clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Görevimiz; daha çok aş, iş oluşturmak ve altyapıları daha güzel hale getirmek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Görevimiz; daha çok aş, iş oluşturmak ve altyapıları daha güzel hale getirmek
SİYASET / 4 Ağustos 2017
Cevdet Yılmaz, İl Özel İdaresince yapılan termal su boru hattı çalışmalarını yerinde inceleyerek, Genel Sekreter Mehmet Işık'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Daha sonra Ilıcalar beldesindeki bir işletmenin açılış törenine katılan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, tesisin Bingöl'e hayırlı olması temennisinde bulundu. 
 
Tesiste 17 kişinin istihdam edileceğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:
 
"Aslında hizmet sektörlerinin bu özelliği var. Türkiye geneline baktığımız zaman 100 kişilik istihdam varsa bunun yüzde 20’si sanayide, yüzde 20’si tarımda, geriye kalan yüzde 60’ı ise hizmetlerde ve inşaatlarda. Türkiye'nin en önemli meselelerinden biri istihdam, ilimizin de en önemli meselelerinden birisi istihdamdır. Dolayısıyla bu tür tesislerin devreye girmesi ve hizmet sektörünün gelişmesiyle işsizlik meselesine de ciddi anlamda katkıda bulunmuş oluyoruz."
 
Devam eden projelerin tamamlanmasıyla beldenin turistik bir hava kazanacağını ifade eden Yılmaz, belde halkının uzun yıllar beklediği göletin gövde kısmının tamamlandığını ve sulama sisteminin gelişeceğini söyledi.
 
Yılmaz, görevlerinin; daha çok aş, iş oluşturmak ve altyapıları daha güzel hale getirmek olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Bu bölgemizde sondaj çalışmaları yaptık. Özel idaremiz birtakım yeni kaynaklar buldu. Bu kaynaklar belli bir hattan boru hattıyla Ekinyolu bölgesine taşınacak. Ayrıca bu bölgeye yakın yerlere tesis kurmak isteyenlere de destek olacağız. Termal turizmde, tesis sayısı arttıkça bütün tesisler kazanır. Mevcut tesisler zarar edecek diye düşünmeyin çünkü tesis sayısı arttıkça bu bölgede bir kümelenme olacak. Bu bölgemiz daha fazla insanımızı cezbedecek. Mevcut tesisler de hizmet kalitelerini daha çok artıracak, daha çok müşteri çekecek ve bu bölge gerçekten çok farklı bir çehreye kavuşacak."
 
Konuşmaların ardından Bingöl Belediye Meclis Üyesi Abdulhamit Akarca, siyasetteki 10. yılı dolayısıyla Yılmaz'a plaket takdim etti. 
 
Açılışa, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Valisi Ali Mantı, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven ile kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.