clubfamilia2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Tüm dünyayı derinden sarsan salgına karşı yürüttüğümüz mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmakta kararlıyız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Tüm dünyayı derinden sarsan salgına karşı yürüttüğümüz mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmakta kararlıyız
SAĞLIK / 15 Mart 2021
İşte tüm detaylar...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığının 14 Mart Tıp Bayramı törenine gönderdiği video mesajda, tüm dünyayı derinden sarsan salgına karşı son bir yıldır yürütülen mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmakta kararlı olduklarını belirterek, “Rehavete kapılmadan TMM diyerek sembolleştirdiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımızı tedbirlere riayet ederek sağlık çalışanlarımıza destek olmaya çağırıyorum” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanlığının 14 Mart Tıp Bayramı törenine video mesaj gönderdi.
 
Sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ederek hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık çalışanlarımıza emekleri, gayreti, fedakârlıkları için ülkem ve milletim adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında vefat edenler başta olmak üzere dar-ı bekaya uğurladığımız tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.
 
İnsanlığın son bir asrın en ciddi sağlık felaketlerinden birini yaşadığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdiye kadar dünya genelinde 2 milyon 650 bin kişinin hayatına mal olan koronavirüs salgınının küresel bir tehdit olmayı sürdürdüğüne dikkati çekti.
 
“AŞILAMA ÇALIŞMALARINDA DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN ÜLKELERİ ARASINDAYIZ”
 
“Salgın bize, olmaya devlet cihanda bir sıhhat gibi sözündeki hikmeti bir kez daha göstermiştir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu süreç aynı zamanda sağlığa ve sağlık altyapısına yapılan yatırımın ne kadar önemli, ne kadar gerekli olduğunu gözler önüne sermiştir. Hamdolsun ülkemizde insanlarımızın ambulans dahi bulamadığı, hastane kapılarından geri çevrildiği, yaşlı bakım evlerinde ilgisizlikten öldüğü vahim görüntülerin hiçbirine meydan vermedik. Bu süreçte sizlerin yükünü hafifletmek amacıyla aralarında yüksek kapasiteli şehir hastanelerinin de olduğu 25 sağlık tesisiyle 11 ek hizmet binasını hizmete açtık. En riskli gruplardan başladığımız aşılama çalışmalarında dünyanın en önde gelen ülkeleri arasındayız. Hiç şüphesiz bu başarıda en büyük pay gece gündüz demeden insanımızı sağlığına kavuşturmak için koşturan sağlık çalışanlarımıza aittir. Devletimiz ve milletimiz gibi şifa bulmasına vesile olduğunuz insanlar da sizlerin bu fedakârlığını asla unutmayacaktır.”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyayı derinden sarsan salgına karşı son bir yıldır yürütülen mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmakta kararlı olduklarının altını çizerek, “Rehavete kapılmadan TMM diyerek sembolleştirdiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımızı tedbirlere riayet ederek sağlık çalışanlarımıza destek olmaya çağırıyorum” diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Ülkemizin dört bir yanında görev yapan hekimlerimize, hemşehrilerimize ve tüm sağlık çalışanlarına şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadeleriyle tamamladı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.