clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Acarlar Longozu, Türkiye’nin en büyük longozlarından biridir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Acarlar Longozu, Türkiye’nin en büyük longozlarından biridir
SİYASET / 31 Temmuz 2017
İşte detaylar...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Kaynarca ve Karasu İlçe sınırlarında bulunan Acarlar Longozunu ziyaret etti.
 
Yılmaz, yaptığı konuşmada, buranın Türkiye'nin en büyük longozlarından biri olduğunu söyledi.
 
Bu tür değerlerin iyi tanınması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Kalkınma sürecinde bu bölgemizin gelişmesinde istifade etmemiz lazım. Bir tarafta ülke içi turizm anlamında diğer taraftan uluslararası anlamda değerlendirmemiz lazım. Burada belli adımların atıldığını gördük sayın valimizle. Sağolsun belediye başkanımız da yeterince ilgileniyor. Kalkınma ajanslarımız da ilgileniyor." diye konuştu.
 
Yılmaz, bölgenin çok kapsamlı planlama aşamasında olduğunu, bu planlanan çalışmaların gerçekleştiğinde yöre için çok daha anlamlı yer haline geleceğini dile getirdi.
 
Longozun insanın çeşitli aktiviteler yapabildiği bir alana dönüşeceğini kaydeden Cevdet Yılmaz, "Burada bu çalışmalarda emeği geçen herkesi kutluyorum. Bundan sonrada yapılacak olan çalışmaları da takip edeceğiz. Belediye Başkanımız, Valimiz, Orman ve Su İşleri Bakanlığımız bütün ilgili taraftarlarla birlikte buralar daha güzel bir mekana dönüştürülecek." ifadesini kullandı.
 
Daha sonra Yılmaz, Balkanlıoğlu ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu longozu gezip vatandaşlarla sohbet etti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.