Sağlık Bakanlığı personel alımı ile 2017'de 16 bin personel göreve başlayacak
Sağlık Bakanlığı personel alımı ile 2017'de 16 bin personel göreve başlayacak
SAĞLIK / 3 Ocak 2017
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2017'de sürecek.
Bu kapsamda 16 bin personel Sağlık Bakanlığı bünyesinde göreve başlayacak. T.C. Resmi Gazete'de yer alan ilanda Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında göreve başlayacak personellerin eleman bulunmasında güçlük çekilen yerlerde istihdam edileceği belirtildi.
 
Sağlık Bakanlığı personel alımı duyurusu T.C. Resmi Gazete'de yayınlandı. Henüz 2017 yılına yeni girdiğimiz bugünlerde gelen bu haber, sağlık sektöründe çalışanları umutlandırdı. Sağlık Bakanlığı memur alımı kapsamında toplamda 16 bin personelin göreve alınacağı duyuruldu. Çeşitli branşlarda görev yapacak personeller daha çok Bakanlığın personel istihdamında zorlandığı yerlerde görev yapacak. Bakanlar Kurulu kararının ardından T.C. Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Bakanlığı personel alımının duyulmasının ardından adaylar konunun detaylarını araştırmaya başladı. En fazla merak edilen soruların başında ise "Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?" sorusu geliyor.
 
PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?
 
Personel alımı yapılacağı kesinleşse de, henüz ne zaman yapılacağına dair bilgi bulunmuyor. Ancak 16 bin personel gibi ciddi bir rakamın konuşulduğu bu alımın bir sonraki tercih döneminde yapılabileceği düşünülüyor.
 
16 bin personel alımında göreve başlayacak adaylar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen merkezlerde görev yapacak. Buna göre; 220'si acil sağlık hizmetlerinde, 60'ı ilçe sağlık müdürlüklerinde, bin 886'sı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı eğitim hastanelerinde, 958'i entegre ilçe hastanelerinde, 10 bin 500'ü yataklı tedavi kurumlarında, 422'si Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı entegre ilçe hastanelerinde, 34'ü halk sağlığı laoratuvarlarında, 920'si toplum sağlığı merkezlerinde, bini ise sağlık evlerinde çalışacaklar.
 
İstihdam edilecek personellerin 8 bin 274'ü uzman tabip, 6 bin 669'u tabip, 1'i diş tabibi, 1'i diyetisyen, bin 3'ü ebe, 5'i hemşire, 1'i psikolog, 45'i sağlık memuru, 1'i sağlık teknikeri olarak görev yapacak.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.