32.Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na katılan halk dansları ekipleri Orhangazi’de
32.Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na katılan halk dansları ekipleri Orhangazi’de
KÜLTÜR SANAT / 10 Temmuz 2018
İşte detay...
Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından "57. Uluslararası Bursa Festivali" kapsamında bu yıl 32'ncisi düzenlenen "Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması" coşkuyla devam ediyor.
AÇILIŞI KÜLTÜRPARK’TA YAPILDI
 
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen yarışmada, Karagöz Halk Oyunları Dans Gösteri Grubu açılış gösterisini sahneledi.
 
Yarışmaya 24 ülkeden katılan halk dansları topluluğu performanslarını sergiledi.
 
Gecede Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Başkanı Fatma Durmaz birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mesajları içeren konuşmalar yaptı.
 
Renkli kıyafetleri ve yöresel figürleriyle ilk sahneyi alan Bolivya Dans Gösteri Grubu sanatseverler tarafından beğeniyle karşılandı.
 
ORHANGAZİ’DE GÖSTERİ GÜNÜ
 
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda ülkelerini temsil eden ekipler her yıl olduğu gibi bu yılda ilçelerde gösteriler yapacak. Orhangazi’deki folklor şöleni ise bugün yapılacak. Yarışmaya katılan ülkelerden olan Moldova ve Nijerya ekipleri saat 16:30’da Cumhuriyet alanında Orhangazililere folklor gösterisi yapacak. Folklor şöleninde Orhangazi Belediyesi folklor ekibi de sahne alacak.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.