Orhangazi Belediyesi’nde bir yenilik daha
Orhangazi Belediyesi’nde bir yenilik daha
SAĞLIK / 22 Kasım 2017
Orhangazi Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün daha bilinçli ve etkili ilaçlama hizmeti vermesini sağlayacak Biyosidal Ürün Uygulaması ruhsatı aldı.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü almış olduğu bu ruhsatla vatandaşlara daha bilinçli ve etkili bir ilaçlama hizmeti verebilecek.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada Biyosidal Ürün ile ilgili bilgi aktarıldı.

Açıklamada; Bir veya birden fazla aktif madde içeren, kullanıma hazır halde satışa sunulmuş, kimyasal veya biyolojik açıdan herhangi bir zararlı organizma üzerinde kontrol edici etki gösteren veya hareketini kısıtlayan, zararsız kılan, yok eden aktif madde ve preparatlardır. Biyosidal ürün bir ya da birden fazla aktif maddeden oluşabilir ya da bir ya da birden fazla aktif maddeden hazırlanmış olabilir. Kullanıcıya sunulduğu şekli sulu bir aktif madde çözeltisi halinde olabilir. Bu ruhsatı almamızdaki maksat yaptığımız ilaçlama bakanlık tarafından denetlenecek bir hale gelecek. Belediye olarak, bu izni Bursa Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından istenilen şartları yerine getirerek bu belgeyi almaya hak kazandık. Kullandığımız bu ürünlerin saklanması ve depolanması uygun koşullarda olursa daha etkili sonuçlara ulaşılacağı kesindir. Bu amaçla alınan bu ruhsatla hem vatandaşın bu yöndeki talepleri yerine getirirken hem de uygulamanın daha sağlıklı şartlarda yapılması hem de uygulamalarda kayıt altına alınması sağlanmaktadır denildi.

Açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; Bünyemizdeki ekip arkadaşlarımızı da açılan Biyosidal Ürün uygulama kurslarına göndererek sertifika almaları sağlanmıştır. Böylece, uygulama etkin ve bu konuda bilgili uzman kişilerce yapılmakta ve daha iyi sonuç alınmaktadır. Kullandığımız ürünlerin WHO tarafından onaylı olması, insan sağlığı açısından hiçbir kalıcı etki oluşturmaması isten ideal sonuçtur.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.