clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci: Kendi medeniyetimizin izlerini taşıyan projelere imza atmalıyız
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci: Kendi medeniyetimizin izlerini taşıyan projelere imza atmalıyız
KÜLTÜR SANAT / 23 Eylül 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Sancaktepe Belediyesi tarafından 6.’sı düzenlenen Sancaktepe Kitap Fuarı açılışına katıldı.
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in ev sahipliğindeki programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul Milletvekilleri Dr.İsmet Uçma, Hasan Turan, Ekrem Erdem, Hulusi Şentürk, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Dr.Fatih Tuna, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kent Meydan Park’ta düzenlenen Sancaktepe Kitap Fuarı’nda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, çağımızın bilgi çağı olduğunu bilim, teknoloji ve ekonomik anlamda kalkınan ülkelerin okuma oranı yüksek olan ülkeler olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:
“Bizler ilk emri ‘Oku’ olan ve ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ diyen bir medeniyetin mensuplarıyız.  Bizim bir hedefimiz var Türkiye olarak Dünya’nın ilk 10 ekonomisinden biri olmak istiyoruz. Bunun yolu eğitim ve okumaktan geçer. En değerli vakit kitapla geçirilen vakittir. Yarınlarımızın umudu gençlerimiz ülkemizin geleceğidir. Çağımız bilgi çağı ancak çağımızın en büyük hastalıklarından biri de bilgi kirliliğidir. Özellikle sosyal medyada geçirilen vakit gençlerimizin en büyük tehlikesidir. Eğitimde, kültürde, sanatta ve yapılaşmada milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak kendi medeniyetimizin izlerini taşıyan projelere imza atmalıyız. Türkiye olarak 15 yılda çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için tüm imkanlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız. Bu yıl 6.’sı düzenlenen Sancaktepe Kitap Fuarı’nda emeği geçenleri tebrik ediyorum. Sancaktepe gençlerimizle ilgili çok güzel projeler gerçekleştiriyor. Bugün bu vesile ile gençlerimizle bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz.”
Programda ev sahibi olarak bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kitap fuarlarının bilgi paylaşımı için etkin yollardan biri olduğunu belirtti. 1 Ekim Pazar günü sona erecek olan kitap fuarını, kitapseverler 10 gün boyunca 10:00 -20:00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.