Başbakanlık'tan Büyükçekmece'ye Sürpriz Aday!
Başbakanlık'tan Büyükçekmece'ye Sürpriz Aday!
RÖPORTAJ / 1 Ekim 2013
MART-2014 Yerel Seçimleri için hareketlilik tüm hızıyla sürüyor. AK Parti'de Bugün itibari ile Aday Adaylık müracaatları başladı. İstanbul'un İlçelerinden Büyükçekmece'de seçim çalışmaları müthiş hareketli, birçok isim var. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel çalışma ekibinde yer alan Başbakanlık Müşaviri görevini sürdüren Enver Yılmaz da sürpriz bir çıkış yaparak bu yarışta ben de varım dedi. Biz de kendisi ile tüm soruların cevap bulduğu özel bir röportaj gerçekleştirdik. İşte röportajın tüm detayları:

Sayın Enver Yılmaz background'unuza baktığımız zaman siyasette ve bürokraside önemli görevler üstlenmişsiniz, bunlardan biraz bahseder misiniz? (Böylelikle sizi daha yakından tanımış oluruz)

1968 Bursa doğumluyum. Karadenizli bir ailenin 9 çocuğundan en küçüğüyüm. Sırasıyla; ilkokul, hafızlık eğitimi ve imam hatip lisesini Bursa'da tamamladım. Yüksek eğitimimi Hacettepe üniversitesi Sosyal Hizmetler Fakültesinde yaptım. Marmara üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimimi bitirdim. Avrupa'da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızı konu alan yüksek lisans tezim bulunmaktadır.

1994 yılında Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlayıp sonrasında devam eden 11 yıllık belediye görevimin 4.5 yılında kendisiyle beraber mesai yapma şansını yaşadım. Başta Beyaz Masa Koordinatörlüğü olarak başlayan bürokrasi çalışmalarım, Miniatürk İşletme Müdürlüğü, Kültür A.Ş. Pazarlama Müdürlüğü  gibi çeşitli kademelerde yönetici olarak devam etti.

Daha sonra TMSF'nin el koyduğu varlıklardan Star Medya Gurubunda Radyolardan sorumlu Genel Koordinatör  olarak başlayan medya kariyerim bulunmaktadır. Varlıkların satışından sonra ise satın alan Kanadalı Canwest Medya da Genel Müdür olarak da 2 yıl görev yaptım. Yine TMSF bünyesindeyken Kral TV'de İdari ve Mali işlerden sorumlu Genel Müdür olarak varlığın satışına kadar görev yaptım. Halen 4 yıldır da Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğünde Basın Halkla İlişkiler Müşaviri olarak görev yapmaktayım.

Boş zamanlarınız oluyor mu? Kendinize ayırabildiğiniz zamanlarda neler yapıyorsunuz?

Ben zamanın yönetilebilir ve kontrol edilebilir en önemli hazinelerimizden biri olduğunu düşünürüm. Kişi hem işine, hem kendine, hem de ailesine zaman ayırmalıdır. Ben bu bağlamda kendi zamanımı iyi yönettiğimi düşünüyorum. Elbette yoğun bir tempoda yaşıyoruz ama bu aileme, dostlarıma ve kendime zaman ayırmama engel olmuyor. Eşim ve çocuklarımla kaliteli zaman geçirmek, arkadaşlarımla ortak zamanı paylaşmak beni çok mutlu ediyor. Ayrıca sporun hayatımda çok önemli bir yeri var. 12 yaşımda ata sporu güreş yaptım. Halen de atkif olarak spor yaşantım devam ediyor.

Siyasi ve Bürokrasi hayatınızdan bahseder misiniz?

Bürokrasinin içinde olsam da siyasetin hiç dışında kalmadım. Ak Parti kurulmadan önce Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı rahmetli Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun daveti üzerine bir dönem Yerel Yönetimlerden sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm. Kendisi  genel başkan olmanın ötesin de bizim çok sevdiğimiz bir büyüğümüz, ağabeyimiz  ve can dostumuzdu. Ailecek tanıma bahtiyarlığına mazhar olduğum, Türk siyaset ve yakın tarihin en önemli simalarından biriydi. 

Bürokrasi hayatımız da çok hareketli geçti. Dün gibi hatırımda, Sayın Başbakanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydı, ben ise üniversiteyi yeni bitirmiş bir genç.  Kendisiyle aile büyüğüm rahmetli Tevfik Aydeniz vasıtasıyla görüşme imkanı bulduk ve çalışma hayatına başlamış olduk.

Bu dönem Başbakan Müşaviri olarak bir çok etkinlik içerisindesiniz. Bu durum şahsi ve ailevi yaşantınızı etkiliyor mu?

Görevim şahsi ne de ailevi yaşantımı kesinlikle etkilemiyor. Etkilenmesinden ya da başka bir durumdan şikayet etmek ancak nankörlük olur. Pek çok insanın yapmak istediği bir görev bize nasip oldu, bu yüzden etkilemeyi bırakın sadece şükrediyorum. İşimi de çok severek yapıyorum. Ailem ve yakın çevrem de bu konuda çok anlayışlı ve desteklerini her zaman görüyorum.

Büyükçekmece'nin genel durumunu nasıl görüyorsunuz?

