Sultangazi Cumhuriyet Ortaokulu yine birinci oldu
Sultangazi Cumhuriyet Ortaokulu yine birinci oldu
RÖPORTAJ / 22 Şubat 2017
Sultangazi Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Türker Kutlu başarılı olmalarının sırlı anahtarlarını ve bundan sonraki hedeflerini açıkladı.
Kıymetli Müdürüm öncelikle şahsınızı ve akabinde de okulunuzu genel hatlarıyla tanıtırmısınız?
 
Okulumuz son 3 yılda Sultangazi İlçemizin en başarılı Ortaokulu olmuştur. Ayrıca kuruluşundan bugüne kadar birçok alanda yüzlerce birinciliği yer almaktadır. Okulumuz 1978 yılında eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır, 2012 yılına kadar İlköğretim olarak eğitim-öğretim hizmeti vermiştir. Bu tarihten itibaren bağımsız Ortaokul olarak çalışmalarını yürütmektedir.
 
Cumhuriyet Ortaokulu kaç öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti vermektedir?
 
2016-2017 eğitim-öğretim döneminde 52 öğretmenimizle 1300 öğrencimize eğitim-öğretim hizmeti vermekteyiz.
 
Cumhuriyet Ortaokulu Sultangazi İlçesindeki başarı pozisyonu nedir?
 
Okulumuz gerek akademik yönden gerekse sosyal-kültürel faaliyetler yönünden İlçemizin ve Bölgesi'nin en başarılı okulları arasında yer almaktadır.
 
Kurum kültürünüzde neleri esas almaktasınız?
 
Her kurumun kendine göre bir kültürü vardır. Cumhuriyet Ortaokulu'nun kurum kültüründe akademik başarı vardır. Yıllarca böyle devam etmiştir. Bu vesileyle önceki dönemlerde görev yapmış olan meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum.
 
Öncelikli hedefiniz?
 
Bizim öncelikli hedefimiz bu başarı grafiğini sürekli hale getirmek ve daha ilerilere taşımak oldu. Bunu da başardığımızı düşünüyorum.
 
Okulunuzun Bölgesine kattıkları?
 
Okulumuz sadece akademik başarı anlamında değil kültürel, sportif faaliyetler ve projeler konusunda da Bölgesi'nin öncü okulu olmaktadır.
 
Projeleriniz?
 
Öğrencilerimizin akademik başarı ve projeleriyle kendini tamamlamasını hedefliyoruz. Bu kapsamda okulumuzda yürüttüğümüz projelerden örnekler verecek olursak;
 
2016 Mayıs ayında okulumuzda TÜBİTAK onaylı bilim fuarı açıldı. Öğrencilerimiz teknoloji alanındaki projelerini bir hafta boyunca tanıttı ve bu Yıl'da Nisan Ayı itibariyle programlama ve yazılım konusunda bir projeye başlıyoruz.
 
Proje Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olup İstanbul İlinde Ortaokul olarak sadece okulumuz yer almaktadır. Buna göre öğrencilerimiz programlama ve yazılım ile robot yapacaklar. 
 
Ve bu robotları günlük hayatta hangi alanlarda kullanabiliriz konusunda fuar açacağız. Teknolojiyi sadece TV haberlerinden takip etmek yerine okulumuza getiriyoruz. Hatta teknolojiyi artık öğrencilerimiz üretecekler.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.