clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş: Bu millet, zor bir coğrafyada, bin yıllık tarihte Alevi, Sünni, Kürt, Türk ve diğer etnik yapılarla yıllardır kardeşçe yaşanmasını becerebilmiş bir toplumdur
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş: Bu millet, zor bir coğrafyada, bin yıllık tarihte Alevi, Sünni, Kürt, Türk ve diğer etnik yapılarla yıllardır kardeşçe yaşanmasını becerebilmiş bir toplumdur
SİYASET / 6 Temmuz 2017
İşte tüm detaylar...
Mustafa Ataş, 5 Temmuz 1993'te teröristlerce katledilen 33 kişi için Başbağlar'daki Kültür Evi önünde düzenlenen anma törenine katıldı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, burada yaptığı konuşmada, 24 yıl önce 33 vatan evladının kalleşçe ve hunharca katledildiğini söyledi.
Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Ataş, "Sivas Madımak Otel'de 2 Temmuz 1993 tarihinde 33 vatandaşın provokasyon sonucu öldürülmesinden 3 gün sonra Başbağlar’da yapılan katliamla milletin hassas duyguları harekete geçirilmeye çalışıldı. Başbağlar katliamı, özellikle burayı seçmek suretiyle bu ülkenin, bu milletin en hassas duygularını harekete geçirmek suretiyle acaba bugün de planlandığı gibi 'bu ülkede bir çatışma meydana getirebilir miyiz?' diye sinsi planların sonucudur." dedi.
"Katliamları yapanlar, ülkenin kardeşliğini hazmedemeyenlerdir"
 
"Bu millet, zor bir coğrafyada, bin yıllık tarihte Alevi, Sünni, Kürt, Türk ve diğer etnik yapılarla yıllardır kardeşçe yaşanmasını becerebilmiş bir toplumdur." diyen Ataş, 1993 ve 1994 yıllarının ülkenin terör olaylarının en karanlık yılları olduğuna dikkati çekti.
1993 yılında Silvan, Sivas, Erzurum ve Başbağlar'da vatandaşların şehit edildiğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, şöyle devam etti:
 
"Bunların hepsi 1993 yılında birkaç ay içinde peş peşe yaşanan hadiselerdir. Bütün bunları yapan kimlerdir? Vatan hainleridir. Bunlar 15 Temmuz'u yapmaya kalkışan vatan hainlerinin bir parçasıdır. Bu ülkenin asla kalkınmasını istemeyenlerdir. Bu ülkenin kardeşliğini hazmedemeyenlerdir. Bu ülkede Kürtler ile Türklerin birlikte yaşamasını hazmedemeyenlerdir. Bu coğrafyada Aleviler ile Sünnilerin kardeşçe yaşamasını hazmedemeyenlerdir."
 
Konuşmaların ardından Ataş ve Yapıcıoğlu ile programa katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Başbağlar Şehitlik Anıtına çelenk sundu, dua etti.
 
Anma programı, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından sona erdi.
 
Törene, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzurum Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlyas Çapoğlu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ile katliamda hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla vatandaşlar katıldı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.