Büyükçekmece hem coğrafi hem de demoğrafik yapısıyla çok farklı ve çok şirin bir ilçe. Aynı zamanda Büyükçekmece, İstanbul’un batıya açılan kapısı olmasının yanında bence sadece İstanbul’un değil Türkiyenin en güzel ilçelerinden birisidir. Sahil bölgesi olması ilçeye ayrı bir güzellik katmaktadır. İlçemiz tam bir mozayiktir, Anadolu’nun değişik bölgelerinden yoğun göç almış bir bölgedir. Kısacası küçük bir Türkiye diyebiliriz. Böylesi özel artılarına karşın ilçemiz hakkettiği yatırımları ve hizmetleri yeterince alamamış ve bugüne kadar iyi yönetilememiştir. Coğrafi olarak büyük avantajlarını rağmen hak ettiği değerlere kavuşamadığını düşünüyorum.

Hayaliniz veya gerçekleştirmek istiyorum dediğiniz proje yada idealleriniz var mı?

Ülkesini ve milletini seven her insan gibi bizimde ideallerimiz var. Öncelikle ülkemize, milletimize, dinimize ve tüm insanlığa yararlı işler yapmak, bu mimvalde evlatlar yetiştirmek birinci önceliğimiz. En büyük idealim ise  yaşadığım bu güzel ilçeye hizmet etmek, katkı sunmak.

İdolüm dediğiniz bir kimse var mı? Kimi yada kimleri örnek alırsınız?

Bu sorunun bendeki cevabı kuşkusuz  Başbakanımız ve liderimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’dır.

Halkla iç içe misiniz? Onların sorunlarını dinler, sohbet eder misiniz?

Kesinlikle halkla iç içeyim. 19 yıllık çalışma hayatımda ve şimdiki görevimde de işim halka ilişkiler . Nitekim şimdiki görevim Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği. İnsanların sorunlarını dinlemek, onlara yardımcı olmak ve onlardan ALLAH razı olsun cümlesini duymak çok güzel bir duygu. Bürokraside de olsanız siyasette yapsanız halkla iç içe olmalısınız. ‘Ticaretin sermayesi para, siyasetin sermayesi ise insandır’ sözü de buna en güzel örnektir.

Yerel Siyaset ve bürokrasi tecrübelerinize dayanarak Büyükçekmece’nin durumunu nasıl yorumluyorsunuz?

Büyükçekmece’de 2014 yerel seçimlerinin, 2004 ve 2009 seçimlerinden farklı olacağını düşünmekteyim. 2004’ten günümüze kadar ilçedeki yapılaşma, demografik yapıyı da etkilemiştir. Klasik söylemler ve eskimiş metodlar ile bu yeni seçmen profiline hitap etmek mümkün değildir. Sosyo kültürel ve ekonomik düzeyi daha yüksek bir seçmen profilimiz bulunmaktadır. Siyasetin dili ve adayın kişisel özellikleri buna uygun olmalıdır. İlçemize varoş muamelesi yaparak hitap etmek mümkün değildir.

İlçenin, özellikle Büyükçekmece Merkez, Mimaroba, Sinanoba, Alkent gibi mahallelerini sosyal ve kültürel olarak daha hassas bir seçmen grubu oluşturmaktadır. Önemli yapılanmalar ve dolayısıyla nüfustaki artış genelde bu bölgede meydana gelmiştir.  Buralarda Beşiktaş, Bakırköy, Kadıköy, Ataşehir tipi seçmen profili ağırlık kazanmaktadır. Bütün bunlar göz önüne alındığında bu seçimde aday profili önem kazanmaktadır.

Bu nedenle: Büyükçekmece’nin zamanla değişen nüfus dinamiğine uygun,  hem klasik AK Parti seçmenine  hem de çağdaş, modern ve genç seçmene  hitap edebilecek, belediye ve devlet tecrübesi ile her kesimi kucaklayacak vizyon sahibi bir adayla seçimin AK PARTİ tarafından kazanılacağına inanmaktayım. Ayrıca mevcut Belediye yönetiminin başarısızlığı da herkes tarafından da bilinmekte ve her platformda açıkça  ifade edilmektedir.

Büyükçekmece ‘de yukarıda belittiğimiz profile uygun birçok aday adayı arkadaşımız bulunmaktadır. Her bir arkadaşımızın bu görevi layıkıyla yapabileceğine canı gönülden inanmaktayım.

Belediyede çalışırken severek yaptığınız işlerden bahsedebilir misiniz?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Beyaz Masa’nın kurulması projesinde ciddi katkılarım ve emeğim bulunmaktadır. Bugün Türkiyenin birçok Belediyesinde uygulama devam etmektedir.

Genel Müdürüm Sayın Cengiz Özdemir’in Minyatür Türkiye Parkı ( Miniatürk ) projesinde kurucu müdürlük yapmak nasip oldu. Bunlar  benim hayatımda önemli yerler teşkil  etmektedir.

Yakın zamanda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir çalışmanız var mı?

Bu dönem Sayın Başbakanımız’dan müsaade isteyip siyaset yapmayı hedefliyorum. Eğer kendileri uygun görür de izin verirse bugüne kadar edindiğim tecrübe ve birikimlerimi bu alanda

faydalı işlerde kullanmayı düşünüyorum. Şayet izin çıkmazsa bu birikimlerimizi   siyaset yapacak arkadaşımızla paylaşmayı ona katkı sunmayı temel bir görev olarak görüyorum.

Sosyal medyayı etkin olarak kullanıyor musunuz?

Sosyal medya, kişilerin sadece gündelik haber, bilgi veya iletişim amacıyla değil, siyasi, ideolojik, iktisadi vb. her alanda kullandığı bir mecradır. Hayatımızın olmazsa olmazlarından.  Ülkesini ve milletini seven her bireyin sosyal medyayı en etkin şekilde kullanması gerekmektedir. Son yaşadığımız  olaylarda Sosyal Medya’yı hiçte etkili kullanamadığımızı görme imkanı bulduk. Umarım buradan bir ders çıkarmışızdır.

