buna da bakmayın, verin. Onlara oyunuzu verin, onları büyütelim ve bu büyüklenenler, Türkiye'ye karşı bu şekilde saldıranlar, bu seçimde onların sandıkta bana göre bir tokat yemeleri lazım. Şu anda ne diyorlar, 'Bizim demokratik mücadelemize karışıyor.' Ne alakası var. Biz senin gibi kalkıp sizin bize yaptığınızı yapmıyoruz. Biz sadece vatandaşlarımıza Türkiye düşmanlarına sandıkta demokratik bir ders verin diyoruz, bu kadar." şeklinde konuştu.
Konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç dönemini tamamlayan İlçe Başkanlarına teşekkür beratı verdi. Sonrasında program, Cumhurbaşkanı Erdoağan'a AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin hediye takdimiyle sona erdi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.