bioreklamsol
biosag
bioreklam
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci: Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci: Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin
SİYASET / 9 Haziran 2017
Dr. Selim Temurci, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Üsküdar Kirazlıtepe mahallesinde gerçekleştirilen iftar yemeğine katılarak Rizeli hemşehrileriyle bir araya geldi.
Programa, Dr. Selim Temurci’nin yanı sıra İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Ahmet Hamdi Çamlı, İl Teşkilat Başkanı Celal Erdoğan, Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Albayrak, CHP Eski Milletvekili Faik Tunay ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.
Programda bir konuşma yapan Dr. Temurci, “Çok güzel bir İstanbul akşamında Rizeli hemşehrilerimizle birlikteyiz. Burada tüm Rizeliler ile beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Rize, kardeşliğin ve muhabbetin şehridir. Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimize selam olsun” dedi.
İl Başkanı Dr. Temurci konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbul’un manevi atmosferi içerisinde Ramazan-ı şerif bir başka yaşanıyor. Bizim için bu sofralar sadece bir iftar sofrası değildir. Rabbimizin verdiği nimetleri hatırlayacağımız, şükrünü de eda edeceğimiz sofralardır. Kalbi, gönlü bu vatan ve bu millet için atan dava erleriyle buluştuğumuz sofralardır. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Milletimize zeval vermesin.” 
MAZLUMLARIN AYAĞA KALKMASI İÇİN TÜRKİYE BİR UMUTTUR
 
“İçinde bulunduğumuz bu mübarek Ramazan-ı şerifte yapılan dualar kabul olur” diyen Dr. Selim Temurci, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ramazan, diriliş ayıdır. Dualarımızda ümmet coğrafyasını unutmayalım. Müslümanlar kan ve gözyaşı içerisinde. Ümmetin selamete çıkması için dua edelim. Mazlumların ayağa kalkması için Türkiye bir umuttur. Bu Ramazan-ı şerifi fırsat bilelim, ülkemiz için dua edelim. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 3 yıl aradan sonra evine yuvasına geri döndü. Allah’ın izniyle bu coğrafyadaki bütün problemler milletin desteğiyle çözülecek. Türlü yollar ve kirli ittifaklarla ülkemize saldırmak istiyorlar. Olanları gözlemliyoruz. Ne olup bittiğinin ve şer odaklarının planlarının farkındayız. Daha güçlü bir ümmet coğrafyası ve bütün mazlumlar için dua edelim. Rabbim Müslümanların yeniden dirilişine, Türkiye’yi ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı bani kılsın. Hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım bu millete hizmet eden herkes bizim başımızın tacıdır. Bu milletin değerleriyle mücadele edenlere bu millet gereken cevabı vermiştir.”
Türkiye’nin bütün engellemelere karşı dik duruşunu sürdürdüğünü ifade eden AK Parti İl Başkanı Dr. Temurci, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Yıllardır söylediğimiz bir şey var ‘Biz Birlikte Türkiye’yiz’. Bu cümlenin en güzel göstergesi buluştuğumuz bu iftar sofralarıdır. 15 Temmuz sonrası İstanbul’da ilk Ramazanı- ı şerifi yaşıyoruz. Bu sofralarda aziz şehitlerimizi unutmayalım. Onlar ki o gece hain darbe girişimine karşı sokağa çıkarak bu vatana kanları pahasına sahip çıktılar. Bu vatan bize aziz şehitlerimizin bir emanetidir. Bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.”
Davetlilerin yoğun katılımlarıyla coşkulu bir atmosferde gerçekleştirilen RİDEF iftar programı, fotoğraf çekilminin ardından sona erdi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.