Haber siteleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Haber sitelerini ideolojik olarak ayırmaksızın takip etmekteyim. Çoğunlukla gündemin nabzını oralardan tutmaktayım. Gazeteler, dergiler, son dakika haberleri hepsi onlardadır.

www.namehaber.com 'u takip ediyor musunuz? İçeriği ve güncelliği konusunda düşünceleriniz nelerdir?

Sıkı bir NAME HABER takipçisiyim. Dinamik, sıcak, gündemin nabzını iyi tutan, zamanlaması mükemmel bir haber sitesi olarak görüyorum. Ayrıca iyi bir ekip çalışmasının örneklerini sıklıkla görüyorum. Yazar kadrosunun kalitesi ise nitelikli bir patronaj tarafından da yönetildiğini göstermektedir.

2014 Yerel Seçimleri hakkındaki düşünceniz nedir?

Bu seçimin daha önceki seçimlerden farklı olacağı kanaatindeyim. 2014 haziran ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi olması da bu seçime  ayrı bir hava katacağı düşüncesindeyim. Çetin bir mücadele bekliyorum.

2014 Yerel Seçimlerin sonucu hakkında herhangi bir tahmininiz var mı?

Ben Ak Parti aleyhinde bir gelişme beklemiyorum. Lehine bir takım süprizler olabilir. Farklı partiler tarafından yönetilen bazı yerlerin bu dönem partimizce alınacağı kanaatindeyim.

AK Parti Yerel Seçimlerde sizce nasıl bir strateji uygulayacak? Uygulayacağı strateji sonucunda oy oranında bir değişim söz konusu olabilir mi?

Belirlenecek aday profilleriyle ve uygulanacak çalışmalar neticesinde ben partimizin oy oranının yüzde 50 ler civarında olacağını tahmin ediyorum.

Siyasette olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Siyasi ahlak, dürüstlük, liyakat, manevi değerlere saygı, sabır, cesaret.

Konumunuzla ilgili olarak sizden sonra gelebilecek genç nesillere tavsiyeleriniz var mı?

Herkes yapabileceği, yetenekli olduğu işi yapmalı. Yaptığı işin zirvesini hedeflemeli, doğruluktan, dürüstlükten, inancından taviz vermemeli, edepli olmalı, hürmetkar olmalı.

Diğer partilerin başkanları ve mensuplarıyla ile irtibat kuruyor musunuz?

Yukarıda da belirttiğim gibi siyasetin sermayesi insandır. Farklı partilerden de olsa ortak paydalarda buluştuğumuz birçok kişi var.

Farklı siyasi partilerden kişilerle ve partilerin yöneticileriyle  de irtibat kurmaktayız. Farklı düşüncelere sahip olsak da yaradılışımızın gereği olarak ilişki içersindeyiz. . Zaman zaman bu arkadaşlarımızla oturup; ülkemiz, geleceğimiz ve ideallerimiz ile ilgili oturup konuşmakta ve fikir alışverişinde bulunmaktayız.

