clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Dr.Selim Temurci: Oyun büyük ama Türkiye de büyük!
Dr.Selim Temurci: Oyun büyük ama Türkiye de büyük!
SİYASET / 7 Ağustos 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Oyun büyük ama Türkiye de büyük!" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Bu yazımda size bir içeride, bir dışarıda olanlardan hareketle, 2019’a giderken nasıl bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu ve nasıl bir sorumluluk kuşanmamız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.
 
Önce içeriye bakalım.
 
Milli hassasiyeti gelişmemiş birtakım medya çevreleri, günlerce iki münferit olayı gündeme getirip buradan kendilerince siyasi malzeme üretmeye, toplumsal duygular üzerinde kendilerince elverişli bir algı oluşturmaya çalışıyorlar.
 
Bunlardan biri kimliği şaibeli birinin Atatürk büstüne saldırması, diğeri de bir parkta bir kızın kıyafetine müdahale edilmesi.
 
Her iki “kurgusal” olayı da, sanki günlük hayatın olağan bir parçasıymış gibi sunmaya çalışıyorlar. Buna kendilerinden başka inanan yoktur herhalde.
 
Toplumsal duyguları maniple etmek adına benzer arayışları, zaman zaman, ülkemize sığınmış Suriyeliler üzerinden de sürdürmeye çalıştıklarını biliyoruz.
 
Tüm bu kurgusal ve istisnai durumlardan, Gezi Parkı olayları benzeri bir şeyler çıkarmak hayali içindeler.
 
Türkiye’nin sosyolojik gerçeklerine uymayan kurgulanmış bir iki olayı bahane ederek bir kaşık suda fırtına çıkarmaya çalışırken, öngördükleri ve hizmet ettikleri bir husus daha var:
 
Dışımızda yaşanan önemli gelişmeleri perdelemeye çalışmak. Bir başka deyişle, küçük olayları, aynı zamanda büyük tehlikeyi örtmek için kullanıyorlar.
 
Nedir dışımızda olanlar?
 
Gerek Cumhurbaşkanımızın gerek Başbakanımızın, her vesileyle ve haklı olarak sürekli gündeme getirdiği gibi, küresel akıl bölgemizde PKK veya türevleri üzerinden birtakım oyunlar oynamaya çalışıyor.
 
Sözde Deaş’le mücadele kılıfı altında Suriye’deki PKK unsurları sürekli silahlandırılıyor. PYD, daha çok yerleşim biriminde etkin ve kalıcı hale getirilmeye çalışılıyor.
 
Bakıyorsunuz; sözde adalet için yürüyenlerden çıt yok.
 
Hadi bir de milli bir duyguyla ve küresel oyunları protesto için yürüsenize.
 
Gazetecilik kisvesi altında kendi ülkesine ihanetten başka iş yapmayanlara, MİT tırlarının çarşaf çarşaf resimlerini, üstelik de “Teröristlere silah gönderiliyor” başlığıyla haberleştirmeyi gazetecilik diye yutturmaya çalışanlara soruyorum:
ABD yüzlerce tır silahı yanı başımıza yığarken ABD medyasından ülkesinin aleyhine tek kare resim yayınlayan, haber yapan, sonra da Almanya’ya sığınan bir tek gazeteci var mı?
 
Gayet net söylüyorum:
 
Küresel üst aklın Türkiye’de en az PKK ve FETÖ kadar taşeron olarak kullandığı bir yapı da; milli duygudan yoksun, siyasi öfkesini ülkesine ihanete vardırmış bir zihniyet ve onun siyaset ve medyadaki uzantılarıdır.
 
Hatta daha işlevsel, daha yararlıdırlar. Çünkü FETÖ ve PKK sonuçta birer kötülük simgesi olarak deşifre olmuş şer odaklarıdır.
 
Oysa bu kullanışlı uzantılar, aynı küresel amaçlara kimi zaman laiklik hassasiyeti, kimi zaman basın özgürlüğü ve demokratik görünümlü maskeler aracılığıyla hizmet etmektedirler.
 
Böyle olduğu için de, dışarıdaki kimileri sınırlarımızdaki teröristleri silahlandırırken, içimizdeki kimileri de “Parktaki kız”, “Büste saldıran yobaz” kurguları üzerinden aynı büyük oyunun bir parçası haline gelmektedir.
 
Amaçları Erdoğan’sız bir siyaset, küresel emperyalizme yumuşak lokma olacak bir Türkiye’dir.
 
Çünkü Erdoğan, küresel aklın karşısındaki en büyük engeldir.
 
Bunu emperyalist odaklar bizatihi kendileri söylemektedir.
 
2019 ve buna giden süreç, hem Türkiye ve milletimiz için, yani bizim için, hem de küresel akıl için son derece tarihi ve hayatidir.
 
Oyun büyüktür. Onlar emellerine ulaşmak için, kara propaganda, kumpas, ittifak, manipülasyon, iç ve dış ayak oyunları, kısaca ellerinden gelen her şeyi yapacaktır.
 
Ama Türkiye de büyüktür. Milletimiz de büyüktür. Biz de büyüğüz.
 
Biz de “gereğini” yapacağız inşallah.
 
Sorumluluklarımızın bilincinde olarak pırıl pırıl bir dava ahlakı ve aşkıyla, milli bir şuur ve şahlanışla, her an yeni bir zindelikle çalışacak ve “gereğini” yapacağız.
 
Çünkü her zaman dik duran ve asla eğilmeyen bir liderimiz ve arkasında “seninleyim” diyen bir milletimiz var!
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.