clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Yılın romantik komedisi "Ver Kaç" vizyonda
Yılın romantik komedisi
KÜLTÜR SANAT / 20 Eylül 2017
Yapımcılığını Kadir Gülnahar’ın yaptığı yönetmen koltuğunda ise Orçun Benli’nin oturduğu yılın romantik komedisi ‘Ver Kaç’ 15 Eylül’de vizyona girdi.
Duygusal ve samimi mahalle hikayesini farklı bir dille beyazperdeye aktaran ‘Ver Kaç’ sinemaseverlere hem duygusal hem komik anlar yaşatacak.
 
Oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran ‘Ver Kaç’ filminde Kenan Ece baş rolü üslenirken Bülent Çolak, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Fırat Tanış ve Yılmaz Gruda gibi Türk sinemasının önemli isimleri yer alıyor.
 
Çekimleri dört hafta süren film Kadırga’da geçiyor. Kocamustafapaşa Stadı'nın da kullanıldığı çekimlerin; diğer mekanları ise Ümraniye, Reşadiye ve Emirgan gibi mahalle semtleri. ‘Ver Kaç’ Türkiye’nin değişik lokasyonlarından 200’den fazla salonda FFD Dağıtım ile vizyona girdi.
 
Filmin Konusu:
 
Sedat ile Fikret yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen aynı mahallenin iki gencidir. Tek sevdaları Kadırga Spor Kulübü’dür. Kadırga Spor Kulübü çim sahaya geçemeyecek kadar yoksul bir kulüptür ve kurtarıcı olarak Hakan isimli bir futbolcuyu transfer etmek istemektedirler. Transfer için kulübün eskilerinden Tevfik Amca arabasını bağışlar. Transfer tarihinin yaklaşması ve arabayı satmak için zamana ihtiyaçları olduğundan Sedat parayı eski sevgilisi, hala içten içe çok sevdiği  Nazlı’nın abisi olan Reşat’tan ister. Reşat eski bir mahallelidir ancak zaman içinde zenginleşmiş ve başka bir hayata geçmiştir. Sosyetik eşi Mehtap ve yaşam koçu Cengiz, Reşat’ın bütün hayatına nüfuz etmiş, onu yönlendirmektedir. Reşat, Sedat’a senet karşılığı istediği parayı verir. Ancak Sedat’ın hesap etmediği bir şey vardır, o da arabanın çalınmasıdır. Sedat bir yandan Cengiz, bir yandan Reşat, bir yandan da Tarık’la mücadele ederken öbür yandan Kadırga’nın tarihi düşmanları Sazlıkspor karşısında muvaffak olabilmesi için mücadele edecektir.
 
Künye:
 
Yapımcı: Kadir Gülnahar
 
Yönetmen: Orçun Benli
 
Senaryo: Ali Ersin Kelleci, Onur Karataş
 
Görüntü Yönetmeni: Tufan Kılınç
 
Uygulayıcı Yapımcı: Şükrü Üçpınar
 
Oyuncular: Kenan Ece (Sedat), Bülent Çolak (Fikret), Aslıhan Güner (Nazlı), Fırat Tanış (Cengiz), Ruhi Sarı (Reşat), Perihan Ünlücan (Mehtap), Özgün Çoban (Tarık), Mehmet Ali Kaptanlar (Metin Başkan), Yılmaz Gruda (Avni Amca), Cenk Ertan (Mecit Başkan), Levent Tülek (Rıza), Eray Özbal (Salih), Murat Şahan (Berber Sabri), İsmail Oral (Deterjancı Tuncay), Sefa Zengin (Şöför Şakir), Kayahan Yıldızoğlu (Tevfik Amca), Ercan Yazgan (Muhsin), Ahmet Fuat Onan (Bekçi Sait), Serdal Genç (Haydar) 
 
Sosyal Medya Hesapları;
 
https://www.facebook.com/verkacfilmi
 
https://www.instagram.com/verkacfilmi
 
https://twitter.com/verkacfilmi
 
https://www.youtube.com/channel/UCcIKc1ZFz-gS3GQa_3W6gGQ
 
 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.