Görevinizde olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Problem çözme yeteneği, iletişimi yönetebilme yeteneği, değişimi yönetebilme yeteneği. Asta ve üste saygı, işine saygı, liyakat.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
K.BülentBAYRAKTAR 28 Aralık 2013
Yakışanın olacağından hiç şüphemiz yok... Büyük çekmece vizyonu büyük liderlerini bekliyor...Az kaldı...İnşallah çocuklarımız fark atan bir BÜYÜK ÇEKMECE de yaşayacaklar ve dualarını eksik etmeyeceklerdir...Allah bu düşüncemize OL desin...Amin...
Akil İNÖNÜ 12 Ekim 2013
Sayın Enver YILMAZ Beyi bu kararından dolayı tebrik ediyorum. Başkan seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli konuların başında tıpkı Namazın; uykudan, yemeden, içmeden, gezmeden, şarkıdan, türküden, danstan, eğlenceden, gülmeden, ağlamadan, paradan, harcamadan, zevkten, sefadan, şöhretten, lüksten, gururdan, kibirden, gösterişten hayırlı olduğu gibi, Başkanında seçmenine vereceği hizmet, güler yüz vs. adeta namaz gibi bir çok şeyden önce gelir. Bütün bu arzu ve dilekleri Sayın YILMAZ ın hakkıyla yerine getireceğinden eminim. Diyaloq ve hoşgörü abidesi bir insanın halkının gönlünde taht kurması kadar doğal bir şey yoktur. Hiç bir kalbe kapısı kırılarak girilmez. Nezaket ve zerafetin bütün gönül gümrüklerinde geçerli bir pasaport olduğunu göz önünde bulundurursak, Sayın Enver Bey bu bağlamda VIP pasaportla gönüllerimizden geçmekte adeta Bam tellerimize dokunmaktadır. Allah yar ve yardımcısı olsun. Tüm seçmenlerinin ve Şahsı Aalilerinin Kurban Bayramını canı gönülden kutlar, çıktığı uğurlu yolda başarılar dilerim.
Ferdi YEŞİLARAZ 8 Ekim 2013
Muzaffer Enver YILMAZ ; adam gibi adam, saygı duyduğum, takdir ettigim, mütevazi, dost canlısı, samimi kısacası düzgün örnek alınacak bir şahsiyet.... Enver abi çok samimi bir şekilde söylüyorum sen her şeyin en iyisine layıksın. Bu süreçte başarılı olacağını ümit ediyorum Allah yar ve yardımcın olsun. Saygılarımla....
Özkan DOĞRUER 8 Ekim 2013
Çalışmalarınızı takdirle izliyoruz, Büyükçekmeceyede büyük hizmetler götüreceğinizden zerre şüphemiz yoktur. Allah yar ve yardımcınız olsun.
Mehmet Bayer 7 Ekim 2013
'' Sev kızım. Sevmek ayıp değil , günah değil .. - Tamam da baba O senin gibi Adam değiil '' Suna GÜRBÜZÜün manidar paylaşımından esinlenmiş olacağım ki bende biraz renk olsun diye bir teşbihle Sayın Enver YILMAZ Beye desteğimi ilan ediyorum. Enver bey Adam gibi Adam ama gibisi fazla Adamsın Enver Bey
Suna GÜRBÜZ 7 Ekim 2013
bİRAZDA GÜLELİM dİMİ :) Sayın Enver YILMAZ Bey de KARADENİZli ama O önce koltuğa oturmadan kendini belediyecilik konusunda yetiştirmiş, sonra koltuğu ayarlamış ve halka hizmet koltuğuna oturmuş. Yanık sesiyle ve piyanosuyla Büyükçekemece seçmeninin gönlünde taht kurmuş. Bizde çıktığı bu yolda uğurlar arzuluyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. ŞİMDİ GELELİM GÜLMEYE :) Temel Laz olduğu için kendinden nefret ediyormuş. Amerikaya gitmiş ve birçok ameliyattan sonra burnunu düzelttirmiş, iyi şekilde ingilizce öğrenmiş ve meşhur bir piyanist olmuş. Birgün büyük bir topluluğa konser verdikten sonra seyircileri selamlarken ön taraftan bir ses duymuş: -Helal sana hemşerum, çok iyi çalayusun da! Temel: - Benim Laz olduğumu nereden anladın yahu. Halbuki lazlara benzememek için bir sürü ameliyat oldum. - Nasıl anlamayayım, demiş adam. Bütün piyanistler otururken sandalyeyi kendilerine çekerler, sen ise sandalyeye oturup piyanoyu kendine çekeyusun da
şenol ahçıoğlu 7 Ekim 2013
çıktığın yolda rabbim seni MUZAFFER eylesin sevgili arkadaşım.
mustafa yıldız 6 Ekim 2013
B.ÇEKMECEYİ ÇIKARCILARDAN KURTARIP MENFAAT DÜŞÜNMEDEN ADALETLE YÖNETEBİLECEK TEK ADAY İNŞANLANLAH ÖNCE BAŞBABAKAN SONRA B.ÇEKMECE HALKI BU FARKI GÖRÜR ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN.
furkan akkılıç 6 Ekim 2013
Allahım Enver abiye talip olduğu bu hizmet yolunda yalnız bırakma,onu muzaffer eyle amin.
Yazıyı bir arkadaşım vasıtasıyla okuma imkanı buldum. CV'niz açıkçası beni etkiledi. Ancak bazen siyasette CV etkili omuyor. Girift ilişkiler, birtakım gizli ittifaklar v.b şeyler devreye giriyor. Bu yüzden işiniz çok zor. Zoru başarmak yürek ister. İnşallah siz de bu da vardır. Artık aranızdaki bu kavgaya son verip mevcut belediye başkanindan bu halkı kurtarın.
Ertan kapdan 6 Ekim 2013
Yaşadığımız zaman diliminde tanıdığım; ender saygın adam gıbı adam Abı gıbı Abı Büyükçekmece ıcın cok büyük bir şans Türkiye'ye örnek bir başkan, Rabbim utandırmasın yolunuz açık olsun dualarla.
