clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
“Millet Destanını Böyle Yazdı” kitabının tanıtımı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin katılımıyla gerçekleştirildi
“Millet Destanını Böyle Yazdı” kitabının tanıtımı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin katılımıyla gerçekleştirildi
SİYASET / 14 Temmuz 2017
"Cumartesi akşamı Cumhurbaşkanımızla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne milyonlarca vatandaşımızla yürüyeceğiz. "Milli Birlik Yürüyüşü" siyasetin üzerinde kıymettedir. Her bir kardeşimi, İstanbulluları bu yürüyüşe davet ediyorum"
FETÖ darbe girişiminin önlenmesinin birinci yılı ülkemizin her köşesinde etkinliklerle anılıyor.
 
Bu kapsamda, bu şanlı direniş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği 15 Temmuz Resim Sergisi ve vatandaşlarımızın 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattığı “Millet Destanını Böyle Yazdı” kitabının tanıtımıyla ölümsüzleşti.
 
Programa, İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu üyeleri, teşkilat mensupları, basın mensupları, NAME MEDYA Yönetim Kurulu Başkanımız Selçuk Yavuz ve vatandaşlar katıldı.
“İstanbul’un 39 ilçesinde ve diğer illerimizde 27 gün boyunca demokrasi nöbeti tutan aziz halkımız bu zaferin gerçek sahipleridir” diyerek sözlerine başlayan Dr. Temurci, konuşmasına şöyle devam etti: “80 milyon vatandaşımız demokrasi destanı yazmıştır. Bu mücadeleyi, destanı kendi kelimeleriyle anlatması için ilçelerimizde meydanlarımıza anı defterleri koyduk. On binlerce vatandaşımız bu defterlere yaşadıklarını ve duygularını aktardı. O gece yaşanmış gerçek hikayelerin her biri usta bir edebiyatçının bile ifade etmekte zorlanacağı ustalıkla yazılmış olarak karşımıza çıktı. Bu yazılar yaşanmışlıktan, doğallıktan ve insanımızın bu vatana olan aşkından kaynaklanıyor. Bugün tanıtımınızı yaptığımız bu kitabı, anı defterleri satır satır taranarak, içlerinden ortak duygularımıza hitap eden yazıların sadece bir bölümünü seçerek hazırladık. Kitabı oluştururken, çok önemli tarihi bir belgenin oluşmasını sağladık. Tarihe tanıklık eden kahraman milletimizin gerçek duygularından oluşan 96 cilt ve 35 bin 520 sayfalık bir arşive sahip olduk.”
İSTANBULLULARI YÜRÜYÜŞE DAVET EDİYORUM
 
Başkan Temurci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kitapta yer verebildiğimiz 544 mesajın her bir duygularımıza tercüman oluyor. Belgelerin orijinallerini onurla muhafaza ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde başka platformlarda da olsa milletimizle ve kamuoyuyla paylaşacağız. Amacımız kahramanlık mücadelesini tarihe mal etmektir. “Millet Destanını Böyle Yazdı” kitabıyla ve diğer çalışmalarımızla, programlarımızla bu aziz mücadeleyi unutmayacağız. Milletimizin, şehitlerimizin, gazilerimizin bizlere yeniden hediye ettiği demokrasiyi ve milli iradeyi canımız pahasına koruyacağız. Bu vatan uğruna canını veren şehitlerimizin, yakınlarının ve gazilerimizin mücadelesi asla boşa değildir. Bu şehadet bilinci oldukça ezanlarımız dinmeyecektir. Aziz bayrağımız dalgalanmaya devam edecektir. Cumartesi akşamı Cumhurbaşkanımızla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne milyonlarca vatandaşımızla yürüyeceğiz. "Milli Birlik Yürüyüşü" siyasetin üzerinde kıymettedir. Her bir kardeşimi, İstanbulluları bu yürüyüşe davet ediyorum.”
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, NAME MEDYA Yönetim Kurulu Başkanımız (RADYO-TV Program Yapımcısı) Selçuk Yavuz'a “Millet Destanını Böyle Yazdı” kitabını hediye etti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.