clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bu vatan bize aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bir emanetidir
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bu vatan bize aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bir emanetidir
SİYASET / 22 Haziran 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Sarıyer ve Esenler’de Kadir Gecesi münasebetiyle organize edilen iftar ve sahur programlarına katıldı.
Sarıyer İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen programa İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İlçe teşkilat mensupları, muhtarlar, iş adamları ve STK temsilcileri katıldı.
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın selamlama konuşmasıyla başlayan programda İl Başkanı Dr. Selim Temurci de bir konuşma yaptı.
İstanbul Teşkilatı olarak 2 milyon 300 bin kişi ile iftar programlarında bir araya gelindiğini ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci:
 
“Ramazan-ı şerif bizim için çok özel ve anlamlı bir ay. Bir araya geldiğimiz iftar sofraları kardeşliğimizin en güzel örnekleridir. Coğrafyamız yeniden şekillenirken bu iftar sofralarına, daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ramazan’ın ruhu ve coşkusuyla buraya gelen ve bizlerle birlikte iftarlarını açan her bir kardeşime gönülden teşekkür ediyorum. 15 Temmuz ve 16 Nisan sonrası birlik ve beraberliğe çok daha sıkı sarılmamız gereken bir dönemdeyiz. Ülkemizin tökezlemesine artık tahammülü yoktur. Bizler İstanbul’un 39 ilçesinde çalışıyoruz. İstanbul’un sevgi ve muhabbetini sadece İstanbul’da bırakmadık. Bir gün İstanbul’da, bir gün Çanakkale’de bir gün Diyarbakır’dayız. Bizler İnanıyoruz ki bu sofralar kuruldukça bizi biz yapan değerlerimiz yok olmayacak ve bu topraklarda kardeşlik hep galip gelecektir” ifadelerini kullandı.
 
Dr. Selim Temurci, Sarıyer’de düzenlenen iftar programının ardından Esenler Belediyesinin düzenlediği ‘Esenler Duada Buluşuyor’ programına katıldı.
 
Programa İstanbul Milletvekilleri, Volkan Bozkır, Burhan Kuzu, Fatma Benli, Harun Karaca, Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, ilçe teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun selamlama konuşmasıyla başlayan iftar programında, konuşmasına idrak edilen Kadir Gecesi'ni gönülden tebrik ederek başlayan Dr. Temurci sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:
 
“Ne mutlu bizlere ki içerisinde Ramazan-ı şerif olan bir medeniyetin evlatlarıyız. Ramazan-ı Şerif, Rabbimizin bizlere bir lütfudur. Mevla’nın övdüğü on bir ayın sultanı bu ayda yine bizatihi O’nun ismini verdiği Kadir Gecesi İslam âleminin en özel günlerinden biridir. Hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim bu gecede nazil oldu. Ramazan ayı içerisinde yer alması ve Kuran-ı Kerim'in bu gece indirilmeye başlanmış olması Kadir Gecesini bizler için çok daha anlamlı kılıyor.  Bizler bu ülkede 15 Temmuz’u hep birlikte yaşadık. O gece gösterdiğimiz birlik ve beraberlik vatana sevdamızın en büyük sembolüdür. O gece o alçak Fetöcülere karşı canı pahasına devletinin ve milletinin yanında olan 249 kardeşimizi içinde bulunduğumuz bu anlamlı Kadir Gecesi vesilesiyle rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bu vatan bize aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bir emanetidir.  Hepsine bir vatan borçluyuz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin başta ülkemiz olmak üzere ümmet coğrafyasının birlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.