clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Melih Gökçek: Giriş kapıları Ankara'nın sembolü olacak
Melih Gökçek: Giriş kapıları Ankara'nın sembolü olacak
SİYASET / 22 Ocak 2014
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkent’in 5 girişi olan Eskişehir, İstanbul, Samsun, Konya ve Esenboğa yollarında yapımını sürdürdüğü devasa kapıların inşaatı hızla yükseliyor.

“5 girişe 5 kapı” projesinin şubat ayı sonunda tamamlanmasının planlandığını kaydeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, “Başkentimizin hafızalara kazınmış sembollerine yenilerini eklemeye devam ediyoruz. 5 girişe yaptığımız 5 muhteşem kapı, ayrı ayrı özellikleri, güzellikleri ve mimarisiyle Ankara’nın sembolleri arasında yerini alacak.” dedi.

Yaptığı her çalışma, gerçekleştirdiği her proje, attığı her adım Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan Büyükşehir Belediyesi, kent kimliğine katkı sağlayacak, semboller arasında yerini alacak öncü bir projeye daha imza atıyor. Ankara’nın değişik noktalarına 52 adet saat kulesi inşasını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dışarıya açılan ve girişleri sağlayan 5 ana arterine de mimarisi ve görkemiyle göz dolduran 5 kapının yapımına devam ediyor.

Görüntüsü, ihtişamı, mimarisi ve işlemeleriyle ayrı ayrı özellik ve güzellikteki kapılar, özellikle Ankara’ya girişlerde şehrin 20 yıldır değişen, gelişen, güzelleşen, modernleşen ve örnek olan estetiğiyle bütünlük sağlayacak şekilde inşa ediliyor.

ZİYARETÇİLERİ KAPIYLA KARŞILAYACAĞIZ

Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin esintilerini taşıyan, işlemeleri ve ihtişamıyla tarihi, mimarisiyle de modernliği bir arada sunan giriş kapılarının her birinin ayrı özellik ve güzellikte olacağını anlatan Başkan Gökçek, “Büyüyen, gelişen ve yapıtlarıyla da örnek olmaya başlayan Ankaramıza gelen ziyaretçileri bu kapılarda karşılayacağız. Ziyaretçiler, kapılardaki bu ihtişam, şehrimizde yaptığımız birbirinden önemli projelerimizle bütünlük sağlayacağı için de Ankara’ daki estetik ve modernliğin güzelliğini daha kapıda anlayacaklar.” diye konuştu.

Giriş kapılarının yapıldığı yerler

Samsun giriş kapısı: Mamak'tan Kayaş istikametinde Kayaş'a 2 km mesafede.
Esenboğa giriş kapısı: Havaalanı yolu üzerinde Avrupa Birliği Parkı önü.
Eskişehir giriş kapısı: Eskişehir yolu üzeri Başkent Üniversitesi girişi.
İstanbul giriş kapısı: Göksu Parkın çevre yolu tarafında.
Konya giriş kapısı: Konya istikametinde Oran kavşağına gelmeden Cevizlidere önü.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.