Melek Nur 6 Ekim 2013
Alternatif çıkış yolları arayan en kritik anlarda dahi değişik stratejiler üretip hep azm u ikdamda bulunan Sevgili Enver YILMAZ amcanın çıktığı bu yolda başarılı olacağına ümitvarım. Büyükçekmece halkı için kaçırılmayacak bir fırsat şimdiden hayırlı olsun.
Timur Paftalı 6 Ekim 2013
Enver kardeşim zor bir göreve talip olmuşsun ..Allah yar ve yardımcın olsun...Büyükçekmece nüfusunun yoğunluğu mimaroba da..mimaroba halkı ekonomisi iyi sayılabilecek insanların yaşadığı bölge...eğitim oranı da çok yüksek...makarna iş yapmaz bu bölgede...kömürün yeri de yok ..apartmanlar doğalgaz kaloriferli...iskan bölgesi mimaroba oturanların iş yerleri uzak gidiş gelişleri dünyanın en pahalı benziniyle...insanlar bilinçli...parklarını avm lere kaptırmazlar...velhasıl işin zor...yeni projelerin çoğu yüzme havuzlu çok sosyal demokrat göç aldı bölge...paketle gelen demokrasi de bölge insanını bozdu...millet caddede ..markette ..banka da andımızı okur oldu... işin zor kardeşim...
Cemal Babayiğit 6 Ekim 2013
Allah'ım herkese sinesini açan, herkesi şefkatle kucaklayan ve toplum içinde hep bir siyanet meleği görüntüsü sergileyen, Ne var ki, senden başka kimseden de bir şey beklemeyen Sayın Enver YILMAZ Beye ve yol arkadaşlarına muzafferiyet lütfeyle ya Rabbi!
Osman AKGÜN 6 Ekim 2013
Ufku, inancı ve davaranışlarıyla tam bir ruh ve mana kahramanı Sayın Enver YILMAZ Beyefendinin, Derinlik ve enginliğini bilgi ve muktesebatıyla birlikte gönül zenginliği, ruh saffeti ve hakka kurbeti itibarıyla çıktığı bu hizmet yolunda SEN yardımcısı ol Ya Rabbi...
Osman KANGAL 6 Ekim 2013
Allah'ım! İnsanî değerlerin hor görüldüğü, dînî düşüncede kırılmaların yaşandığı, her taraf, başı boşların gürültüleriyle inlediği günümüzde, başka bir şey değil, Sen bizleri gönül insanları eyle ya Rabbi! Bu cümleden yola çıkarak Nezaket Abidesi ve Gönül İnsanı Sayın Enver YILMAZ Beyefendilerin ve Sayın Ekibinin çıktıkları bu yolda SEN yardımcıları ol Ya Hayyu Kayyum.
Mehmet Akkılıç 5 Ekim 2013
Türkiye Cumhuriyeti' nin mimarı, yolların fatihi Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmış bilgili, donanımlı, tecrübeli, dürüst, imanlı, memleket ve Büyükçekmece sevdalısı kardeşimin Belediye Başkanlığına adaylığının hayırlı olmasını diliyor ve seçim sürecinde Diyarbakırdan kardeşime başarılar dillerim .
Ahmet Burak 5 Ekim 2013
Hayırlı olsun. Büyükçekmeceye Akpartili bir Belediye Başkanına ihtiyaç vardır.Başarmak için dogru analiz yapmak ve yüksek gayretle çalışmak,çalışmak gerekmektedir.
Metin Düzdenkaya 5 Ekim 2013
Büyükçekmece halkının yeni bir başkana ihtiyacı vardır. Mevcut yönetim başarısız da başarılı da olmuş olsa, artık uzun bir süredir yönetimde olduklarından üretkenliğinin bittiği noktadadır Artık değişim zamanıdır . Değişimin adı Enver Yılmazdır
MEHMET AKKILIÇ 5 Ekim 2013
ÇOK DEĞERLİ KARDEŞİM,ADAYLIĞIN HAYILI OLSUN.BUGÜNE KADAR HARAM YEMEMİŞ,HALKA HİZMETİ İBADET BİLMİŞ,DENEYİMLİ,DÜRÜST,İRADELİ,AZİMLİ KARDEŞİMİN RAHLEİ TEDRİSATINDA YETİŞMİŞ SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN NASILKİ TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK NİMET İSE,ENVER YILMAZ BAŞKANINDA BÜYÜK ÇEKMECE İÇİN BİR NİMET OLDUĞUNA DİYARBAKIR"DAN ŞAHİTLİK EDERİM.
Ad SoyadMEHMET AKKILIÇ 5 Ekim 2013
CANIM KARDRŞİM,Aday adaylığının "ADAY"lıkla sonuçlanmasını dilerim.Türkiye Cumhuriyeti"nin mimarı,yolların fatihi,memleket sevdalısı sayın Başbakanımızın rahlei tedrisatında yeişmiş,ahlaklı,dürüst,imanlı,çalışkan,tecrübeli kardeşim Enver YILMAZ"IN BÜYÜK ÇEKMECE"YE Ustası gibi canla başla hizmet edeceğine DİYARBAKIR"DAN şahitlik ederim. İşi ehline teslim edelim ki sorunlar çözülsün,millet huzura kavuşsun.Büyük Çekmeceye ne mutluki BAŞKANINA KAVUŞUYOR.
guclu oldugunuzda nekadar anlayisli ve adil oldugunuz, onemli bir kisilik gostergesidir.Enver bey b.cekmecede yanlisa bulasmamis nadir insanlardan biri...hem ak parti, hem buyukcekmece kazanir.
Sevda Eminoğlu 5 Ekim 2013
