bioreklamsol
biosag
bioreklam
Beykoz Belediyesi “Gönül Sofrası” iftarı 1000 ihtiyaç sahibi, engelli, yetim ve öksüz vatandaş için kuruldu
Beykoz Belediyesi “Gönül Sofrası” iftarı 1000 ihtiyaç sahibi, engelli, yetim ve öksüz vatandaş için kuruldu
SİYASET / 16 Haziran 2017
Beykoz Belediyesinin toplumun farklı kesimlerini ağırladı “Gönül Sofrası” iftarı bu kez ilçedeki 1000 ihtiyaç sahibi, engelli, yetim ve öksüz vatandaş için kuruldu.
Mahallelerde her akşam kurulan Sokak İftarları tüm bereketi ve coşkusuyla sürerken, “Gönül Sofrası” iftarlarında Ramazan’ın huzuru ve paylaşmanın sevinci yaşanıyor.
 
İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde verilen iftara Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Özbek, Mahmut Gülbasar, Tacettin Aksu ve başkan danışmanları iştirak etti. 
 
İlçede yaşayan yardıma muhtaç,  engelli ilçe sakinleri ile yetim ve öksüzlerle bir araya gelen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, iftar öncesinde masaları tek tek dolaşarak davetlilerle sohbet etti.
 
‘Gönül Sofraları’nda hatırlanmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten aileler de kendilerini ağırlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yoğun ilgi gösterdi.
 
Yücel Çelikbilek: “Ramazan Ayı’nın Manevi Havasını Birlikte Solumak Bize Huzur Veriyor"
 
On Bir Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nda sevginin, paylaşmanın ve kardeşliğin yaşandığını belirten Başkan Yücel Çelikbilek:  “Beykoz'un güzel insanları, buraya gelerek bizleri onurlandırdınız. Vatandaşlarımızla bu sofralarda buluşmak ve Ramazan Ayı’nın manevi havasını birlikte solumak bize huzur veriyor. Her akşam 3500-4000 kişiyi  Sokak İftarlarında ağırlıyoruz. Hedefimiz 100 bin kişiye ulaşmak. Bizim yardım elimiz, ülkemizdeki mağdurlara olduğu gibi Suriyeli kardeşlerimize de  ulaşıyor. Her zaman veren el olun. Yakın zamanda inşallah Kadir Gecesi'ni idrak edeceğiz. Ondan sonrada bayrama ulaşacağız. Rabbim hepimize ağız tadıyla bayram yaşamayı nasip etsin." dedi.  
 
Başkan Yücel Çelikbilek ve başkan yardımcıları iftar yemeğinin sonunda iftara katılan ilçe sakinlerine çiçek takdim etti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.