bioreklamsol
biosag
bioreklam
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Ramazan Bayramımız mübarek olsun
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Ramazan Bayramımız mübarek olsun
SİYASET / 24 Haziran 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin mesajı şöyle:
 
Allah’a şükürler olsun ki, bize Ramazanı güzellikler içinde idrak edip bayrama kavuşmayı nasip etti.
 
Bayramlarımız, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, kardeşlik ve millet olma bilincinin kuvvetlendiği, en özel günlerdir.
 
Bayramlar, sarılmanın, kucaklaşmanın, sevmenin, sevinmenin ve sevindirmenin en çok yakıştığı günlerdir.
 
Bize yakışan ise Bayramların hakkını hem beden hem gönül olarak vermektir.
 
Bu bayramın, milletimizin şanlı 15 Temmuz direnişinden sonra idrak ettiğimiz ilk Ramazan Bayramı olması hasebiyle, canlarıyla, kanlarıyla bize bir vatan bırakan şehitlerimizi ve ailelerini asla unutmamalıyız.
 
Yurt içinde ve yurt dışında güvenliğimiz için canla başla görev yapan güvenlik güçlerimize sık sık dua etmeyi unutmamalıyız.
 
Ramazanda olduğu gibi Bayramda ve Bayramdan sonra da fakir fukarayı, garip gurebayı ihmal etmemeliyiz.
 
Aynı şekilde akrabalarımızı, hastalarımızı, dostlarımızı, komşularımızı, kimsesizleri ziyaret ederek onların gönüllerini almalı, hele çocukları sevindirmeyi asla unutmamalıyız.
 
Bu bayram da sevinçlerimize eşlik eden hüzünlerimiz var. Kardeş coğrafyalarda yaşanan acılar, mahrumiyet ve mağduriyetler gönüllerimizi derinden yaralıyor.
 
Bu kardeşlerimizi de dualarımızda unutmamak bizim için bir görev ve sorumluluktur.
 
Bizi biz yapan, millet yapan temel değerlerimize sahip çıktığımız, kendi medeniyet köklerimize yaslandığımız sürece, yarınlarımıza güvenle bakmamamız için hiç bir neden yoktur.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ailelerimiz, hastanelerde çare bekleyen hasta kardeşlerimiz ve yürekleri bayram sevinciyle dolu çocuklarımız olmak üzere İstanbulluların ve bütün yurttaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten duygularla tebrik ediyorum.
 
Geçen bayram olup da bu bayrama erişememiş kardeşlerime Allah’tan sonsuz rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum.
 
Ramazan Bayramının İstanbulumuza ve Türkiyemize daha fazla huzur, kardeşlik, mutluluk ve aydınlık getirmesini temenni ediyorum.
 
Gazze’den Kosova’ya, Saraybosna’dan Semerkant’a, Bakü’den Endonezya’ya bütün İslam coğrafyasının bayramını tebrik ediyor, İslam ve insanlık ailemiz için kardeşlik, adalet, esenlik ve barış dolu bir gelecek diliyorum.
 
Bayramımız mübarek olsun.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.