bioreklamsol
biosag
bioreklam
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bu davanın sonuna kadar takipçisiyiz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bu davanın sonuna kadar takipçisiyiz
SİYASET / 5 Haziran 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Bu davanın sonuna kadar takipçisiyiz" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
15 Temmuz 2016’da FETÖ örgütünün kalkıştığı alçak darbe girişimi sivil halka ve devletin kurumlarına yönelik şiddet açısından hiçbir ölçü ve sınır tanımamıştı.
 
Darbeciler sivil halkın üzerine tank sürmüş, kurşun ve bombalar yağdırmış, bu hunharca saldırılardan dolayı 249 canımız şehit, binlercesi gazi olmuştu.
 
Ayrıca tarihinde ilk kez TBMM, bir darbeci güruh tarafından bombalandı, yakılıp yıkıldı.
 
Girişimin ilk başladığı saatlerde darbecilerin başarılı olacağını düşünerek sosyal medyada sevinç çığlıkları atan iç ve dış ihanet çevreleri, açıkça canına kastedilmek istenen Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin tarihe geçecek yiğitçe direnişiyle darbeciler alaşağı edilmeye başlanınca söylem değiştirmiş, “Böyle darbe mi olur, tiyatro oynanıyor” demeye başlamışlardı. Oysa her şey milletin gözü önünde gerçekleşti.
 
Örneğin biz de İstanbul İl Teşkilatı olarak hem o gece yaşadıklarımızı, hem de bizi teslim almak üzere gelen darbecilere yaşattıklarımızı çok iyi biliyoruz.
 
Terörist başı Gülen 15 Temmuz darbe girişimi elinde patlayınca derhal işi sulandırma yoluna gitti. Kendisine özel bir ilgi gösteren emperyalist batı medyasına verdiği demeçlerde “Bu darbe değil tiyatro”  söylemini öne çıkardı.
 
Bunda şaşıracak bir yan da yok. Başta yalan ve iftira olmak üzere, hedefe ulaşmak adına aklınıza gelebilecek ne kadar kötülük, çirkinlik ve şer varsa hepsini de mubah sayan sapkın bir güruhun, alenen bir darbeyi, hele de başarısız olmuş bir darbeyi savunması zaten beklenemezdi.
 
Ancak daha ilk andan itibaren bütün işaretler FETÖ örgütünü gösteriyordu. Bugün geldiğimiz noktada ise, üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş darbeye dair on binlerce, yüzbinlerce hukuki belge, bilgi ve kanıt, bu darbenin arkasında FETÖ olduğunu açıkça ortaya koydu. Buna rağmen suçüstü yakalanmış FETÖ teröristleri Pensilvanya’dan gelen “Her şeyi inkar edin, her türlü yalanı söyleyin, bilmedim görmedim, tanımıyorum deyin, hizmet için gerekirse intiharı bile düşünün, günaha girmezsiniz” türünden fetva ve talimatlarla öyle şaklabanlıklar sergiliyorlar ki, asıl oyun budur.
 
İlk yakalandığında söylediği ifadeyi sonradan değiştiren mi ararsınız... Kendi el yazısıyla eşine yazdığı “Mecburuz bu darbeye” notu karşısında pişkin pişkin sırıtıp susanları mı ararsınız... Gece gündüz yüzlerce telefon görüşmesi yaptığı kişiler hakkında “Hiç tanımıyorum” diyenleri mi arasınız...
 
Gerçekten de yargı safahatında FETÖ’cüler tarafından öyle rezil, öyle pespaye, öyle ahlaksızca bir oyun sergilenmektedir ki, başta mahkeme heyeti olmak üzere bütün milletimizin zekasıyla adeta alay edilmekte, onuruyla oynanmakta, mağdurların acıları derinleştirilmektedir.
 
Diğer yandan, FETÖ’cülerin çok çok önemli bir kısmı, yaptıklarından dolayı ne pişman, ne de endişeli görünmektedir.
 
Darbecilerin böyle görünmesini sağlayan şey, emperyalist çevrelerden umduklarını bir kenara koyarsak, Türkiye’de siyaset ve medya üzerinden kendilerine doğrudan veya dolaylı olarak arka çıkanların varlığını görmeleridir.
 
Bir yandan Pensilvanya’daki terörist başı, bir yandan içerideki FETÖ’cüler, bir yandan dışarıdaki CHP, HDP ve bunların medyadaki uzantıları sürekli olarak “Kontrollü darbe” söylemini gündeme getirerek 15 Temmuz’u sulandırmaya, itibarsızlaştırmaya ve buharlaştırmaya çalışıyorlar. Özellikle CHP, HDP ve medyasının yaptıkları, 15 Temmuz’u,  mahkemedeki teröristlerin yalanlarından daha çok sulandırma potansiyeli taşıyor.
 
Daha net söylüyorum; CHP, HDP ve destekçileri olan medya, FETÖ’nün siyasi ayağı gibi çalışıyorlar. Aynı çevrelerin ikide birde “15 Temmuz’un siyasi ayağı kim?” diye sormaları da ayrıca derin bir ironi olsa gerek.
 
Ancak tüm bunlara rağmen, biz Türkiye Cumhuriyeti yargıçlarına sonuna kadar güveniyoruz. Bu davanın millet olarak sonuna kadar, ısrarla ve dikkatle takipçisiyiz.
 
Emperyalist kucaklarda beslenip vatanımıza ihanet edenlerin... Kadın, çocuk genç yaşlı demeden yüzlerce insanımızı şehit edip binlerce ocağa ateş düşürenlerin...
 
En mukaddes duyguları güce, servete, iktidara ve ihanete dönüştürmek için tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar alçakça, müptezelce ve canice istismar edenlerin hak ettikleri cezalara çarptırılacaklarına olan inancımız tamdır.
 
Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın her vesileyle altını çizdiği gibi; Devletimiz FETÖ’yle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.
 
Böylesi büyük bir mücadelede münferit yanlışlar yapılmaması için, bazen yapılmışsa da telafisi için devlet elinden gelen gayreti göstermektedir.
 
Ancak en az bunun kadar hassas olduğumuz bir nokta daha vardır: Kimse yakın tarihimizin bu en alçak ve en kanlı darbe girişimini sulandıramaz, sulandıramayacaktır.
 
Bu kadar kapsamlı, geniş ve zorluklarla yürütülen bir mücadelede, sürekli münferit yanlışları gündeme getirip meselenin sadece bu boyutunu değerlendirme konusu yapanlar, FETÖ’nün propaganda değirmenine su taşıdıklarını unutmasınlar.
 
Bir yandan Pensilvanya’daki terörist başı, bir yandan içerideki FETÖcüler, bir yandan dışarıdaki CHP, HDP ve bunların medyadaki uzantıları sürekli olarak “Kontrollü darbe” söylemini gündeme getirerek 15 Temmuz’u sulandırmaya, itibarsızlaştırmaya ve buharlaştırmaya çalışıyorlar.
 
Kimse yakın tarihimizin bu en alçak ve en kanlı darbe girişimini sulandıramaz, sulandıramayacaktır. Bu davanın takipçisiyiz. Bu kadar kapsamlı ve zorluklarla yürütülen bir mücadelede, sürekli münferit bir iki yanlışı değerlendirme konusu yapanlar, FETÖ’nün propaganda değirmenine su taşıdıklarını unutmasınlar.
 
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.