clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: FETÖ hainleri ne yaparlarsa yapsınlar adaletten kaçamayacaklar
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: FETÖ hainleri ne yaparlarsa yapsınlar adaletten kaçamayacaklar
SİYASET / 26 Temmuz 2017
15 Temmuz darbe girişiminde AK Parti İstanbul İl Başkanlığını işgal teşebbüsünde bulunan sanıklar, Çağlayan'da görülen duruşmada hâkim karşına çıktı.
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci duruşmanın ardından basın toplantısı düzenledi. İstanbul Adalet Sarayı önünde yapılan basın açıklamasına, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe ve Belediye Başkanları, şehit ve gazi yakınları ile teşkilat mensupları katıldı.
Açıklamasında şehit ve gazileri minnetle andığını belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, darbeci Fetullahçı Terör Örgütü’ne ise tepki gösterdi.
15 TEMMUZ HEPİMİZİN DAVASI
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Çağımızın haşhaşileri, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha karşımıza çıktılar. Hamdolsun milletimizin azim ve kararlılığıyla bertaraf oldular. Silivri’de gerçekleştirilen davalara katıldık bugün de Çağlayan Adliyesindeyiz. Tanık olarak katıldığımız duruşmada İstanbul olarak özellikle o gece saat 22.00'den gece 01.00'e yaşadıklarımızı anlatmış olduk. 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişimi davasının takipçileriyiz. Bu dava sadece AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın davası değil tüm Türkiye’nin ve milletimizin davasıdır. Fetullahçı Terör Örgütü hainleri mahkemelerde çelişkili ifadeler kullanarak milletimizin aklıyla alay etmeye çalışıyorlar. Bu içeridekilerin pişkin ve rahat hareketleri bizi çok rahatsız etti. Sanki hiçbiri o geceyi yaşamamış, o gece İl Başkanlığımızı işgal etmeye gelmemiş, vatandaşlarımıza kurşun sıkmamış gibi davranıyorlar. FETÖ hainleri ne yaparlarsa yapsınlar adaletten kaçamayacaklar. Yargımıza güveniyoruz. Türk hukukuna güveniyoruz.”
Darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığında olduğunu belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “AK Parti İstanbul başkanlığı gece işgal edilmek istenen tek siyasi kurumdu. O gece Sayın Cumhurbaşkanımız facetime ile bağlanana kadar teşkilatımızla kurduğumuz iletişimle insanların alanlara çıkarak biz buradayız dediği bir süreci yönettik. En başından beri bu davaya müdahil olmamız gerektiğini söylüyoruz. Biz işgal edilen tek siyasi parti olarak niçin müdahillik talebimizin değerlendirilmediğini anlamış değiliz” dedi.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, sanıklardan eski üsteğmen Muzaffer Dikencik’in AK Parti İstanbul İl Başkanlığını teslim almak için görevlendirildiğini ancak hiçbir şekilde AK Parti İstanbul İl Başkanlığını teslim etmediklerini, canlı olarak bağlandığı TV kanalları ve atılan kısa mesajlar yoluyla AK Parti İstanbul İl Teşkilatlarına ve vatandaşlara meydanlara inme çağrısı yaptığını ifade etti.
DARBECİLER HAK ETTİKLERİ CEZAYI BULACAKLAR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
 
“Ülkelerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. 15 Temmuz da bu milletin tarihinde bir dönüm noktası olmuştur. Bu hain örgütün yurtiçi ve yurt dışında destekçilerini ve hain darbe girişimini lanetliyoruz. 15 Temmuz tarihinin unutulmasına asla izin vermeyeceğiz. Devletimizin ihanet çetesi ile işbirlikçilerine karşı vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Millet olarak bu davalara sahip çıkmak zorundayız. Siyasi görüşü ne olursa olsun seçilmiş meşru iradeye karşı gerçekleştirilen bu davanın muahatabı tüm Türkiye’dir. Türkiye genelinde 250 kardeşimizi şehit ettiler, 2.193 arkadaşımız gazi oldu. Darbeciler hak ettikleri cezayı bulacaklar. Türk hukukuna güveniyoruz 15 Temmuz’da milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde topyekûn bir mücadele verdi. Artık Türkiye’de şer odakları herhangi bir darbe girişimine cesaret edemeyecekler. 15 Temmuz’da Türkiye’de meşru iradeye sahip çıkan ‘millet’ gerçeği olduğunu tüm dünya görmüştür.”
RUHLARINI BİR DOLARA SATTILAR
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Hizmet ve eğitim kisvesi altında istikametlerini kaybettiler. Bu aziz milleti yok etmek ve bu vatanı bölüp parçalamak isteyen FETÖ şarlatanına ruhlarını 1 dolara sattılar. Milletin verdiği silahlarla kendi vatandaşına kurşun sıkan bu hain terör örgütünün planlarını, milletimizin şeref ve istiklali için meydanlara inen kardeşlerimizin bütün kararlılıklarıyla yok edilmiştir. Şer odakları ne yaparlarsa yapsınlar asla başaramayacaklar. Milletimizi bölemeyecekler, bayrağımızı indiremeyecekler, vatanımızı parçalayamayacaklar, devletimizi yıkamayacaklar, ezanlarımızı susturamayacaklar, bu ülkeye asla diz çöktüremeyecekler, bu halka asla boyunduruk vuramayacaklar. Bu vesile ile bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyor gazilerimize şifa diliyorum.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.