bioreklamsol
biosag
bioreklam
Dr.Selim Temurci: Lider
Dr.Selim Temurci: Lider
SİYASET / 17 Temmuz 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Lider" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Lider doğulmaz, lider olunur.
 
Lider, hayatın içinden süzülerek gelmekle, var oluşun anlamına mazhar olmakla, bilginin, bilgeliğin, yüreğin ve şuurun harmanlanmasıyla olunur.
 
Lider, tehlikeler karşısında güvenceli noktalar arayarak değil, inandığı değerler uğruna can vermeyi cana minnet bilmekle olunur.
 
Lider, en ağır sorunlar karşısında yılmadan, karanlık ittifaklar karşısında korkmadan, tehditler karşısında ürkmeden, şeytani belaların karşısında inançla, cesaretle ve dimdik durarak olunur.
 
Lider, maruz bırakıldığı zulüm ve yasaklar karşısında inancını, direncini ve kararlığını daha çok bileyerek, hapishane koridorlarında aşkını, sevdasını ve umudunu daha çok büyüterek olunur.
 
Medya manşetleriyle, köşe yazarlarının iteklemesiyle, sermaye çevrelerinin güzellemesiyle, emperyalist çevrelerin aferinleriyle lider olunmaz.
 
Liderlikte “Bir sabah kalktım ki liderim” ya da “Şu kadar yürüdüm lider oldum” türü gülünç anlayışların yeri yoktur.
 
Lider, yoksul sofralarında bir ekmeği bölüşerek, mazlum çığlıklarında yüreği tutuşarak, şehit ailelerinin yanında gözyaşlarını dualarına karıştırarak olunur.
 
Sürekli seçkinlerin, sürekli yalıların, sürekli baskı, zulüm ve dayatmaların yanında yer alınarak lider olunmaz.
 
Halkın oylarıyla seçilmiş bir milletvekilini linç operasyonlarına tabi tutarak, üniversitelerin önlerine ikna odaları kurulmasından yana olunarak lider olunmaz.
 
Lider, her tür düşünceye, her tür yaşam biçimine, her tür inanca sonuna kadar özgürlük alanları açarak ve bu uğurda statükoculara karşı her türlü mücadeleyi vererek olunur.
 
İstersen bir milyon kilometre yol yürü; senin vatanın, siyasi tarihinin en alçak, en aşağılık en hain darbe girişimine maruz kalmışken...
 
Milyonlarca insan kadınıyla, kızıyla, genciyle, yaşlısıyla tankların karşısına dikilmişken...
 
Öyle tarihi bir gecede, kravatını takıp terliklerini giyip gece yarısına kadar televizyondan darbe haberleri izleyerek lider olunmaz.
 
Lider, darbecilere meydan okuyarak...
 
Uçağını sessiz, sakin tehlikesiz yerlere değil, ölümün en çok kol gezdiği meydanlara, milletinin ta bağrına indirerek olunur.
 
Kendi ülkeni sürekli emperyalistlere şikayet ederek ve onların siyasal tezlerini sürekli papağan gibi tekrarlayarak lider olunmaz.
 
Senin vatanına karşı her türlü ihaneti sergileyen FETÖ’sünden PKK’sına, PYD’sinden DHKP-C’sine kadar bilumum terör örgütlerini sürekli aklamaya çalışarak, dahası onların siyasal sözcülüğüne soyunarak, onlarla kolkola yürüyerek lider olunmaz.
 
Senin ülkene hainlik eden hangi örgüt varsa onlara her türlü desteği sağlayan emperyalist devletlere “Bizi destekleyin” diyerek lider olunmaz.
 
Lider, her platformda batılı devlet adamlarının gözlerinin içine bakarak “Niye teröre destek veriyorsunuz? Niye Türkiye’nin hainleriyle iş tutuyorsunuz?” diye hesap soran bir yürekle, vatanperver bir izzetle, medeniyetinden devşirilmiş bir asaletle olunur.
 
Kendi ülkesinin casusu olanlara sahip çıkarak lider olunmaz.
 
Kendi polisinin, kendi askerinin, kendi Mehmetçiğinin vatan savunması için yaptığı her operasyonu uluslararası alanda mahkum ettirmeye çalışarak, ülkesini terör destekçisi gibi gösterip bundan emperyalistler nezdinde nemalanmaya çalışarak lider olunmaz.
 
Kendi ülkesinin toprağına, birliğine, bütünlüğüne, bağımsızlığına, aşına, ekmeğine ve istikrarına göz dikenlere yaltaklanarak lider olunmaz.
 
Lider bu ülkenin aşını, ekmeğini ve özgürlüğünü büyüterek, birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini savunarak, kendi savunma sanayini güçlendirip kendi kaynaklarını çoğaltarak olunur.
 
Her fırsatta bu milleti ve bu milletin değerlerini küçümseyerek, aşağılayarak lider olunmaz.
 
Lider, bu milletin kaderiyle aynı potada eriyerek, değerleriyle aynı hassasiyetle mecz olarak, bu milletin gözlerindeki sevinci büyütüp dillerindeki dualarla nasiplenerek olunur.
 
Gayri milli bir duruşla müdür olabilirsin, genel başkan olabilirsin ama lider asla.
 
Lider olmak için, önce “milli” olacaksın, “yerli” olacaksın, üzerine bu toprakların kokusu sinip, yüreğine bu milletin sevdası düşecek.
 
Lider olmayı mı hayal ediyorsun;
 
Bu milletin sevinçleriyle sevinmeyi, üzüntüleriyle üzülmeyi, başarılarıyla onur duymayı bilecek, bir de vatanını, bayrağını ve mukaddeslerini ölümüne sevecek, canın pahasına koruyacaksın.
 
Önce millete ve onun değerlerine saygı duyacaksın ki, sonra millete lider olmayı hayal edebilesin.
 
İşte bundan dolayı Recep Tayyip Erdoğan liderdir.
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.