clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bizler sadece siyasi bir hareket değiliz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bizler sadece siyasi bir hareket değiliz
SİYASET / 16 Haziran 2017
Dr. Selim Temurci, Akit Medya grubunun düzenlediği iftar programına ve Kadıköy Hasan Paşa Camiinde düzenlenen Sahur programına katıldı.
Bu yıl 25.’si düzenlenen geleneksel iftar programına; iş, medya, sanat, ve ilim dünyasından önemli isimler katıldı.
 
Açılış konuşmasını Akit İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’nun yaptığı programda bir konuşma yapan İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “Bu samimiyet sofralarında bizleri bir araya getiren Mevla’ya şükürler olsun. Akit Medya grubuna nazik davetleri için yürekten teşekkür ediyorum. Sadece bir medya grubunun iftarında değiliz. Dostlarla, büyüklerimizle ve bu davaya hizmet etmiş gönüldaş kardeşlerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Akit dendiğinde, aklıma milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Pınarhisar Cezaevine attıklarında gösterdiği dik duruşu hatırlıyorum. Yine ‘411 el kaosa kalktı’ başlıkları atıldığında nasıl milli iradenin yanında saf tuttuğunu hatırlıyorum. Allah sizlerden razı olsun. Bu onurlu duruşta emeği geçen Hasan Karakaya ve menfur bir saldırıda kaybettiğimiz Kadir Demirel beylere de Allah’tan rahmet diliyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin” dedi.
 
İl Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler sadece siyasi bir hareket değiliz. Bizler bu topraklarda, bir davanın, bir inancın, bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu uğurda mücadele eden neferleriz. Bu medeniyetin tohumları insanlık tarihiyle birlikte başlamıştır. Mekke ve Medine’de hayat bulan bu medeniyetin, coğrafyamızdaki temsilcileriyiz. Hz. Peygamberimiz ‘Ramazan ümmetimin ayıdır’ buyuruyor. Bölgemizde kan ve gözyaşı simsarları Müslümanları katlediyor. Bizlere düşen birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Dualaşmaya, birbirimizle kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Rabbim bu Kuran ayında, ondan esinlenerek; hayatımıza, siyasetimize, geleceğimize bir çekidüzen vermeyi bizlere nasip eylesin.”
 
HERKESİ VE HER KESİMİ SOFRALARIMIZA DAVET EDİYORUZ
 
İl Başkanı Dr. Selim Temurci, daha sonra Kadıköy’de Türkiye Diyanet Vakfının düzenlediği Sahur programında gençlerle bir araya geldi.
 
Kadıköy Hasan Paşa Camii önünde gerçekleştirilen sahur programına, İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Muharrem Ödemiş, Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, Kadıköy İlçe teşkilatı ve Diyanet Vakfı öğrencileri katıldı.
 
Kutlu bir Ramazan akşamında, sahur vaktinde ve kutlu bir sofra etrafında gençlerle olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden İl Başkanı, konuşmasında şunları söyledi: “Ramazan, bizim için çok önemli, kutsal bir aydır. Ne mutlu bizlere ki, içinde Ramazan olan bir medeniyetin çocuklarıyız. Bizim toplum olarak, millet olarak birlik ve beraberliği her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Herkesi ve her kesimi sofralarımıza davet ediyoruz. İstanbul’un 39 ilçesinde, her bir mahallesinde birlik ve kardeşlik sofraları kuruyoruz. Milyonlarca İstanbullu bu sofralarda buluşuyor. Ramazanda unutmamız gerekenler var genç kardeşlerim. Garibin, gurebanın, fakirin, yetimin kollanmadığı, kapısının çalınmadı bir ramazan bize uğramamış demektir. Onları baş tacı yapalım. Elimizden geldiğince, onlarla hemhal olalım; yaralarını saralım. Ramazan onlarla güzel ve anlamlıdır.”
 
ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
 
İl Başkanı Dr. Selim Temurci, iftar ile sahur arasında da 15 Temmuz Şehidimiz Tolga Ecebalın ve Şemdilli Şehidimiz Ömer Baydilli'nin Fatih’te ikamet eden ailelerini ziyaret etti.
 
Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk’ünde hazır bulunduğu ziyarette, şehit ve gazi yakınlarının milletimize emanet olduğunu belirten İl Başkanı, “Canımızla, malımızla, tüm imkanlarımızla onların yanındayız. Milletimiz şehitlerimizin kahramanlığını unutmayacaktır. Onların hatıraları başımızın üzerindedir. Kapımız, gönlümüz her zaman sizlere açıktır. Bizim kıymetlilerimizsiniz” dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.