Yapılacak yatırımlar hep kendini düşünerek yapılmamalıdır. Sağlıklı ve kalıcı yatırımlar herkesin kazanması için yapılan yatırımlardır. Edindiğim bilgilere göre Sayın Enver Yılmaz Beyin şahsına münhasır abartılı şahşahalı bir yatırımı yok. Helal dairede yaşamını idame ettirmek için normal insanların edinmesi gereken imkanları edinmiş. Bu da doğru dürüst bir kişiliğe sahip olduğunun göstergesidir. Halk olarak çalan-çırpan yöneticilerden çok çektik. Bu yüzden başkanlığa adaylarda öncelikle aradığımız dürüst olması, haramı helali gözetmesi, seçmenlerinin sıkıntılarıyla ilgilenmesi ve çözüm noktasında yılmadan usanmadan çalışması. Bu vesileyle Sayın Enver beyin soyadın da da olduğu gibi YILMAZ bir Başkan olması dileğimizdir. Büyükçekmece halkı yeni bir başkana susamış durumda. Mevcut yönetim başarısız da başarılı da olmuş olsa, artık uzun bir süredir yönetimde olduklarından artık halkala arasında ünsiyet oluştuğundan halka daha fazla bir şey yapamaz-yapmaz. Mevcut yönetime teşekkür eder, yeni Başkana başarılar dileriz. İstanbul gibi dünya metropolü bir Büyükşehir de 10 yıldan fazla bir belediyecilik tecrübesine sahip, çalışkan, dirayetli, iradeli, azimli ve tam bir beyefendi kişiliğiyle Sayın Enver YILMAZ Bey açık ara Başkanlığı kazanacaktır. Bir başkanda olması gereken vasıfların yanı sıra olmazsa olmazlardan en önemli şart ise yanında ki kadrosudur ki bu konuda da bugüne kadar tanıdığımız hiç bir başkan ve adayda olmayan, köklü okumuş, sahasında yer edinmiş, başarılı, çevresi olan, elit, ve halkla içiçe kişilerin olması tabir yerindeyse ON numara. Hayırlı olsun derim.
Sema Bilgin 5 Ekim 2013
Buyukcekmece halkı olarak hangi dinden,düşünceden,hangi partiden olursak olalım ortak istegimiz insanca muamele ve insana yakışır hizmet görmektir. Sayın Enver Yılmaz beyefendi,samimiyetinizi, dürüstlügünüzü,açık yurekliliginizi birkez de röportajınızın her satırında bukadar derinden hissetirmis olmanız,uzun yıllar Buyukcekmecede yaşayan ve sizi ve ailenizi yakından tanıyan biri olarak,Büyükçekmece'nin ve halkinin hakkettigi hizmete kavuşacağı konusundaki yıkılan umutlarımızı tekrar yeşertti.Sayin Başbakan ile dirsek temasında bulunmuş olan bir şahsiyetin halka hizmetten gayri bir niyeti düşüncesi yoktur.Niyeti halkı memnun etmekle Hakkı razı edeceğini düşünen sayın Enver Yilmaz beyefendi,rızasını aradığınız Yuce Rabbim yar ve yardımcınız olsun,muvaffakiyetler nasip etsin.Çetin olan bu halka hizmet yolunda niyet ve yenilikçi hizmetlerinizde Rabbim sizi sabit kıdem eylesin,yolunuzdan niyetinizden ayırmasın.
meral ceylan 5 Ekim 2013
Samimi, durust, caliskan ,vatan ve millet sevdalisi Enver abi'mi cani gonulden destekliyor kendisine basarilar diliyorum .
yasemin ilica 5 Ekim 2013
rabbim yolunu açık etsin vatana millete hayırlı olur insallah
Tarik Karabina 5 Ekim 2013
AKP li degilim. Buyukcekmeceye hizmet icin yola ciktin. Tebrik eder basarilar dilerim. Eger aday gosterilirsen desteklemek icin elimizden geleni yapacagiz.
orhan yıldız 5 Ekim 2013
buyukcekmeceye hayırlı ugurlu olsun yolun acık olsun
ibrahim halil demirtaş 5 Ekim 2013
Büyükçekmece ilçemize ve tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun Enver bey Rabbim yar ve yardımcınız olsun bende bir büyükçekmece sakini olarak sizi takdir ediyorum...
Enver Ersavaş 5 Ekim 2013
Büyükçekmecemizin en sonunda ismi gibi nurlu bi belediye başkanımız olacak Allahın izniyle. İlçemize kazandıracaklarıyla daha güzel bi çekmeçe bizleri bekliyor. Türkiye sevdalısı, saygılı, manevi değerlere bağlı ve çalışkan Sayın Enver YILMAZ abimiz çıktığın yolda Allah yar ve yardımcın olsun. Artık Büyükçekmecemiz için de durmak yok yola devam deme zamanıdır.
oktay canca 5 Ekim 2013
Abicim yolun açık olsun Allah yardımcın olsun. Kardeşin oktay devamlı seninle birlikte Allah inşallah utandırmaz bizi. Senin sayende Büyükçekmece hizmet görecektir. Buna eminim. Saygılar.
Emre MERCANLI 4 Ekim 2013
Benim Gonlum ve alkim Sayin Celal Babayigit in aday olmasinin daha dogru olacagi yonunde.Aday adayliginiz hayirli olsun.
burhan kaya 4 Ekim 2013
ENVER KARDEŞİMİZE SECİM SÜRECİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM İNŞALLAH B CEKMECENİN BŞK ADAYI OLUR SECİMİ ALIP BŞK DA OLUR GENÇ DİNAMİK KARIZMATİK BİR KARDEŞİMİZ ONUN İCİN HAYIRLI OLUR İNŞALLAH BAŞARILAR DİLER SAYGILAR SUNARIZ
alaattin yildiz 4 Ekim 2013
Rabbim hayirlara vesile kilsin simdiden hayirli ugurlu olsun basbakanimizla vazife berberliginiz olmus sizleride tayyip bey gibi basari zincirleri kurmanizi temenni ederim karabuklu yoldasiniz alaattin yildiz
yalçın Mızık 4 Ekim 2013
Hayırlara vesile olur inşallah
Necati Kurtulus 4 Ekim 2013
Hayirli olsun.Basarilar diliyorum.
ali sakarya 4 Ekim 2013
Allahın izni ile temelden yetişme bir arkadasımız bu seçimden sonra büyükçekmeceye biryıldız gibi parlar çekmeceyi parlatırsın gönlüm sizinle desteklerimizi içtenlikle sunar saygılarımla
Mustafa selim can 4 Ekim 2013
