clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz: Ekonomimiz iyi yolda, ülkemiz istikrarla büyümeye devam edecek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz: Ekonomimiz iyi yolda, ülkemiz istikrarla büyümeye devam edecek
SİYASET / 7 Ağustos 2017
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, açıklamalarda bulundu.
Açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendiren Demiröz, yıllık enflasyonun Temmuz ayında yüzde 9.79 seviyesine inmesi, Türkiye ekonomisinin iyi yolda olduğunu belirterek, "15 Temmuz'da bu ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin başarısız olunca, ekonomik darbe ile bunu yapmaya çalışmışlar; milletimiz ülkesine ve hükumetine tam destek vererek bu çabaları da boşa çıkarmıştır. Ayrıca ortaya çıkan veriler gösteriyor ki hükumet olarak yaptığımız reformlar piyasada karşılık bulmuştur. Hiç kimse merak etmesin, Ülkemiz istikrarla büyümeye devam edecek" dedi.
 
Geçtiğimiz günlerde Türkiye İhracatçılar Meclisinin açıkladığı ihracat rakamlarına da değinen Demiröz, ihracat verilerinde geçen yılın Temmuz ayı ile karşılaştırıldığında yüzde 31,2'lik bir artışın görüldüğünü belirtti. Demiröz, "11 milyar 474 milyon dolar değerindeki ihracat, aynı zamanda son 6 yılın en büyük aylık artışına da karşılık geliyor. Son 12 aylık ihracat bir önceki yıla göre yüzde 7,5 artışla 150 milyar 22 milyon dolar olarak gerçekleşti. YEKA ihalesini kazanan Konsorsiyum, 1 milyar doların üzerinde rüzgar tesisi yatırımı yapacak. Ülkemize son beş ayda 5 milyar dolar yatırım geldi. Bütün bunlar gösteriyor ki geçtiğimiz yıl yaşadığımız hain darbe girişiminden Türkiye ekonomik anlamda büyük bir zarar görmeden çıkmayı başarmıştır. Ülkemize duyulan güven tamdır. Ekonomik darbe ile yolumuza set koymaya çalışanlar yine başarısız olmuştur. Gerek yüz güldüren ekonomik verilerle gerekse yapılacak yeni reformlarla 2023 hedeflerimize ilerliyoruz. Milletimiz ile beraber hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.