Orhangazi Belediyesi'nden öğrencilere, "Teknoloji Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığının zararları" konulu konferans
Orhangazi Belediyesi'nden öğrencilere,
SAĞLIK / 14 Aralık 2017
Orhangazi Belediyesi’nin gençlere yönelik konferans programları devam ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orhangazi Belediyesi’nin organizasyonu ile Alitekin Konferans salonunda Lise öğrencilerine yönelik "Teknoloji Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığının zararları" konulu konferans düzenlendi.

Konferans Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Orhanagazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım Karabacak’ın açılış konuşmalarıyla başladı.
Teknoloji Bağımlılığı konferansı sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleşti.
Sabah oturumunda Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Süleyman Şah Anadolu İmama Hatip Lisesi, Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katılırken, öğleden sonraki oturuma ise Orhangazi Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Gençlerin ve öğrencilerin her derdiyle dertlenen Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan yaptığı konuşmada;

"2018 yılını Gençler yılı olarak ilan ettiklerini belirterek, gençlerimiz için hem kültürel hem sosyal hem de sportif etkinliklerin artacağı bir dönem başlattıklarını belirterek gençlerimizin tüm sosyal ve kültürel faaliyetleri ile sportif etkinliklerine öncülük edeceğimiz gibi bu konuda Orhangazi’deki tesis sayısını da her geçen gün artırmanın gayretleri içindeyiz" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Yeşilay Denetim Komisyonu Başkanı Selda Selimoğlu, Teknoloji Bağımlılığı ve Zararları Konulu bir konferans düzenledi.

Gençlere Teknoloji bağımlılığından kurtulmanın yollarını anlatan Selda Selimoğlu, "özellikle sportif ve kültürel etkinliklere yönelmenin gençleri teknoloji bağımlılığından kurtaracağını" belirtti.

Öğretim Görevlisi Selda Selimoğlu; "Teknoloji, internet ve telefon bağımlılığının gençler üzerinde son derece olumsuz etkileri olduğuna da vurgu yaparak, ölümcül hastalıklardan ölümcül yaklaşımlara kadar gençler bu şekilde bir boşluğa sürüklenebiliyor" dedi.

Konferans sonunda Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, konferans sunumu gerçekleştiren Selda Selimoğlu Hoca'ya bir çini hediye etti.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.