clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Mevla, bizlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güzel Ramazanlar nasip etsin inşallah
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Mevla, bizlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güzel Ramazanlar nasip etsin inşallah
SİYASET / 19 Haziran 2017
AK Parti İstanbul İl Kadın Kollarının düzenlediği “Babalar Günü” programı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin katılımıyla yapıldı.
AK Parti İstanbul İl Başkanlığında gerçekleştirilen programa, AK Parti İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk, Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Şeyma Döğücü, AK Parti İstanbul İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti teşkilatının her kademesinden vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Şeyma Döğücü’nün yaptığı programda; İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Ahmet Hamdi Çamlı da birer konuşma yaptılar.
Programda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan;
 
“Bu güzel programı düzenleyen Şeyma Döğücü’ye ve ekibine teşekkür ediyorum. Zarafetiniz çalışmalarınıza yansıyor. Bu program vesilesiyle ben de ailemle buluşmuş oldum. Eşlerimiz kıymetlidir ama onların öncesinde bizleri okutan babalarımızdır. Biz üç kız kardeştik ve bizlerin eğitimine destek veren ve annemi okutan dedem vardı. Allah rahmet eylesin ona ve kız çocuklarına ayrım gözetmeksizin eğitenlere. Burada babaları ahırete intikal etmiş kardeşlerimiz var. Rabbim onlara rahmet eylesin, başımızda olanlara da sağlık, afiyet versin. Bizler çocuktan devlet babanın yüzü asıktı. Kızınca bazılarımızın kemiklerini kırar ve hapishanelere atardı. Devlet baba bize karşı yapılan suçları affeder, kendisine yapılan suçları asla affetmezdi. AK Parti iktidarlarıyla, devletin çehresi değişti. Milletine tepeden bakan devlet baba gitti; yerine milleti için koşuşturan, hizmet eden bir baba geldi. Yeni yetişen evlatlarımız, elhamdülillah yeni devlet babayla büyüyorlar. Zalimin karşısında, mazlumun ve ümmetin yanında hareket eden bir devlet baba var. Bu değişimin mimarı, öncüsü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.
 
BİZİM DEĞERLER DÜNYAMIZDA BABA KIYMETLİDİR, BAŞ TACIDIR
 
“Böylesine güzel bir programda sizlerle ve ailelerimizle birlikte olmaktan mutluyuz” diyerek konuşmasına başlayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci de;
 
“Bugün babalar gününde birlikteyiz. Bizim medeniyetimizde annelerin müstesna bir yeri vardır. Hz.Peygamberimiz ‘Cennet annelerin ayaklarının altındadır’ buyurmuştur. Cenneti onların ayağının altına seren bir medeniyetin mensuplarıyız. Cennetin açılış kapısı annelerimiz; orta kapısı ise babalarımız olduğunu din alimlerimiz belirtiyorlar. Yine Hz.Peygamberimiz ‘Annelerinizden sonra en çok hürmeti babalarınıza gösteriniz’ buyuruyor.
Bir başka Hadis-i Şerif'te, ‘Babanızın dostlarıyla yakından ilgilenin’ buyuruyor Peygamberimiz. Bizim değerler dünyamızda baba kıymetlidir, baş tacıdır. Baba, hayatımızda bir merkezdir. Sevginin, merhametin, şefkatin sembolü olan bir güç. Onlar bizim sığınacağımız bir limandır” diye konuştu.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerine devam etti:
 
Sadi Şirazi’nin bir sözünde, babasından dayak yiyen bir çocuğun sözlerini aktarır.
 
Çocuk babasına:
 
‘Babacığım ben ki canım acıdığında sana sığınırım. Sen canımı acıttığında kime sığınacağım’ der.
 
Yani baba bizler için her durumda güvenli bir liman. Bizler onlara ‘öf’ bile dedirtmemiz gereken bir ümmetin mensuplarıyız.
 
Annelik gibi babalıkda bizlere Rabbimiz tarafından bahşedilen çok büyük bir lütuftur.
 
Çocuklarımız, eşlerimiz bizlere emanettir. Onlara sahiplenip, kıymet vermeliyiz.
 
Hz. Peygamberimiz bir Hadis'inde şöyle buyuruyor: ‘Anneniz, babanız yanınızda yaşlanır, siz onların hayır dualarını alıp cennete giremezseniz; sizlere yazıklar olsun.’
 
Rabbim büyüklerimizin kıymetini bilmeyi bizlere nasip eylesin. Mevla, bizlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güzel Ramazanlar nasip etsin inşallah.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.