clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Herkesin ve her kesimin 15 Temmuz’u sahiplenmesi ve verilen mücadeleyi içselleştirmesi gerekir
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Herkesin ve her kesimin 15 Temmuz’u sahiplenmesi ve verilen mücadeleyi içselleştirmesi gerekir
SİYASET / 11 Temmuz 2017
İşte tüm detaylar...
AK Parti İstanbul İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz temalı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) buluşması, AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın katılımıyla yapıldı.
 
AK Parti İstanbul İl Başkanlığında gerçekleştirilen programa, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, AK Parti İstanbul İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Muharrem Ödemiş, AK Parti istanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve 15 Temmuz FETÖ darbesine karşı duruş sergileyen, mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri katıldı.
AK Parti İstanbul İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Muharrem Ödemiş açılış konuşmasında, 15 Temmuz’da milletimizin ve STK’ların gösterdiği kahramanlığın takdire şayan olduğunu belirterek; katılımcılara onurlu duruşlarından ötürü teşekkür etti.
 
Programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, 15 Temmuz’da milletimiz tarafından verilen mücadeleyi itibarsızlaştırmak isteyenlerin, millete ihanet edenlerle eşdeğerde olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:
 
“15 Temmuz’da milletimiz en büyük ihaneti ve alçaklığı gördü. Bu ülkede 15 Temmuz’u hep birlikte yaşadık ve burada olan kardeşlerim o gece yüreklerini ortaya koydu. Ülkemiz geçmişte de darbeler görmüştü. Son yaşanan hepsinden farklıydı. 15 Temmuz’da ülkemizi emperyalistlerin masasında meze yapmak istediler. Parçalamak, işgale hazır hale getirmek istediler. Ülkemizi Mısır’a çevirmek istediler. Şehadete inanan aziz milletimiz esir edilemeyeceğini dünyaya bir kez daha gösterdi. 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazılmıştır. Elinde bayrağıyla, dilinde duasıyla binlerce kardeşimiz tankların üzerine yürümüştür. Şehitler verdik, hepsini rahmetle, şükranla anıyorum. Binlerce gazimiz var, onlara yürekten teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi itibarsızlaştırmak isteyenler, bu yönde açıklamalar yapanlar milletimize, devletimize ihanet ediyorlar.”
KAHRAMANCA VERİLEN MÜCADELE UNUTULMAYACAK
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“İçeride ve dışarıda 15 Temmuz darbe girişimine hizmet edenler, niyetlerinden vazgeçmiş değiller. Aynı yere, aynı amaca hizmet eden bu şer ittifakı Türkiye’yi çevreleyerek, yalnızlaştırmak istiyor. 2010 yılında birilerini göreve getirenler, ‘şimdi yürüyeceksin’ dediler. Bu sözde ‘adalet’ yürüyüşü, 15 Temmuz’un rövanşını almak isteyenlere hizmet etmektedir. Hayır cephesi dedikleri sözde ittifakı konsolide etmek için yürüdüler. Amaçları koltuklarını korumaktır ve 2019’a giderken kendisinin başkan adayı olduğunu Türk toplumuna kabul ettirmektir. Mücadeleyi sadece siyasetçilere bırakmamalıyız. Herkesin ve her kesimin 15 Temmuz’u sahiplenmesi ve verilen mücadeleyi içselleştirmesi gerekir. Bu mücadelenin topluma mal edilmesi konusunda STK’larımıza önemli görevler düşüyor. Ancak sizler sahiplenirseniz, bu kahramanca verilen mücadele unutulmaz ve milletimizin, devletimizin hafızasında kalıcı olur. Bunun için İstanbul’un 39 ilçesinde ve diğer illerimizde anma programları olacaktır. Bu hafta kabir ziyaretleriyle şehitlerimizi yad ediyoruz. 15 Temmuz fotoğraf sergileri ve demokrasi nöbetleri ve birlik, beraberlik yürüyüşleri yapacağız. Gelin hep birlikte olalım. Dünyaya kardeşliğimizi ve demokrasimize nasıl sahip çıktığımızı gösterelim.”
BATI İKİYÜZLÜ DAVRANIYOR
 
Batının Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini anlamak istemediğini vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da konuşmasında, “FETÖ bir algı operasyonu yürütmektedir. Dünyaya diyor ki, ‘Türkiye’de iki dini grup vardık ve yaşananlar bunlar arasındaki iktidar mücadelesidir’. Batı tabi meseleleri işine geldiği gibi anlamak istiyor. Milletimizin ve STK’larımızın gösterdiği kahramanca mücadeleyi görmezden geliyor. Biz o gecenin demokrasi müdafaası olduğunu, 249 şehit verdiğimizi, binlerce gazimizin olduğunu belirtiyoruz. 15 Temmuz seçilmiş meşru iktidara karşı yapılmış hain bir darbe girişimidir. İradenizi ortaya koydunuz, milli iradeye sahip çıktınız. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
Geniş katılımın olduğu program, STK Başkanlarının ve temsillerinin görüş, öneri ve sorularını iletmesiyle sona erdi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.