clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz ve çalışacağız
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz ve çalışacağız
SİYASET / 14 Ağustos 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, AK Parti’nin 16.kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci mesajında şunları söyledi:
 
“AK Parti’nin 14 Ağustos 2001 tarihinde kurucumuz, İlk Genel Başkanımız, ve 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulması, Türkiye siyasi tarihi adına tam anlamıyla bir milat olmuştur.
 
Bunda en birinci etken, AK Parti’nin millete dayalı, gücünü sadece milletten alan, milletten başka hiç bir meşruiyet kaynağı kabul etmediği gibi millet üzerinde kayıt dışı egemenlik oluşturmaya çalışan hiç bir odağa da boyun eğmeyen, Türkiye’nin kadim medeniyet birikimiyle evrensel gerçekleri buluşturan, ahlaka, erdeme ve insani değerlere dayalı kuruluş ilkeleri olmuştur.
 
Bu ilkeler, bizim siyasetimizin ruhudur.
 
Bu ilkeler, bizim hiçbir zaman ve hiçbir şart altında vazgeçmeyeceğimiz fabrika ayarlarımızdır.
 
Bu ilkeler, milletimizin sinesinde büyük bir karşılık bulduğu için, kurulur kurulmaz girdiği ilk seçimde tek başına iktidara gelen partimiz, daha sonraki seçimlerde oylarını sürekli artırarak siyasi hayatımızda bu zamana kadar görülmemiş siyasi başarı ve rekorların sahibi olmuştur.
 
AK Parti siyaseti günübirlik kaygılara feda edenlerin değil, bir davası olanların partisidir.
 
Bundan dolayıdır ki AK Parti'li olmak, ahlak ve erdemi kuşanarak, mukaddes değerleri özümseyerek bir ideal için dosdoğru bir yolda yürümenin adıdır.
 
AK Parti bu milletle kurulacak gönül bağını ve bu şartla hakkın ve halkın rızasını kazanmayı, her makamdan üstün, her çıkardan yüce ve hayatının anlamı sayanların buluştuğu bir çatıdır.
 
AK Parti gücünü milletten, değerlerini medeniyetinden alan bir dava partisidir.
 
Böyle olduğu içindir ki; AK Parti sağlıktan, eğitime, kadın, yaşlı, çocuk ve engelli haklarının geliştirilmesinden çağdaş şehirciliğe, ulaşımdan adalete, her alanda Yeni Türkiye’nin mimarı olmuştur.
 
Üstelik AK Parti ülkemize bu büyük değişim ve dönüşümleri, Türkiye’nin büyük devlet olmasını kendi çıkarlarına tehdit sayan iç ve dış konsorsiyumların, terör merkezlerinin, karanlık ittifakların ve bilumum ihanet ve şer odaklarının sürekli çıkarmaya çalıştığı krizlerle mücadele ederek, sürekli oyun ve kumpaslarla boğuşarak, yığınla engelleme, tuzak ve kirli operasyona, sayfalar ve ekranlar dolusu yalana, iftiraya, kara propagandaya maruz kalarak gerçekleştirmiştir.
 
Halen de bu tertip ve oyunlar sürüp gitmekte, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize karşı “en bir araya gelmez sanılanların kol kola girip sergiledikleri ihanet yarışlarına”na tanıklık etmekteyiz.
 
Ancak biz ve milletimiz bir şeyden eminiz:
 
Fırtınalar, kasırgalar ve rüzgarlar, ancak zayıf ve köksüz ağaçları sarsabilirler.
 
Nitekim 15 Temmuz 2016’da bu millete ihanet, bu vatana kast edenler Çanakkale ruhuyla dolu bu milletin, inanıp güvendiği bir liderin öncülüğünde nasıl kahramanlaştığının, nasıl destan yazdığının en güzel örneklerini vermiştir.
 
Siyaseti “hakka yaslanarak halka hizmet yolunda bitmeyen bir yarış” olarak telakki eden anlayışımız doğrultusunda, elbette daha yapacak çok işimiz ve gidecek çok yolumuz olduğunun ve büyük hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız gerektiğinin şuurundayız.
 
Özellikle 2019’un vatanımız, milletimiz ve medeniyet coğrafyamız adına taşıdığı değerin ve önemin farkındayız.
 
Yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz ve çalışacağız.
 
Bu şerefli millete ve bu aziz vatana hizmet yolunda ilk günkü kadar dava şuuru ve ahlakına sahip, ilk günkü kadar heyecanlı, ilk günkü kadar coşkulu, ilk günkü kadar arzulu, istekli ve kararlıyız.
 
Bu duygular içinde başta Partimizin Kurucusu ve Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a İstanbul teşkilatı olarak minnet ve şükran duygularımızı arz ediyorum.
 
Parti'mizin kuruluşuna emek veren bütün büyüklerimize ve kardeşlerimize sevgi, saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Çaycısından şoförüne kadar, hiçbir mevki ve makam gözetmeden Parti'mizin bugünlere gelmesinde ter dökmüş, emek vermiş gerçek kahramanlarımıza gönül dolusu teşekkür ediyorum.
 
Başta görevi başında şehit olan kardeşlerimiz olmak üzere, bizimle yol arkadaşlığı yapıp da şu anda dar-ı bekaya intikal etmiş bütün kardeşlerimi, saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.
 
Başta vefakar, fedakar, çalışkan, dava şuuruyla dopdolu ve her ferdiyle ayrı ayrı iftihar ettiğim İstanbul Teşkilatı olmak üzere, bütün AK Parti'li kardeşlerimin 14 Ağustos Kuruluş Günü’nü kutluyor, hepsini dostluk ve muhabbetle selamlıyorum.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.