clubfamilia2021
NAME HABER Yazarımız Uz.Dr. Osman Arıkan "Türkiye'de Yılın Tıp İnsanı" seçildi
NAME HABER Yazarımız Uz.Dr. Osman Arıkan
SAĞLIK / 14 Aralık 2020
İşte detaylar...
 
Türkiye'nin en başarılı ve marka hekimlerinden, NAME HABER Yazarımız Dr. Osman Arıkan, XII.Golden Palm Awards Ödüllerinin de takdim edilmiş olduğu Türkiye Altın Marka Ödül töreninde "Türkiye'de Yılın Tıp İnsanı" olarak Altın Palmiye Ödülüne layık görüldü.
 
 
Dr.Osman Arıkan ödül törenin ardından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
 
Pandemi nedeniyle ertelenmiş olan XII.Golden Palm Awards Ödüllerinin de takdim edilmiş olduğu Türkiye Altın Marka Ödül töreninde "Türkiye'de Yılın Tıp İnsanı" olarak Altın Palmiye Ödülüne layık görülmüş olmaktan büyük onur ve mutluluk duydum.. Ayrıca iki kategoride daha kurumumuza gelen Altın Marka ödülünün verilmesi mutluluğumuzu daha da artırdı.. Şahsıma ve kurumumuza olan güven ve teveccüh için sonsuz teşekkür ederiz..
 
 
Biz de NAME HABER Ailesi olarak Kıymetli Köşe Yazarımız Dr.Osman Arıkan'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 
 
 
1971 Yılında Sivas’ta doğdu.
 
İlk ve orta öğrenimini üstün derecelerle tamamlayarak 1988 yılında başlamış olduğu Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dönem birincisi iken, 1989 yılında girmiş olduğu Öğrenci Yerleştirme Sınavında “Sivas İl Birincisi” olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşti.
 
1994 Yılında mecburi hizmetini Tokat Zile Devlet Hastanesi’nde tamamlayarak görevine Sivas 4. Bölge Sağlık Grup Başkanı olarak devam etti. Görev sürecinde Sağlık Hizmetlerinin toplum tabanına yaygınlaştırılması ile ilgili yaptığı çalışmalar ile 1997 yılında “Sivas İlinde Yılın Hekimi” unvanı verildi.
 
1998 Yılında başlamış olduğu İç Hastalıkları İhtisası 2002 yılında tamamlayarak İç Hastalıkları Uzmanı oldu. İhtisas döneminde yaptığı bilimsel çalışmalar ile ulusal ve uluslararası bir çok ödüller alan Arıkan’ın birçok kongrede poster ve sunumlar ile yapmış olduğu çalışmalar ile yurt içi ve yurt dışı yayınları bulunmaktadır. İhtisas döneminden itibaren özellikle ilgilenmiş olduğu Gastrointestinal Hastalıklar ve Metabolik Hastalıklar ve komponentleri üzerinde yoğun olarak çalışmaktadır.
 
2002 Yılından itibaren Avicenna Ataşehir Hastanesinde Dahili Bölümler Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Uz. Dr. Osman Arıkan çeşitli kurumlar tarafından 2017 yılında “İstanbul’da Yılın Vizyon Hekimi” ve 2019 yılında “Türkiye’de Yılın Tıp Adamı” gibi çok değerli ödüllere layık görülmüş olup, bunun yanında yoğun mesleki ve sosyal yaşantısı ile ilgili olarak bir çok dernek ve kuruluşun üyelik, yöneticilik ve başkanlığını sürdürmektedir.
 
Uz. Dr. Osman Arıkan evli ve 3 çocuk babasıdır.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.