clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Selda Selimoğlu Hoca'dan dev organizasyon
Selda Selimoğlu Hoca'dan dev organizasyon
SAĞLIK / 20 Kasım 2017
Medipol Üniversitesi, Selda Selimoğlu Hoca'nın organizesi ve önderliğinde üniversitenin salonunu hınca hınç dolduran, Türkiye gündeminde büyük yankı uyandıran Organ Bağışı Farkındalık programı düzenledi.
Medipol Üniversitesi ve Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenen dev etkinlikte organ bağışına dikkat çekildi.
 
Sağlık, Eğitim, Siyaset, STK, Akademi, Magazin ve Medya dünyasının önemli isimlerinin katıldığı büyük organizasyona katılanlar konuşmalar yapıp ve organ bağışının önemine dair bilgilendirmelerde bulundular.
Organ bağışı farkındalık organizasyonlarında Türkiye'de bugüne kadar en büyük katılımlı ses getiren ilk program oldu.
Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüsünde gerçekleşen etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu ( www.namehaber.com Köşe Yazarı) , Gül Biçer, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Doç.Dr. Nihat Alayoğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Hanefi Özbek, Öğrencilerinin her türlü dertleriyle dertlenen Diyaliz Programı Başkanı Selda Selimoğlu, oyuncu Gülşah Çomoğlu ve öğrenciler katıldı.
“ORGAN BAĞIŞI LÜTUF DEĞİL” 
 
Bu tür çalışmaların organ bağışına farkındalık oluşturmak için bir fırsat olduğunu söyleyen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, organ bağışlamanın bir lütuf olmadığını belirtti. Organ bağışının insani bir görev olarak değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Katırcı, kendisinin de organ bağışında bulunduğunu söyledi. Öğrenciler adına konuşma yapan Diyaliz Programı öğrencisi Esra Karataş ise bu mesleği diyaliz hastalığından dolayı kaybettiği babası adına seçtiğini söyledi. Konuşmaların ardından Diyaliz Programı öğrencilerinin sokak röportajları katılımcılara izletildi.
"ORGAN BAĞIŞINDA BULUNANLAR BİR YIL ERKEN EMEKLİ EDİLSİN"
 
Günün en büyük sürprizi ise Selda Selimoğlu Hoca'nın mezun ettiği öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. Geçen sene mezun olan bir grup öğrenci günün en anlamlı ödülü olan "Yılın en duyarlı emektar Başkanı" Oscar'ını büyük bir sürpriz yaparak Başkan Muharrem Kaşıtoğlu'na takdim ettiler.
Başkan Muharrem Kaşıtoğlu yaptığı konuşmada şunları ifade etti:
 
"Başta bu organizasyonun temel taşı ve öncüsü Selda Selimoğlu Hoca'ya sonsuz teşekkür ediyorum. Muhteşem bir program, inanılmaz bir atmosferde, müthiş bir kalabalık kitleyi burada toparlamak ve bu farkındalık oluşturmada zirve bir başarı elde etti, kendilerini tebrik ediyorum. Türkiye'de bu program çok ses getirmeli ve insanlara aktarılmalı. Organ bağışı yapan kişiler bir yıl önce emekli edilmeli ve Türkiye gündeminde büyük yer edinmeli".
Başkan Muharrem Kaşıtoğlu konuşmasının başından sonuna kadar salonda alkış tufanı koptu.
Program üniversite öğrencilerinin seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle son buldu.
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.