Büyükçekmecemizin adı gibi büyük bir aday adayı var, büyükçekmeceli olarak bu fırsat kacmaz diyorum, Mevla cc. Yar ve yardımcımız olsun.
Selamun aleyküm aday adaylığı hayırlı olsun eğer başkan olursa eskice köyünde iski korumasında olan arazileri mutlak koruma dışındaki yerleri imara açıcakmı saygılar.
Kendisine önümüzdeki seçim sürecinde başarılar dilerim.Büyükçekmece hizmete doyacak inşallah...
Semih Serdar ÖĞMEN 3 Ekim 2013
15 yıl önce babam vasıtası ile tanıma fırsatı yakaladığım ve bu güne kadar gördüğüm en mutevazi kişilerden biridir kendisi. Allah'ım bu yolda Kendisini Muzaffer eylesin.Elimden geldiğince destekçinim Enver abi.
Gökhan AYTEKİN 3 Ekim 2013
Siyasetçiliğinden önce kişiliği,duruşu ve insanlığı en önemli özelliği olan Enver beyin sorunları çözme ve insanlara yardımcı olma vasfı bile Büyükçekmece halkı için en önemli şans bence.Allahım böyle güzel insanların yolunu açsınki kazanan herzaman halk olsun.
murat kinyas 2 Ekim 2013
çok eski bir büyükçekmeceli olarak artık yeni bir yüzün belediye başkanlığı yapma zamanının geldiğine inanınıyorum. şimdiki başkan Sayın Hasan akgünün artık bu ilçeye daha fazla bir şey vereceğine inanmıyorum. genç bir başkanın ilçede esnafı ve halkıyla iç içe olacağına onlara daha iyi bir hizmet vereceğine inanıyorum. Yeni başkan adayımızın dinamik ve hayat görüşünün çok farklı olduğunu görüyorum. donanım olarakda ilçe başkanlığından çok hayırlısıyla ileride başbakanlığa kadar götürebilecek kapasitede olduğunu görüyorum. Allah herşeyi gönlüne göre versin. Hayırlısıyla gerçekten hakeden başkanlığı kazansın.
Tayfun Karabinaoğlu 2 Ekim 2013
Buyukcekmeceye artik hizmet getirebilecek ,sehir ve planlama adina ciddi adimlar atabilen genc ve deneyimli bir baskana ihtiyac vardir. Aday adaylarinin isimlerinin icinde sayin Enver yilmaz beyin durusu,bilgisi ve tecrubesi diger aday isimlerinin icinde daha on planda durmasini sagladigini dusunuyorum..Belediye baskanlik secimlerinde Sayin Enver beyi sahalarda gormekten memnunluk duyar basarilar dilerim...
Nurten Kinyas 2 Ekim 2013
Röportajın tamamını hiç sıkılmadan okudum. Enver Bey'in eğitiminin ve tecrübelerinin adaylık için ideal olacağına inanıyorum. Eski bir büyükçekmeceli olarak ilçemizin artık yeni bir vizyona sahip başkanla, köklü bir değişikliği hakettiğine inanıyorum.Sadece festival düzenleyerek belediyecilik hizmetinin yapılamayacağını insanların gözünün boyanamayacağını düşünüyorum. Sayın adaya başarılar dileyerek, güzel ilçemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Ömer Faruk ÖRNEK 2 Ekim 2013
İlçemizin ve belediyemizin Enver Bey gibi genç,dinamik.eğitimli ve başarıyı hedefleyen bir başkana ihtiyacı vardır.Ayrıca işini dürüstçe ve profesyonelce yapabilecek kişiliğe sahiptir.Halkın içinden gelmesi ve daha önceki iş deneyimlerindende halk ile ne kadar iletişiminin kuvvetli olduğu ortadadır.İnşallah bundan sonraki zamanlarda hem Enver Bey için hemde belediyemiz için en hayırlısı olacakdır. Allah yar ve yardımcınız olsun yolunuz hep açık olsun inşallah..
Halit SEVİM 2 Ekim 2013
Arkadaşım inşallah alnın açık boyun dik göğsün kabarık bir şekilde bu göreve layık olup Allah'ta yüzüne bakıp layık olduğun görevleri yerine getirirsin ALLAH Yar ve yardımcın olsun
Cahit Dak 2 Ekim 2013
Enver Yılmaz Yıllardır Yerel Yönetimlerde Yöneticilik Yapmış Bu işin Mutfağından Gelen Bir İnsandır Yüreği insan sevgisiyle çarpan asla adamlığından taviz vermeyen adam gibi adamdır Enver Yılmaz yolun açık olsun.
Umarım hakkınızda hayırlısı olur gönlüm sizinle
mustafa yıldız 2 Ekim 2013
Kişinin geçmişi geleceğinin aynasıdır Mükemmel bir kişiliğe ve alçak gönüllüğe sahip olan Enver kardeşim hayırlı olsun. ALLAH Mahcup etmesin.
genderay 2 Ekim 2013
değerli kardeşim çıktığın yol açık ALLAH YAR VE YAR yardımcın olsun.
Serhat Çakmak 2 Ekim 2013
Büyükçekmece' nin Enver Bey gibi modern düşünen,projeler üretebilecek, genç ve eğitimli bir lidere ihtiyacı var. Umarım adaylığınız onaylanır. Artık başkanlık koltuğunda sizin gibi genç,heyecanlı, geçmişi temiz,daha şimdiden çılgın projeleri olan birisini görmek istiyoruz. Büyükçekmeceye sınıf atlatacak bir isim... Hayırlısı olsun....
cdeniztoker 2 Ekim 2013
Kültür AŞ de 6 yıl birlikte çeşitli projelerde çalıştığımız dürüst çalışkan gönlü vatan, millet sevgisi ile dolu çalışmaktan yılmayan, genç ve enerjisini ilçesine harcayacak kadar bilgi, birikim kapasitesi geniş ve ufku açık kardeşimin böyle bir göreve talip olması beni hem mutlu etti hem'de heyecanlandırdı.Bu talip olduğu görevde Allah yardimcısı olsun.Büyükçekmece'mize hayırlı olsun.
