clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: 15 Temmuz’da şehitler köprüsünde buluşuyoruz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: 15 Temmuz’da şehitler köprüsünde buluşuyoruz
SİYASET / 12 Temmuz 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, NTV canlı yayınında Deniz Tüysüz'ün sorularını yanıtladı.
Yapılacak etkinlikler ve 15 Temmuz şehitleri için yaptırılan Şehitler Köprüsü yanındaki abide hakkında bilgiler verdi.
 
15 Temmuz direnişinin yıldönümünde düzenlenecek etkinlikler için hummalı bir çalışma gerçekleştirildiğini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz Şehitlerimizin her birinin ismine bu abidede yer verildi. Hat üstatlarımız gayretleriyle abideyi süslediler. Etkinlikler şehitlerimiz ve gazilerimizin huzurlarında birlik ve beraberliğimiz için İstanbul’da Şehitler Köprüsü’nde gerçekleştirilecek. Cumartesi akşamı anma töreni ve büyük buluşma ile şehitlerimiz anılacak. Gün boyu Kur’an-ı Kerim ve dualar okunacak. 15 Temmuz Milletimizin birlik ve beraberliğinin timsalidir. İnşallah düzenlenecek etkinliklerde aziz şehitlerimizi anacak ve bu birlik ve beraberliği tüm dünyaya göstereceğiz.”
 
Bu millet şehadetle yola çıkmıştır
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci “15 Temmuz’da vatanını kurtarmak için sokağa çıkanlar varsa şer odakları bu ülkeye hiçbir şekilde zarar veremez. Bu abide 15 Temmuz şehitlerimiz için bir semboldür. Bu sembol İstanbul’a çok yakışacak. İstanbul’da bugün itibariyle 15 Temmuz şehitlerimiz ve terörde kaybettiğimiz şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi. 11 Temmuz’da startını verdiğimiz etkinliklerle İstanbul’un her bir noktasında şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilecek, camilerimizde mevlid-i şerifler okunacak. 15 Temmuz gecesi Şehitler Köprüsünde bizi “başkanım vuruldum” diyerek arayanları ve şehadete yürüyenleri asla unutmayacağız” şeklinde konuştu.
 
Şehitler Köprüsü 15 Temmuz direnişinin sembolüdür
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ülkelerin tarihlerinde çok önemli günler vardır. İstanbul için 29 Mayıs 1453, tarihimiz için 26 Ağustos 1071 işte 15 Temmuz’da yakın tarihimiz için bu önemli günlerden biridir. Hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım bu millet için şehadetin tek bir rengi var o da bizim bayrağımızdır. 15 Temmuz’da tüm vatandaşlarımız ellerine Türk bayrağını alarak burada olacaklar. Şehitler Köprüsü 15 Temmuz direnişinin sembolüdür. 15 Temmuz’da İstanbul’un 39 ilçesinden vatandaşlarımız buraya gelecekler.  15 Temmuzda İstanbul’da dualarımız ve etkinliklerimizle şehitlerimizi anarak kardeşliğimizi herkese göstereceğiz. 7 Ağustos’ta oluşan Yenikapı ruhu burada Şehitler Köprüsü etkinlikleri ile devam edecek. Bu millet asla diz çökmeyecek.15 Temmuz günü İstanbul’un 39 İlçesinin meydanlarında oluşturulan platformlar ile o gece tutulan nöbetler tekrarlanacak. Şehitler köprümüze hep birlikte geleceğiz. Programlar 16 Temmuz Pazar gecesi 24.00’e kadar sürecek. Bu programlarla 39 ilçemizde şehitlerimiz anılacak.  Tarihe not düştüğümüz 15 Temmuz şanlı direnişimizi hep birlikte anacağız. 15 Temmuz’da İstanbul’u Türk bayraklarıyla donatacağız.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.