clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: İstanbul'lu kardeşlerimi davet ediyorum
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: İstanbul'lu kardeşlerimi davet ediyorum
SİYASET / 13 Temmuz 2017
İşte tüm detaylar...
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, TGRT Haber TV, Ülke TV ve Radyo 7 canlı yayınlarına katılarak; İstanbulluları 15 Temmuz "Milli Birlik Yürüyüşü"ne davet etti ve 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü'nde yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi.
 
15 Temmuz gecesi ilk bağlandığı TV kanalı olması sebebiyle TGRT Haber ailesine teşekkür eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci katıldığı programlarda şu ifadelere yer verdi;
 
“Emniyet güçlerimizin ve polis teşkilatımıza yönelik saldırı bilgileri geldiğinde Türkiye’de bir şeylerin ters gittiğini anladık. Bu hareketliliğin bir darbe girişimi olduğunu anladığımız andan itibaren harekete geçtik. İstanbul’da havalimanları, meydanlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın Kısıklı’daki evi ve Başbakanımızın Tuzla’daki evi başta olmak üzere bütün meydanlarda vatandaşlarımızı sokağa davet ettik. Belediye ve İlçe başkanlarımızı arayarak bir anormallik olduğunu herkesin kendi ilçesinde teyakkuz halinde olması gerektiğini belirttik. Kalkışma olduğunu anlayınca SMS’ler göndererek tüm teşkilatlarımızı bilgilendirdik. Teşkilatlarımıza ve üyelerimize ‘sokaklara çıkın, demokrasiye sahip çıkın’ talimatını verdik. Saat 22.15’te İstanbul’da 2 noktada halkımıza ateş açıldı. Darbeci askerler İl Başkanlığımıza geldiklerinde önceden bilgilendirdiğimiz teşkilatımız ve halkımız toplanmaya başlamıştı. 22.30’da il müftümüzü arayarak sala ve ezan okunmasını istedim. 23.00’e kadar İstanbul’da teşkilatlarımıza attığımız mesajlarla 2 milyon üyemizi sokağa davet ettik. İnsanlar bayraklarını alarak sokağa, meydanlara indiler.”
 
DARBE GİRİŞİMİNİN AMACI TÜRKİYE’Yİ PARÇALAMAKTI
 
15 Temmuz darbesinin geçmişte yaşanan müdahalelerden farklı olduğunu vurgulayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, “15 Temmuz sadece bir darbe değildi. Geçmişte yaşanan darbelerden farklıdır. Gezi, 17-25 Aralık ve MİT TIR’ları operasyonlarıyla yapamadıklarını, 15 Temmuz’da yapmak istediler. Emperyalistlerin uşağı FETÖ, 15 Temmuz’da seçilmiş meşru AK Parti iktidarını devirmek istedi. Milletin iradesini yok saydılar. Onlar toplumu ayrıştırarak Mısır’da ve Suriye’de yaptıklarının aynısını Türkiye’de yapmak istediler. Ülkemizi emperyalistlerin masasında meze yapmak istediler. Devletimizi işgale ve parçalanmaya açık hale getirmek istediler. Darbeciler milleti hesap edemediler; hesapların üstünde bir hesap olduğunu unuttular. O gece halkımız ellerinde hiçbir silah olmadan, bayraklarıyla tankların üzerine yürüdü. Meydanlara indi. Demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktı. Milletin adamı Cumhurbaşkanımızın yanında durdu. Bizler bu kahramanlık destanını unutmayacağız. Unutulmasın diye etkinlikler düzenleyeceğiz. Çünkü şehitlerimizin ve gazilerimizin direnişi sayesinde bugün demokrasimiz ve devletimiz ayaktadır” dedi.
 
İSTANBULLU KARDEŞLERİMİ DAVET EDİYORUM
 
Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, toplumun her kesimini “Milli Birlik Yürüyüşüne” davet eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Şehadet bilinci olan bir toplumu diz çöktürmek isteyenler, her zaman kaybedecektir. Bu mücadelenin unutulmaması için anma etkinlikleri düzenliyoruz. Şanlı 15 Temmuz mücadelesi bilincinin gelecek nesillere aktarılması için çalışıyoruz. 11 Temmuz’da 15 Temmuz şehitlerimiz ve terörle mücadele şehit verdiğimiz kardeşlerimiz mezarları başında dualarla anıldı. 250 şehidimiz unutmayacağımızı belirtmek istiyorum. Gazilerimizin bize canlarını ortaya koyarak ülke emanet ettiklerini unutmayacağız. İlçe teşkilatlarımız ve Belediyelerimiz sempozyum, kısa film yarışmaları ve resim sergileri düzenliyorlar. Bu mücadele bilincinin gelecek nesillere de aktarılması için elimizden geleni yapacağız. Bu programların finalini 15 Temmuz akşamı Şehitler Köprüsünde Cumhurbaşkanımızın katılımıyla yapacağız. Anadolu yakasında Altunizade Köprüsünün altından, Beylerbeyi, Kısıklı ve Çengelköy’den Şehitler Köprüsüne yürüyüş yapacağız. Sonrasında Cumhurbaşkanımızın katılımıyla şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu Şehitler Anıtı’nın açılışını yapacağız. Herkesi davet ediyoruz. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, İstanbullu kardeşlerimi davet ediyorum. Gelin bir ve beraber olalım. Bu kıymetli mücadeleyi birlikte yürüyerek taçlandıralım. Birlikte 39 İlçemizin meydanlarında demokrasi nöbetlerimizi tutacağız inşallah. Çünkü 15 Temmuz 80 milyonun zaferidir. 15 Temmuz, milletin kurtuluş günüdür. 15 Temmuz, milletin ayağa kalkış günüdür. 15 Temmuz, birliğin, kardeşliğin; demokrasiyi ve milli iradeyi koruduğu mücadelenin adıdır.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.