clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Milletvekili Metin Külünk'ten 7 maddelik hayati uyarı
Milletvekili Metin Külünk'ten 7 maddelik hayati uyarı
SİYASET / 30 Haziran 2017
İşte detaylar...
1-Şehir yapıları, binalar ve insan arasındaki ilişki dengeli olmaz ise yaşadığımız çevre, manevi ve sosyal sorunlarıyla üzerimize çöker.
 
2-Fiziki yapılaşmanın düzgün olması doğru ve güzel olduğu anlamına gelmez. Binaların bir kimliği ve şahsiyeti olmalıdır.
 
3-Mümkün mertebe dikey mimari yerine yatay mimariye geçiş sürecimiz hızlanmalı ve insan; toprağa ve doğaya yakın yaşamalıdır.
 
4-Sadece rant odaklı, az toprakla çok para kazanma amaçlı ve şahsiyetsiz bir şehir insaası bizim kültürümüzle bağdaşmaz.
 
5-Ruhu olan ve yerel mimariyi koruyan şehirler esastır. Herkesin diğerini ve komşusunun halini bilmesi ne güzeldir.
 
6-Belediye başkanlarımızdan fiziki yapılaşma kadar, şehirlerde karşılaşılan ve bize ulaşan sosyal sorunlara daha güçlü şekilde eğilmeleridir.
 
7-Şehirlerle ilgili sıklıkla gündeme getirilen, plansızlık ve güvenlik gibi sorunlar karşısındaki hassasiyet, hepimiz için değerlidir.
 
AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ METİN KÜLÜNK
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
İbrahim Behçet Durak 1 Temmuz 2017
Hocam Allah aşkına, İstanbul'un her tarafını saran sinir bozucu gökdelenler ve buna benzer bir sürü çirkin binalar yapılırken neredeydiniz? Bunlar bir "tarih ve kültür şehri"ne yakışıyor mu?