uzm.eczacı suat güneş 2 Ekim 2013
sevgili Enver YILMAZ kardeşim nezih,temiz,insan dostu,vatan aşığı, insan sarrafı sana her şey yakışır. şu garip halinden bilen işveli nazlı,gönül hep seni arıyor! kardeşim neredesin sen....Tatlı dilli güler yüzlü... gönül hep seni arıyor neredesin sen... diyor ya dayım Neşet Ertaş. Büyükçekmeceye şimdiden hayırlı uğurlu olsun....
Fulya Orhan 2 Ekim 2013
Ben bir büyükçekmeceli olarak böyle genç, dinamik ve yakışıklı bir başkanımız olmasını canı gönülden isterim ve ekibinde çalışmaktan ayrıca gurur duyarım.
Esra AYDENİZ 2 Ekim 2013
Halkın içinden çıkıp gelmiş,temiz, dürüst, profesyonel, ülkesi ve beldesi için hizmetkar olmuş insanlara ne çok ihtiyacımız var, yolunuz açık, önümüzdeki seçim sürecinde hakkınızda hayırlar getirmesini ve başarılarınızın devamı dilerim.
ALİ KEMAL 2 Ekim 2013
Enver Bey ile farklı ortamda iki defa oturma imkanı buldum. Gerçekten tam bir beyefendi. Bu işi layıkıyla yapabileceğine ve çevresine inancım tam. Farklı siyasi parti mensubu olsam da kendisi için canla başla çalışırım.
BEYAZMASA 2 Ekim 2013
Bence Büyükçekmece için büyük bir şans olacak. Yazılanlara bakınca dolu dolu geçmiş bir iş hayatı görülüyor. Açıkçası resimden çok etkillendim..94-95li yıılarda belediyedeki bir resim sanırım. Tayyip Bey, Erbakan ve Beyazmasa aynı karede olunca akla başka bir şey gelmiyor. Beyazmasa tecrübesi belediyeciliğin okuludur.Bu tecrübe Büyükçekmece için hayırlı olsun.
Yılmaz Gürbüz 2 Ekim 2013
Yüce Allah, bir insanın önünü açtı mı, karşısında dünya dursa, o insan ezer geçer. Eğer kapadı ise, arkasında dünya dursa da bir adım bile atamaz. Rabbimden dileğim; halisane duygularla bu millete hizmet yolunda olanların önünü açmasıdır. Allah yolunu açık etsin Enver Yılmaz…
Salih KÖSE 2 Ekim 2013
Kardeşim, yolun açık olsun, Allah yar ve yardımcın olsun. Kişilik özelliklerin, bilgi ve donanımın, mesleki kimliğin, bürakratik tecrüben ve siyasi birikiminle bu göreve layık olduğunu biliyor ve başarılar diliyorum...Salih KÖSE
serhat adalı 2 Ekim 2013
hak için halk için ve büyükçekmecenin refahı için yılmadan calısacak dogru bir isim .Buyukcekmecenın sorunlarını ve nasıl cözülecegını bilen yıllardır bunu dıle getıren sorunları öteleyen değil anında çözüme kavusturan vizyon sahibi dik duran karakter li bir kişidir.. Allah cıktıgın yolda utandırmasın .... basarılar dilerim ...
Muhteşem Karbaş 2 Ekim 2013
Gerçekten çok çalışkan, başarısızlığı hiç bir şekilde kabul etmeyen, tuttuğunu koparan ve her şeyden önemlisi Büyükçekmece aşığı Enver kardeşimin yolunun açık olmasını diliyorum. Her kesimden seçmenin sevgisini kazanabilecek olması nedeniyle AK Parti için çok isabetli bir aday olacağına ve Büyükçekmece'de çok başarılı işler yapacağına tüm kalbimle inanıyorum.
Abid Erdoğan 2 Ekim 2013
Bu adam artist gibi ya. Dilerim iç güzelliği dışa yansımıştır. Büyükçekmece halkının saf, temiz, dürüst ve kirlenmemiş dimağlara ihtiyacı var. Ümit ederim ki profesyonel bir kadro ile gelirler ve son iki dönemdir gerileme dönemi yaşayan Büyükçekmeceyi ileri hep ileri götürürler. Üreten Büyükçekmece ayrılan Esenyurt, Kıraç, Beylikdüzü, Gürpınar ve Hadımköy ilçerinden sonra tamamen tüketen ve de bakımsız hale gelen bir durumuna geldi. Düzensiz ve adeta çapulcuları andıran güzelim Büyükçekmece sahili başta olmak üzere bakımsız sokaklar, yıkık dökük binalar, işe yaramayan heykel kırıntıları, çözüme ulaşılamayan sorunlar, adam kayırma vs.. halkı bezdirmiş durumda. Başbakanlıktan gelen Sayın Enver Yılmaz Beyefendilere acizane tavsiyem, geldiği makamın desteğini sonuna kadar kullanarak ağlamaklı hale düşen Büyükçekmece halkına her konuda ve her sahada elinden geleni değil, elinden gelmeyen konularda da geniş çevresini kullanarak yardımcı olmalarıdır.
Burak Yıldır 2 Ekim 2013
Dürüstlüğü ,ve lider kişiliğiyle Büyükçekmeye hayırlı işler yapacağına inandığım bir kişidir. Büyükçekmecenin de vizyonu geniş , etrafına ışık saçan bir kişiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kendisine önümüzdeki seçim sürecinde başarılar dilerim.
Yard.Doç.Dr.Osman KARAPINAR 2 Ekim 2013
“Her çiçekten bal alarak” , “ideal belediye başkanı” olacak, Sayın Enver Yılmaz Beyefendilere başarılar dilerim.
Syüksel 1 Ekim 2013
RABBiM halis düşüncelerle yola çıkan fedakar neferlerin gönlünü, bahtını, ferasetini, yolunu her daim açık eylesin. Biz abimize kefiliz hakkında hayırlısı nasip olsun.